ساناز شمس در
0

راهنمای خرید بهترین عطر و ادکلن

راهنمای خرید بهترین عطر و ادکلن

وقتی پای انتخاب عطر و ادکلن در میان باشد، با هزار و یک رایحه مختلف روبرو هستید که بعضی از آن‌ها به راحتی دل شما را می‌برند و بعضی دیگر را حاضر نیستید، حتی یک بار استفاده کنید.

بعضی‌ها ترجیح می‌دهند هنگام خرید  عطر و ادکلن، نظر دوستان و کارشناسان این صنعت را جویا شوند و سپس دست به انتخاب بزنند. عده‌ای دیگر نیز تمایل دارند تا راه خود را در پیش بگیرند و رایحه‌های مختلف را امتحان کنند تا به گزینه ایده‌آل خود برسند. در این مقاله نگاهی به عوامل موثر در انتخاب عطر و ادکلن داشته‌ایم. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

پیشنهاد رایحه‌ای خوش توسط دیگران

حتماً شما هم شنیده‌اید که می‌‌گویند در حین خرید عطر و ادکلن به هیچ چیز غیر از حس بویایی خود اعتماد نکنید. هیچ اشکالی به این گفته نمی‌توان وارد کرد؛ اما به این معنا هم نیست که در زمان انتخاب، نظر دیگران را جویا نشویم. برخی اوقات جمع‌آوری نظر سایرین می‌تواند به شما کمک کند تا عطر و ادکلن بهتری را انتخاب کنید. به این نکته نیز باید اعتراف کرد که گاهی هدف ما از انتخاب عطر و ادکلن تاثیر گذاشتن روی دیگران است. با این حساب پیشنهاد می‌کنیم اگر تجربه زیادی در خرید عطر و ادکلن ندارید و در ابتدای این راه هستید، بهتر است نظر دیگران را نیز جویا شوید.

یکی از بهترین شیوه‌های اطلاع از نظر دیگران درباره عطر و ادکلن‌های متفاوت، مراجعه به دیدگاه‌های کاربران در فروشگاه‌های اینترنتی است. شما می‌توانید پس از مطالعه نظرات کاربران، مناسب‌ترین عطر یا ادکلن را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید. به‌علاوه، دیگر مزایای خرید آنلاین عطر را هم در نظر بگیرید؛ به عنوان مثال شما می‌توانید به مجموعه متنوعی از عطر و ادکلن‌های اصیل و معتبر به راحتی دسترسی داشته باشید.

راهنمای خرید بهترین عطر و ادکلن

انتخاب رایحه متناسب با نوع لباس و مراسم

بهتر است رایحه ادکلنی که در روز استفاده می‌کنید با ادکلن شب تفاوت داشته باشد؛ یا رایحه‌ای که در سر کار استفاده می‌کنید نیز می‌تواند با رایحه عطرهای شما در مجالس مختلف، تفاوت داشته باشد. به ‌عبارت دیگر، رایحه‌ای را انتخاب کنید که با لباس مورد نظرتان و مراسمی که قصد دارید در آن شرکت کنید، تناسب داشته باشد.

تولیدکنندگان عطر و ادکلن نیز به استفاده از رایحه‌های متنوع برای شرایط مختلف واقف هستند و به همین دلیل شاهد هستیم بعضی از عطرها برای فصل‌های مشخصی از سال تولید شده‌اند. گاهی اوقات نیز عطر و ادکلن‌هایی را در بازار می‌بینیم که برای روزهای خاصی از سال مثلاً تعطیلات سال نو و یا یک مراسم سنتی تولید شده‌اند.

با این اوصاف، اگر به مجلس عروسی دعوت شده‌اید، انتخاب یک رایحه مناسب و مجلسی می‌تواند شما را به نگین این مراسم تبدیل کند. در واقع، می‌توان گفت هر مراسمی رایحه‌ خاص خود را می‌طلبد، در نتیجه در انتخاب عطری که قرار است برای شرکت در مراسم‌های خاص استفاده کنید، وسواس بیشتری به خرج دهید.

راهنمای خرید بهترین عطر و ادکلن

دریافت عطر و ادکلن به عنوان هدیه

عطر و ادکلن یکی از رایج‌ترین هدیه‌‌هایی است که بین دوستان و آشنایان رد و بدل می‌شود، حتماً برای شما هم پیش آمده است که رایحه‌ عطر یا ادکلنی که هدیه‌ گرفته‌اید را دوست نداشته باشید. چرا که ممکن است رایحه‌ این عطر برای فصل‌های گرم باشد و شما آن‌ را در فصل‌های سرد هدیه گرفته باشید. پیشنهاد می‌کنیم در این مواقع عطری که هدیه‌ گرفته‌اید را برای مدتی کنار بگذارید. با گذشت زمان و تغییر فصل ممکن است نظر شما نسبت به رایحه این ادکلن تغییر کند. از طرف دیگر گاهی اوقات نیز پیش می‌آید عطری خریداری کنید اما بعداً از رایحه‌ آن خوشتان نیاید.

راهنمای خرید بهترین عطر و ادکلن

تجربه نشان داده است علاقه افراد به یک رایحه با گذشت زمان تغییر می‌کند، در نتیجه بهتر است به جای دور انداختن ادکلنی که رایحه‌ آن را دوست ندارید، در یک بازه زمانی دیگر آن را امتحان کنید، چه بسا که این بار رایحه‌ این ادکلن به دل شما نشست. پیشنهاد می‌‌کنیم زمانی برای خرید عطر جدید منزل را ترک کنید که از سلامتی کامل برخوردار باشید، چرا که مشخص شده است رایحه خوش، با حافظه مرتبط است و در نتیجه بیماری، سردرد، عصبانیت یا ناامیدی می‌تواند در تجربه شما از رایحه‌ای که استشمام می‌کنید تاثیر داشته باشد.

شرکت‌های تولیدکننده عطر و ادکلن سعی می‌‌کنند محصولاتشان نهایت رضایت و خوشنودی مشتری را به ‌دست آورد و در نتیجه در کنار رایحه‌های جذاب شاهد بسته‌بندی‌های شیک و مشتری‌پسندی نیز برای عطر و ادکلن‌ها هستیم؛ اما پیشنهاد می‌‌‌کنیم در حین خرید ذهن خود را باز کنید و اجازه دهید یک رایحه جدید شما را جذب خود کند. گاهی اوقات ممکن است رایحه‌ عطری که حتی فکر خرید آن را نداشته‌اید، بیش‌تر از آن چیزی که فکر کنید به دل شما بنشیند.

راهنمای خرید بهترین عطر و ادکلن

جمع‌بندی

انسان‌ها عادت دارند تا یک رایحه‌ خوش را به خاطر بسپارند اما تجربه نشان داده است رایحه‌ای که پیش از این تصور بدی از آن داشته‌اید، ممکن است پس از گذشت مدتی در ذهن شما، رایحه‌ای خوش جلوه کند. به همین خاطر پیشنهاد می‌‌کنیم گاهی برای خرید عطر و ادکلن، رایحه‌های تازه را نیز امتحان کنید. برای این کار، بهتر است در حین خرید، فصلی که در آن قرار دارید و نوع لباس و مراسمی که قرار است در آن حضور یابید را نیز در نظر داشته باشید.

 

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سجاده فرش در تاریخ 02 فوریه 2020

سلام ممنون از سایت جذابتونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :