محمد رضا اهوارکی در
0

تو مراسم ختم چی بپوشم؟

تو مراسم ختم چی بپوشم؟

قبل از هر چیزی باید بگوییم که مراسم ختم آنقدر ها هم جالب و هیجان انگیز نیست که برایش به دنبال لباس خاصی باشیم ولی این نکته را باید در نظر داشت که خانم ها در هر موقعیتی جمله ی معروف “حالا چی بپوشم؟ ” را به زبان می آورند و این یعنی باید لباسی مناسب پیدا کنند. در این مقاله فقط قصد ما بیان کردن یک سری اصول است و بس. با ما همراه باشید.

نیاز نیست حتما مشکی بپوشید

همیشه اینطور بوده که مشکی رنگ عزاست و باید در این مراسم مشکی پوشید. این روزها که همه چیز در حال تغییر است باید بگوییم رنگ مراسم عزا حتما مشکی نیست و رنگ های صامت مربوط به آن هم مناسب هستند. می توانید رنگ مورد علاقه ی فرد فوت شده را بپوشید یا رنگی که بتواند تسلی خاطر بازماندگان باشد. طوسی، مشکی، خاکستری و سبز تیره مناسب ترین رنگ ها هستند.

حتما باید لباسی متشخص بپوشید

اگر بحث رنگ را کنار بگذاریم باید لباسی که می پوشید احترام آن مراسم را حفظ کند. آیتم های خیلی جیغ و توی چشم و یا اکسسوری های غیر معمول نپوشید. لباس های خیلی تنگ و کوتاه نیز گزینه ی مناسبی نیستند. یک قانون سر انگشتی داریم: اگر حس می کنید این لباس را نمی توانید سر کارتان بپوشید، در مراسم عزا هم نپوشید.

لباس غیر رسمی نپوشید

بخواهید یا نه مراسم عزا مراسمی رسمی هستند و باید در آن ها رسمی لباس بپوشید. آیتم هایی مثل شلوار جین، ساپورت و لباس های اسپرت اصلا مناسب این مراسم نیستند. لباس هایی را انتخاب کنید که رسمی باشند زیرا این کار نشانه ی شخصیت شما نیز هست.

اگر شک دارید بپرسید

البته همه جا فرهنگ ها متفاوت است و سنت های مختلفی دارند و بهترین کار این است که درباره ی سنت ها پرسیده شود و لباسی مناسب با فرهنگ آن ها انتخاب شود.

مطالب مرتبط:

1- نظر خانم ها راجع به رنگ لباس آقایان

2- کدام لباس ها را تا کنیم و کدام ها را آویزان؟

3- برای کنسرت چی بپوشم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :