مهفام میرزایی در
0

نکاتی که قبل از خريد شلوار جين بايد بدانيد

نکاتی که قبل از خريد شلوار جين بايد بدانيد

خريد شلوار جين يکي از کارهای دشوار و انتخاب هاي سخت در زمينه خريد لباس است. اما اگر اطلاعات و دانش کافي داشته باشيد اين خريد مي تواند موفق باشد و براي مدت طولاني از شلوار جين محبوبي که به تازگي خريده ايد استفاده کنيد. براي يک انتخاب صحيح نکاتي وجود دارد که دانستن آن ها ضروري است، اين شما و اين هم نکاتي که قبل از خريد شلوار جين بايد بدانيد. 

1- سايز خود را بدانيد
امروزه اکثر برند ها سايز بندی شلوار هاي خود را بر اساس دور کمر ارایه مي کنند بنابراين لازم است که سايز خود را در منزل اندازه گرفته و از آن مطمئن باشيد. در اکثر برند ها اين سايز بر اساس اينچ ارایه می شود و فقط کافي است دور کمر خود را بر 2.54 تقسيم کنيد تا سايز کمر خود را به دست آوريد و آن را به عدد کوچک تر رند کنيد. مثلا اگر دور کمر شما 72 سانتي متر است معادل با 28.2 اينچ خواهد بود که نشان مي دهد سايز کمر و در نتيجه شلوار شما 28 است. اگرچه سايز شلوار به فاکتورهاي ديگري هم بستگي دارد اما فاکتور تعيين کننده دور کمر است.

2- سايز صحيح را انتخاب کنيد
اگر سايز شما بين دو سايز قرار دارد سايز کوچک تر را انتخاب کنيد چون پارچه های شلوار جين خاصيت کشساني دارند و اندازه شما خواهند شد. به طول فاق شلوار هم توجه کنيد و طولي را انتخاب کنيد که بيش از همه با آن راحت هستيد. شلوار های فاق بلند براي افرادي که شکم بزرگي دارند مناسب تر است و فاق کوتاه موجب ناراحتي شما خواهد شد. دقت کنيد که در بيشتر مدل ها مي توان طول شلوار را تغيير داد پس اگر مشکل شما فقط با طول است شلوار را بخريد.

نکاتي که قبل از خريد شلوار جين بايد بدانيد

3- فرم مناسب را انتخاب کنيد
آيا مي خواهيد پايين تنه شما کوچک تر ديده شود يا پاهاي تان بلند تر شود؟ با انتخاب شلوار مناسب مي توانيد به اين اهداف برسيد. يک شلوار تيره و سنگ شور نشده که دمپا گشاد نيز باشد پاهای شما را لاغرتر مي کند و قد شما را بلند تر نشان می دهد. اما اگر مي خواهید روی پاهای خود تاکيد کنيد از شلوار های روشن و دارای جزئيات استفاده کنيد. مدل های مختلفي از شلوار های جين همه ساله وارد بازار می شوند که هر يک از آن ها مي تواند برای افراد خاصی مناسب باشد پس حتما سعي کنيد مدل مناسب خود را پيدا کنيد.

4- از همه زوايا خود را بررسی کنيد
قبل از تصميم نهايي شلوار را پرو کنيد و در اتاق پرو از همه زوايا به اندازه بودن شلوار دقت کنيد. کمي راه برويد و پرش انجام دهيد و حتی بنشينيد تا ميزان راحتي آن را بسنجيد. وقتي از همه نظر مطمئن شديد خريد را انجام دهيد.

5- روي انتخاب صحيح پافشاری کنيد
وقتي شلواري با رنگ و مدل مناسب براي خود پيدا کرديد که از همه نظر اندازه و متناسب شما است و ايرادات شما را پنهان مي کند يعني هميشه بايد از همين نوع شلوار استفاده کنيد. پس آن را به خاطر داشته باشيد و اگر بازهم قصد خريد شلوار جين سعی کنید تنوع طلبی را کنار گذاشته و دنبال همان نوع و مدل شلوار جین باشید.

مطالب مرتبط:

1- سوالات متداول درباره شلوار جین و پاسخ آن ها

2- راه های ست کردن شلوار جین

3- شستشوی جین به روش طبیعی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :