راهنمای انتخاب عینک مردانه

عینک ها به خصوص برای آقایان عینکی مهمترین اکسسوری شناخته می شوند و در خرید آن ها باید دقت زیادی به خرج داد. ما نیز در این مقاله قصد داریم اصولی ساده و در عین حال بسیار کاربردی را درباره ی انتخاب عینک به شما بگوییم. با ما همراه باشید.

ad banner

مواردی که باید قبل خرید عینک به آن توجه کرد

۴ قدم مهم و اساسی برای انتخاب عینک مردانه

  1. شکل: مهمترین چیزی که در انتخاب عینک تاثیر دارد همین شکل آن است. شکل و فرمی را انتخاب کنید که مناسب صورت شماست. مثلا اگر صورت کشیده ای دارید باید چیزی انتخاب کنید که وسط صورت شما را بپوشاند و فاصله ی زیاد بین پیشانی و چانه تان را مشخص نکند.
  2. اندازه: آسان ترین مورد. مطمئن شوید که چشمان شما در وسط عینک قرار می گیرند.
  3. رنگ: این مورد کاملا سلیقه ای است. برخی دوست دارند آن را با رنگ مویشان ست کنند و برخی می خواهند آن را با رنگ چشمشان ست کنند. بهترین و رایج ترین انتخاب ست کردن آن با رنگ پوستتان است. اگر پوست روشنی دارید به دنبال قاب های مشکی باشید و یا نقره ای. پوست های تیره تر باید به دنبال رنگ های برنزی، طلای و نارنجی باشند.
  4. فیت: آخرین قدم این است که مطمئن شوید عینک فیت صورت شماست. مطمئن شوید که تعادل صورت شما را بهم نمیزند و روی صورت شما بزرگی بیش از اندازه ندارند.

عینک های آفتابی

مواردی که گفته شد را برای عینک های آفتابی هم باید رعایت کنید. نیازی به گفتن نیست که عینک های آفتابی باید در برابر اشعه ی UV خورشید هم صورت شما را محافظت کنند. پس حتما این مورد را قبل خرید چک کنید.

در انتخاب شکل و رنگ عینک های آفتابی خیلی دقت کنید. عینک های خلبانی برای صورت های مربعی شکل نیستند و رنگ هایی مثل بنفش و صورتی هم روی چشم آقایان زیبایی زیادی ندارند.

مطالب مرتبط:

۱- مدل های عینک خلبانی برای آقایان

۲- فرآیند طراحی عینک های جی کریو

۳- مدل عینک طبی تابستان امسال چه شکلیه؟

۴- راه تشخیص عینک آفتابی روبرتو کاوالی اصل از تقلبی

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :