مدل چشم‌هایتان را بگویید تا خط چشم مناسب‌تان را به شما معرفی کنم!

در میان ابزارهای آرایشی، خط چشم یکی از ضروری‌ترین و تاثیرگذارترین لوازم است. به قدری که وقتی از آن استفاده می‌کنید حتی اگر در حد یک خط باریک روی چشمانتان باشد، حالت و فرم چشم‌ها کاملا تغییر کرده و آن‌ها را از بی‌روحی و سادگی خارج می‌کند.

هر خانمی وقتی برای بار اول اقدام به کشیدن خط چشم می‌کند قطعا نتیجه‌ای عالی نخواهد دید زیرا این کار به مهارت خاصی نیاز دارد که با تمرین بسیار به دست می‌آید. پس اگر هنوز هنگام کشیدن یک خط چشم خوب و مناسب برای چشمانتان دستتان می‌لرزد، این مطلب برای شما است.

سعی کنید برای این کار تقلید از دیگران و خلاقیت‌هایشان را نادیده بگیرید و کاملا اصولی جلو بروید یعنی مدل خط چشم مناسب فرم چشمانتان را پیدا کنید و همیشه از آن مدل استفاده کنید تا زیباترین چشم‌ها و بهترین آرایش صورت را داشته باشید.

خط چشم مناسب هر چشم

در این مطلب با چی بپوشم همراه باشید تا اصول کشیدن خط چشم مناسب چشمان خود را یاد بگیرید.

همانطور که می‌دانید مدل‌ چشم‌ها بسیار متنوع و متفاوت است که هر کدام هم اسمی متناسب با حالتشان دارند و هر حالتی هم زیبایی‌های خاص خودش را دارد. پس ابتدا باید حالت چشمان خود را بشناسید و سپس مدل خط چشم مناسب آن را پیدا کنید.

چشم‌های بادامی؛ خط چشم گربه‌ای بکشند

خط چشم مناسب هر چشم

این سبک چشم‌ها که مانند بادام کشیده و متقارن هستند، مطلوب‌ترین مدل چشم برای کشیدن خط چشم‌اند زیرا با داشتن این مدل چشم دستتان برای کشیدن خط چشم بازتر از بقیه‎‌ی حالت‌ها است. خط چشم‌های مدل گربه‌ای و بال‌دار با دم کشیده بهترین مدل برای این سبک چشم‌ها است. ظریف بودن یا پهن بودن خط چشم هم بستگی به سلیقه‌تان دارد زیرا هر دو به این مدل چشم‌ها می‌آیند.

پس اگر چشم‌های بادامی و کشیده دارید، از گوشه‌ی چشم شروع کرده و خط باریکی بکشید و تا انتهای چشم خط را پهن‌تر کنید و به اندازه‌ای که می‌خواهید دنباله‌دارش کنید.

خط چشم مناسب هر چشم

چشم‌های گرد؛ ناحیه بیرونی را پهن‌تر کنند

خط چشم مناسب هر چشم

اگر چشمان گرد دارید، باید هنگام خط چشم کشیدن، تمرکزتان را روی ناحیه‌ی بیرونی و انتهایی چشم‌ها بگذارید و از یک سوم چشم‌ها شروع کرده و تا انتها خط را ادامه دهید و همزمان آن را پهن‌تر کنید تا حالت کشیدگی به چشم‌ها بدهید.

خط چشم مناسب هر چشم

چشم‌های تک‌پلکی؛ خط چشم را باریک بکشند

خط چشم مناسب هر چشم

اگر چشمان پف‌کرده‌ای دارید که وقتی بازشان می‌کنید خط پشت پلکتان مشخص نمی‌شود، شما دارای چشمان تک پلکی هستید و باید یا خط چشم بسیار باریک و دنباله‌دار را امتحان کنید یا با مداد و سایه، هاله‌ای پشت چشمانتان ایجاد کنید. دقت کنید که باید حتما کشیدن خط چشم را از گوشه‌ی داخلی شروع کرده و تا انتها در یک زاویه‌ی مشخص به سمت بالا پیش بروید.

خط چشم مناسب هر چشم

چشم‌های روبه‌پایین؛ زاویه 45 درجه روبه بالا را انتخاب کنند

خط چشم مناسب هر چشم

چشمانی که گوشه‌ی بیرونی آن‌ها کمی پایین‌تر از گوشه‌ی داخلی است، در این دسته قرار می‌گیرند. برای این سبک چشم‌ها باید کشیدن خط چشم را از گوشه‌ی داخلی با یک خط باریک شروع کرده و به تدریج آن را پهن‌تر کنید و هنگامی که به انتهای خط مژه رسیدید با یک زاویه‌ی 45 درجه رو به بالا آن را ادامه دهید. همچنین می‌توانید برای تعیین طول حرکت آن از گوشه‌ی بیرونی چشم و انتهای ابروی خود به عنوان راهنما استفاده کنید.

خط چشم مناسب هر چشم

چشم‌های کلاه‌دار؛ خط چشم بال‌دار پهن را امتحان کنند

خط چشم مناسب هر چشم

چشم‌های کلاه‌دار که یک حالت تقریبا افتاده‌ای دارند، رایج‌ترین مدل چشم بین ایرانی‌ها هستند. هدف از خط چشم کشیدن برای این سبک چشم‌ها، باز کردن و شاداب کردن بیشتر آن‌ها است. برای این کار باید از یک سوم چشم، خط چشم باریک را شروع کرده و به شکل یک بال عمودی ضخیم در گوشه‌ی بیرونی آن را ادامه دهید.

خط چشم مناسب هر چشم

حالا که مدل‌های رایج چشم و سبک خط چشم کشیدن برای آن‌ها را دیدیم، چند مدل خط چشم فانتزی و متنوع را هم با هم ببینیم و ایده بگیریم.

خط چشم نئونی

اگر طرفدار آرایش‌های خاص و متفاوت هستید، می‌توانید از خط چشم‌های نئونی با رنگ‎‌های هماهنگ با لباس‌هایتان استفاده کنید. این مدل خط چشم‌ها که به شکل‌های مایع و ماژیکی و ژلی موجود هستند را به صورت یک خط باریک از گوشه‌ی چشم تا انتها به صورت دنباله‌دار بکشید و یک آرایش انتزاعی را خلق کنید.

خط چشم مناسب هر چشم

خط چشم رنگی بالا و پایین

اگر می‌خواهید چشم‌هایتان بیشتر از همیشه در معرض توجه باشند، این سبک خط چشم مخصوص شما است. در این مدل شما خط چشم رنگی را روی پلک بالا و پایین بکشید و در انتهای چشم‌ها به پایان برسانید. اگر از این سبک خط چشم استفاده می‌کنید بهتر است آیتم‌های آرایشی دیگر را خیلی غلیظ نکنید.

خط چشم مناسب هر چشم

خط چشم بالا و پایین را به هم بچسبانید

این مدل خط چشم بیشتر به طرفداران سبک آرایش کلاسیک پیشنهاد می‌شود. خط چشم بالا و پایین که هر دو از وسط چشم شروع شده‌اند را در قسمت انتهایی چشم‌ها به هم برسانید و در واقع زاویه‌ی چشمانتان را ببندید.

نکته: اگر چشمان کشیده‌ای ندارید بهتر است از این سبک استفاده نکنید.

خط چشم مناسب هر چشم

قاب‌بندی چشم با خط چشم اسموکی

برخی از خانم‌ها علاقه‌ی زیادی به آرایش‌های اسموکی چشم دارند، در این سبک شما می‌توانید با استفاده از خط چشم‌های مدادی یا ژلی یا حتی سایه‌های اسموکی، پلک بالا و پایین را بکشید و جلوه‌ی چشمانتان را چندین برابر کنید.

نکته: این سبک بیشتر مناسب چشمان درشت و گرد است.

خط چشم مناسب هر چشم

خط چشم با رنگ‌های متضاد

گاهی اوقات می‌توانید خط چشم مشکی ساده‌تان را با کشیدن یک خط چشم رنگی و متضاد با آن زیر چشم، زیباتر جلوه دهید و سادگی‌اش را جبران کنید.

نکته: بهتر است رنگ خط چشم دوم را با رنگ رژ لبتان هماهنگ کنید.

خط چشم مناسب هر چشم

خط چشم با بال اضافه

اگر فاصله‌ی چشم و ابروهایتان زیاد است و همچنین طرفدار طرح‌های خاص و متنوع هستید، می‌توانید از این مدل خط چشم‌های بال‌دار استفاده کنید.

نکته: سعی کنید خط بال‌ها را دقیق و درست در امتداد چین پلک‌هایتان بکشید.

خط چشم مناسب هر چشم

شما طرفدار کدام سبک خط چشم هستید؟ آیا تا الان مدل محبوب و مناسب چشمانتان را پیدا کرده‌اید؟

رعنا شریعتی
نویسنده: رعنا شریعتی


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :