استفاده از فرمژه و چند روش ساده برای فر کردن مژه + پیشنهاد خرید

همه ما خانم‌ها دوست داریم که مژه‌هایی بلند، ضخیم و خوش فرم داشته باشیم. یکی از بهترین راه‌های رسیدن به این هدف، استفاده از یک فرمژه است. فرمژه یک ابزار آرایشی از جنس آهن است که دو گیره دارد. این دو گیره مژه‌های شما را در بین خود فشار می‌دهند و در نتیجه، آن‌ها را حالت می‌دهند. البته باید در هنگام استفاده از این ابزار آرایشی، خیلی دقت کنید؛ چون در صورت استفاده نادرست، ممکن است که باعث شکستن و قطع شدن مژه‌های شما بشود. به همین دلیل، باید حتما یک فرمژه با کیفیت و خوب تهیه کنید. بعد از استفاده از فر مژه، دیگر می‌توانید هر طوری که دوست دارید چشمان خود را آرایش کنید. در مقاله امروز قصد داریم شما را با نحوه صحیح استفاده از یک فرمژه آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

 

حالت دادن به مژه‌ها، با استفاده از یک فرمژه

یک فرمژه با کیفیت تهیه کنید

برندهای آرایشی بسیاری در بازار وجود دارند که فر مژه تولید می‌کنند. اما بعضی از آن‌ها نسبت به دیگری از کیفیت بهتری برخوردار هستند. شما باید خوب تحقیق کنید و بهترین مدل را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. اولین نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که بهتر است به جای یک فر مژه پلاستیکی، از یک فرمژه فلزی استفاده کنید. یک فرمژه پلاستیکی و یا لاستیکی، نمی‌تواند به خوبی مژه‌های شما را فر کند و به آن حالت بدهد.

علاوه بر این، بسیار سست است و در نتیجه خیلی زود می‌شکند. این در حالیست که یک فرمژه با کیفیت و استاندارد، بدنه فلزی محکم و دو گیره با پد از جنس لاستیک دارد و مژه‌های شما را به زیبایی فر می‌کند. البته ممکن است که یک فرمژه فلزی هم کمی سست باشد. معمولا مدل‌هایی که قیمت بسیار پایینی دارند، اینطور هستند و از دوام بسیار کمی برخوردارند. یادتان باشد از هر برندی که فرمژه تهیه می‌کنید، حتما قبل از استفاده آن را به خوبی تمیز کنید.

یک فرمژه با کیفیت تهیه کنید

اول فرمژه را بالای چشم خود نگه دارید

ممکن است که بدنه فرمژه در ابتدا به نظرتان سرد باشد، اما خیلی زود به آن عادت خواهید کرد. بعضی از افراد توصیه می‌کنند که قبل از استفاده از یک فرمژه، آن را با کمک سشوار کمی گرم کنید. با این حال، این یک کار اشتباه است که اصلا نباید انجام بدهید! یادتان باشد یک فرمژه داغ شده می‌تواند باعث سوختن پوست نازک و حساس اطراف چشم شما بشود. به طور کلی، گرم کردن فرمژه با استفاده از یک سشوار، هیچ فایده خاصی برای شما نخواهد داشت. نتیجه نهایی استفاده از فرمژه، چه گرم و چه سرد، کاملا یکسان خواهد بود.

اول فرمژه را بالای چشم خود نگه دارید

سپس گیره‌های فرمژه را از هم باز کنید

در مرحله بعدی باید گیره‌های فرمژه را از هم باز کنید و مژه‌های خود را در میان آن‌ها قرار بدهید. تا جایی که می‌توانید، فرمژه را به ریشه مژه‌های خود نزدیک کنید و علاوه بر این، سعی کنید تعداد بیشتری از مژه‌ها را در بین دو گیره قرار بدهید. فقط یادتان باشد که فرمژه را بیش از حد به پوست پلک خود نزدیک نکنید! اگر مژه‌های شما خیلی پرپشت است، احتمالا مجبور می‌شوید که آن‌ها را بخش بخش فر کنید.

سپس گیره‌های فرمژه را از هم باز کنید

در نهایت گیره‌های فرمژه را ببندید

در حالی که مژه‌های شما در بین دو گیره فرمژه قرار دارند، گیره‌ها را ببندید و برای مدت ۳ ثانیه همین حالت را حفظ کنید؛ اما بیشتر از ۳ ثانیه این کار را ادامه ندهید؛ چون باعث می‌شود به جای اینکه مژه‌های فر بشوند، حالتی شکسته به خود بگیرند. سعی کنید تا جایی که می‌توانید، فرمژه را به ریشه مژه‌های خود نزدیک کنید. اما خوب حواستان را جمع کنید که در این مرحله، پوست خود را با فرمژه نگیرید؛ این کار بسیار درد دارد و به پوست نازک و حساس اطراف چشم شما صدمه می‌زند.

در نهایت گیره‌های فرمژه را ببندید

هر قسمت از مژه‌ها را به صورت جداگانه فر کنید

اگر مژه‌های شما خیلی پرپشت است، می‌توانید مژه‌های خود را به چند بخش تقسیم کنید و هر بخش را به صورت جداگانه فر کنید. بدین ترتیب، مطمئن می‌شوید که همه مژه‌هایتان به خوبی حالت گرفته‌اند و کاملا پرپشت و ضخیم به نظر می‌رسند. از نزدیکترین بخش به پوست پلک خود شروع کنید و حواستان را خوب جمع کنید که پوست اطراف چشمانتان را درگیر نکنید! سپس به سراغ قسمت میانی مژه‌های خود بروید. در نهایت نیز نوک مژه‌های خود را فر کنید تا به زیباترین شکل ممکن دیده بشوند.

استفاده از فرمژه

 

 

نحوه فر کردن مژه به شکل‌های متفاوت

طبق مراحل قبل مژه‌های خود را فر کنید

اگر دوست دارید که چشمان شما ظاهری کاملا طبیعی داشته باشند، می‌توانید اصلا مژه‌های خود را آرایش نکنید. در این حالت، مژه‌های شما کمی ضخیم‌تر و پرپشت‌تر از حالت عادی به نظر می‌رسند، در حالی که ظاهری کاملا طبیعی دارند. این روش به خصوص برای خانم‌هایی مناسب است که چشمان حساسی دارند و یا به مواد آرایشی مخصوص چشم حساسیت دارند.

 

روی مژه‌های خود کمی وازلین بزنید

استفاده از وازلین باعث می‌شود که مژه‌های شما کمی بلندتر به نظر برسند. در ابتدا پلک‌ها و مژه‌های خود را به خوبی تمیز کنید و اطمینان حاصل کنید که روی آن‌ها هیچ گونه گرد و خاک و یا پوست مرده وجود ندارد. سپس با استفاده از نوک انگشت شست و نوک انگشت اشاره خود، روی قسمت نوک مژه‌هایتان یک لایه نازک وازلین بزنید. سپس دوباره با رعایت مراحلی که در بالا گفتیم، با استفاده از یک فر مژه به مژه‌های خود کمی حالت بدهید. هم فر مژه و هم وازلین کاری می‌کنند تا مژه‌های شما ضخیم‌تر و بلندتر از حالت عادی به نظر برسند.

قبل و بعد از استفاده از فرمژه، روی مژه‌های خود کمی ریمل بزنید

قبل و بعد از استفاده از فرمژه، روی مژه‌های خود کمی ریمل بزنید

این کار باعث می‌شود که مژه‌های شما بسیار زیبا به نظر برسند. در ابتدا روی مژه‌های خود کمی ریمل بزنید. برس ریمل را روی نزدیکترین قسمت مژه‌ها به پوست پلک قرار بدهید و سپس آن را به سمت بالا و نوک مژه‌ها بکشید. سپس به سراغ مژه‌های پلک پایین خود بروید و روی آنها کمی ریمل بزنید. برای اینکه ریمل روی پوست پلکتان مالیده نشود، می‌توانید در ابتدا یک قاشق را پشت مژه‌های خود قرار بدهید و بعد ریمل بزنید. چند ثانیه صبر کنید تا این لایه از ریمل به طور کامل روی مژه‌های شما خشک بشود. سپس با رعایت مراحلی که در بالا گفتیم، با استفاده از یک فرمژه به مژه‌های خود کمی حالت بدهید. بعد از فر کردن، یک یا دو لایه دیگر ریمل بر روی مژه‌های خود بزنید.

 

 

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب مدل ابرو مناسب فرم صورت

۲- آموزش کشیدن خط چشم مایع برای افراد مبتدی و تازه کار

۳- راز داشتن چشمانی شگفت‌انگیز با استفاده از اکستنشن مژه

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :