محمد رضا اهوارکی در
0

تیپ واقعی شما آن چیزی نیست که می خرید!

تیپ واقعی شما آن چیزی نیست که می خرید!

چه کنیم که خوشتیپ باشیم؟ همیشه از خودمان این سوال را می پرسیم و شاید اولین چیزهایی که به ذهنمان می رسد این است که باید لباس های برند و گران قیمت بپوشیم و یا عطرهای گران بزنیم. اما حقیقت چیز دیگریست. رازهایی برای خوشتیپ بودن وجود دارند که در این مقاله قرار است به آن ها بپردازیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

تیپ شما آن چیزی که می خرید و قیمت آن نیست. نمی توان تیپ را از فروشگاه ها خرید یا آن را از فشن شو ها تقلید کرد و مهم نیست اصلا چند دست لباس دارید یا برند آن چیست. با رعایت کردن این موارد می توانید متوجه شوید که خوش تیپی واقعی چیست:

از مد پیروی نکنید

مدیر ارشد برند Saint Lauren می گوید:

فشن از بین می رود ولی تیپ شما جاودانه است

اگر کمی به این موضوع بنگریم می بینیم که درست است. اگر به گذشته بازگردیم می بینیم که خیلی از مواردی که در پوشاک مد بود الان واقعا مسخره به نظر می رسند و کسی حاضر نیست آن ها را در مکان های عمومی به تن کند. پس فشن و مد گذرا هستند و چیزی که مهم است طرز فکر شما درباره ی تیپتان است. تیپ خودتان را داشته باشید. رمز خوشتیپ بودن همین است.

فرم بدن تان را بشناسید

شکل بدن شما مستطیلی است یا مربعی؟ شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی اولین و مهمترین چیز همین است که بفهمید شکل کلی بدن شما چگونه است نه اینکه شما دوست دارید چگونه باشد.  پس به دنبال این باشید که این اطلاعات مهم را همیشه داشته باشید.

تیپ واقعی شما آن چیزی نیست که می خرید!

لباس های اندازه بخرید

یکی دیگر از ساده ترین مواردی که اکثر مردم رعایت نمی کنند همین قضیه است. اینکه لباسی اندازه ی بدنشان بخرند. این قضیه شاید واقعا مخرب تیپ شما باشد و توجه به آن از مهترین موارد محسوب می شود:

  • سایزهای مختلف را تست کنید: فکر نکنید که سایز شما ثابت است. سایزها از برندی تا برند دیگر متفاوتند. پس باید سایزهای مختلف را تست کنید تا مناسب ترین را پیدا کنید.
  • از اینکه یک سایز بزرگتر بپوشید خجالت نکشید: عددی که به عنوان سایز به لباس شما اطلاق می شود در دنیای مد امروز، تنها یک عدد بی معنیست. شما باید سایز های بزرگتر را هم تست کنید که شاید آن ها اندازه ی واقعی شما باشند.
  • هنوز از اینکه سایز دقیق را پیدا نمی کنید زجر می کشید؟ خیاطی را یاد بگیرید و یا لباس هایتان را به یک خیاط بدهید که اندازه کند.

لباس هایتان را تمیز و اتو کشیده نگاه دارید

یکی از کارهایی که قبل از مرگ باید بلد باشید همین اتو کشیدن است. شاید ندانید ولی یک پیراهن اتو کشیده تیپ شما را دگرگون می کند و حتی چین و چروک لباس شما می تواند شما را از یک آدم خوشتیپ به یک بی ریخت بدقواره تغییر دهد.

تیپ واقعی شما آن چیزی نیست که می خرید!

خوب آرایش کنید

هیچکس نمی گوید که یک تن لوازم آرایشی یعنی خوشتیپ بودن. منظور ما این است که موهایتان را شانه کرده و مرتب کنید، ناخن هایتان تمیز و یک دست باشند و آرایش صورتتان کاملا دقیق و تمیز باشد. این سه مورد را رعایت کنید و می بینید که چقدر خوش تیپ تر از قبل دیده می شوید.

ساده بپوشید

منظور ما از ساده، خسته کننده  و کسل کننده نیست. آیا می دانستید که پر طرفدارترین فشن ها ، ساده ترین آن ها هستند؟ پس سعی کنید لباس های ساده و زیبا، مثل شلوار جین خوش رنگ و یا یک مانتوی خوش دوخت و مناسب بدنتان بپوشید. اکسسوری ها زیبا کننده ی تیپتان هستند ولی نه همیشه. اگر بی جا و یا زیادی از آن ها استفاده کنید تیپ شما را خراب می کنند.

درجه ی راحتی خودتان را بفهمید

آسان ترین راه خوشتیپ بودن این است که بدانید در کدام لباس ها راحت هستید، یا بهتر بگویم در کدام لباس ها راحت نیستید. به همین دلیل است که می گوییم با مد پیش نروید. اگر لباسی را که به تن می کنید دوست ندارید پس بدانید که شما تیپ جالبی ندارید. سعی کنید لباس های راحت و باب میلتان بپوشید.

لباس مناسب موقعیت بپوشید

خیلی زیبا می شد اگر هرجا و در هر موقعیتی، هر لباسی که دوست داشتیم می پوشیدیم. ولی متاسفانه این طور نیست. شما باید با توجه به موقعیت و جایی که در آن هستید لباس بپوشید. در مراسم رسمی ، لباس های رسمی و حین قدم زدن با دوستان لباس های غیر رسمی . و بدانید که از رموز مهم خوشتیپ بودن رعایت کردن همین موقعیت هاست.

خودتان باشید و تیپ خودتان را داشته باشید و هر آنچه با آن احساس راحتی می کنید را بپوشید.

مطالب مرتبط:

1- تو مراسم ختم چی بپوشم؟

2- چگونه کمد لباس هایتان را مرتب کنید؟

3- نظر خانم ها راجع به رنگ لباس آقایاندیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :