امید جعفری در
0

چگونه عطر بزنیم ؟ نکاتی در مورد عطر و ادکلن و استفاده درست از آن‌ها

چگونه عطر بزنیم ؟ نکاتی در مورد عطر و ادکلن و استفاده درست از آن‌ها

چگونه عطر بزنیم ؟ روش صحیح عطر زدن چیست ؟ حتماً شما هم عادت‌های عجیبی از کسانی که درزمینهٔ عطر حرفه‌ای هستند، دیده‌اید. این کارهای و عادت‌های عجیب همگی اصول استفاده از عطر هستند. زمان عطر زدن، محل عطر زدن، نوع عطر و نحوه انتخاب عطر می‌تواند از جمله نکاتی باشد که باعث می شود از عطر خودتان لذت ببرید. در این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه یک پاف به‌جای چندین بار تکرار، عطر بزنید و چند ساعت از بوی عطر خودتان لذت ببرید. همراه «چی بپوشم» باشید.

 

چگونه عطر بزنیم ؟

عطر مناسب با موقعیت پیش رویتان استفاده کنید

 

رایحه عطری که می‌خواهید استفاده کنید را بشناسید و ویژگی‌های آن را بدانید. برای مثال عطر یک‌میلیون طلایی بویی همانند میوه‌های استوایی دارد و برای محل‌های کاری اصلاً مناسب نیست. برای کارهای روزانه و دفتر کار خودتان، عطرهایی که بویی همانند صابون می‌دهند استفاده کنید. عطری همانند پرادا لاهوم (Prada L’Homme) که بوی ساده و ماندگار اما بی‌نظیر دارد. برای بیرون از محل کار خودتان و مهمانی‌های دوستانه می‌توانید از عطرهایی با بوی خاص و جذاب همانند ورساچه اروس (Versace Eros)، جین –پائول (Jean-Paul)، گویلتیر الترا میل (Gaultier Ultra Male) استفاده کنید. مسلماً بویی همانند صابون برای مهمانی خوب نیست.

 چگونه عطر بزنیم ؟ نکاتی در مورد عطر و ادکلن و استفاده درست از آن‌ها

ماندگاری عطرتان را بدانید

 

عطرها دارای انواع مختلفی هستند که هرکدام دارای زمان ماندگاری خاصی هستند. اگر ما عطرهای مردانه را کلن (cologne) بنامیم، زیرمجموعه‌های عطر مردانه شامل ادکلن، ادوتویلت و ادوپرفیوم خواهند بود. ادکلن ضعیف‌ترین ماندگاری را به علت غلظت پایین روغن به خود اختصاص می‌دهد. قوی‌ترین نوع، ادوپرفیوم است که مقدار روغن زیاد و الکل پایینی دارد؛ اما این قوانین برای همه عطرها نمی‌توانند صادق باشند. پس راه‌حل چیست؟ بهتر است قبل از خرید عطر آن را در مغازه به روی نبض خودتان بپاشید و مدتی صبر کنید و بو کنید. با این کار می‌توانید زمان ماندگاری عطرها را باهم مقایسه کنید.

چگونه عطر بزنیم ؟ نکاتی در مورد عطر و ادکلن و استفاده درست از آن‌ها

چندین عطر متفاوت را هم‌زمان استفاده کنید

 

اگر یک عطر زن حرفه‌ای هستید می‌دانید که می‌توانید چهار عطر مختلف را روی هرکدام از بازوهایتان استفاده کنید؛ بنابراین شما می‌توانید هشت رایحه متفاوت را هم‌زمان داشته باشید؛ اما اگر خودتان را مبتدی می‌دانید با دو عطر شروع کنید. دو عطری بودن مزایایی همانند مصاحبت با دوستان جدید به بهانه بو کردن و نظر دادن در مورد عطرهای مختلفی که زده‌اید هم دارد. عطرها معمولاً ماندگاری در حدود سه تا پنج ساعت دارند. زمانی که از بوی عطرتان خسته شدید، محل عطر را بشوئید. خب بهترین محل برای زدن عطر کجاست؟

چگونه عطر بزنیم ؟ نکاتی در مورد عطر و ادکلن و استفاده درست از آن‌ها

چگونه از عطر و ادکلن صحیح استفاده کنیم؟ 

 

برای امتحان کردن عطرهای جدید به شما دو پیشنهاد می‌توانیم داشته باشیم. در محل‌هایی همانند هواپیما که جمعیت در فاصله نزدیک شما هستند از روش پاشیدن عطر به روی قسمت‌های پشت گوش، گردن و مچ دست استفاده کنید. مسلماً کسی به خاطر معطر بودن دستش از شما شاکی نخواهد شد؛ اما اگر امکان اسپری کردن وجود دارد، عطر را به سینه خودتان اسپری کنید و به سمت عطر حرکت کنید. در این صورت عطر شما روی لباس پخش خواهد شد. هر چند توصیه می‌شود شما از روش اول استفاده کنید. نقاطی از بدن که رگ به پوست نزدیک است، نقاط پالس بدن هستند و حرارت به‌صورت مداوم وجود دارد. این حرارت باعث پخش شدن بوی عطر در هوا و اطراف شما می‌شود.

چگونه عطر بزنیم ؟ نکاتی در مورد عطر و ادکلن و استفاده درست از آن‌ها

چگونه عطر بزنیم که رایحه آن ماندگاری زیادی داشته باشد؟

 

اگر در فضای باز هستید به شما توصیه می‌کنیم که مقدار اسپری عطر خودتان را بیشتر کنید. برای مثال دو پاف در پشت گوش، یکی گردن و دیگری روی مچ دستتان. به‌هیچ‌وجه سعی نکنید عطر را روی لباس اسپری کنید و روش دوم توصیه قبل را فراموش کنید. حتی مچ پای شما می‌تواند بهترین نقطه پاشش عطر باشد. محل دیگر می‌تواند صورت باشد؛ اما دقت کنید که مقدار اسپری کم باشد. چگونه عطر بزنیم تا رد عطر بر روی لباس‌ها نماند؟ هیچ‌وقت عطرهای روغنی را روی لباس سفید استفاده نکنید زیرا باعث ایجاد لک خواهد شد؛ اما اگر پیراهن تیره دارید می‌توانید اسپری را در نزدیک‌ترین فاصله به لباس بزنید و از ماندگاری زیاد آن روی پارچه لذت ببرید. عطر خودتان را هدف‌دار بپاشید و آن را با پاشیدن روی هوا هدر ندهید.

چگونه عطر بزنیم ؟ نکاتی در مورد عطر و ادکلن و استفاده درست از آن‌ها

زمان مناسب زدن عطر

اگر مصر رفته باشید مردم عادت بویایی خاصی دارند. مردم مصر هنگامی که از کنار توریست‌ها رد می‌شوند اغلب با سخنانی همانند سردرد دارم از آن‌ها استقبال می‌کنند. بیشتر مواقع عطرها باعث سردردهای شدید می‌شوند. اگر عطر خاصی که بوی تندی دارد استفاده می‌کنید بهتر است آن را در محل کار خودتان اسپری کنید. مخصوصاً اگر عطر شما ماندگاری در حدود سه ساعت دارد، مردم را اول صبح سردرد نکنید تا از دیدن شما هنگام ناهار متنفر باشند. برای عطرهای محل کارتان معمولاً از رایحه‌های مرکبات استفاده کنید، خاصیت این بو در این است که زود از تن شما می‌پرد پس سعی کنید در محل کارتان استفاده کنید.

چگونه عطر بزنیم ؟ نکاتی در مورد عطر و ادکلن و استفاده درست از آن‌ها

عطر درست برای خودتان انتخاب کنید

 

حال که متوجه شدیم چگونه عطر بزنیم باید بدانیم، تمام قوانینی که ما از آن صحبت کردیم در حد حرف هستند، برای اینکه عطر مناسب خودتان پیدا کنید باید زمان بگذارید و مدام از عطرهای مختلف استفاده کنید تا عطر دلخواه و مناسب خودتان را پیدا کنید. بیشتر کسانی که با عطر سروکار دارند، عطر را نشانه شخصیت شما می‌دانند. عطر یک مورد در کنار لباس شما است که می‌تواند جذابیت شما را افزایش دهد.

چگونه عطر بزنیم ؟ نکاتی در مورد عطر و ادکلن و استفاده درست از آن‌ها

مردان چگونه می‌توانند عطر دلخواه خودشان را پیدا کنند؟ هرکسی عطر دلخواه خودش را دارد و نمی‌تواند به شکل دقیق برای دیگران عطر خاصی را توصیه کند. برای مردانی که دوست دارند شاداب باشند استفاده از عطرهایی با رایحه چوب می‌تواند مناسب باشد. هر عطری برای فصل مناسبی کاربرد دارد و برای فصل‌های سرد باید از عطرهای گرم و تند استفاده کنید و برای فصل‌های گرم از عطرهای ملایم بهره ببرید. برای اینکه به دانسته‌های خودتان بیفزایید می‌توانید از مقالات مرتبطی که در چی بپوشم در مورد عطر هستند، استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- راهنمای خرید بهترین عطر و ادکلن

۲- حقایق و ناگفته ها در مورد عطر و ادکلن

۳- نحوه انتخاب بهترین عطر مناسب فصل زمستان

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 23 آوریل 2018

خیلی زیبا بود
ممنونم

امید جعفری در تاریخ 23 آوریل 2018

ممنونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :