۸ نکته کلیدی برای استفاده از عطر و ادکلن

0

استفاده کردن از عطر و ادکلن به سلیقه هر شخص بستگی دارد و نمی توان گفت که فلان روش درست و فلان روش اشتباه است. اما تکنیک هایی وجود دارد که استفاده از آن‌ها سبب می‌شود ماندگاری عطر به مراتب بیشتر از قبل شود.  کارشناسان چی بپوشم  به  ۸ نکته کلیدی برای استفاده از عطر و ادکلن اشاره خواهند کرد.

۱- چه مقدار عطر بزنم؟

معمولا سه دسته از افراد هستند که از عطر و ادکلن استفاده می کنند: دسته اول که به اندازه کافی استفاده نمی کنند، دسته دوم که به اندازه که بیش از اندازه عطر می زنند و دسته سوم که به اندازه کافی استفاده می کنند. استفاده بیش از اندازه از عطر در محیط کار باعث اذیت شدن اطرافیان می شود. بنابراین به یاد داشته باشید که ۲ تا ۳ اسپری کافی است. البته این میزان به درصد خلوص عطر شما بستگی دارد.

۲- هرگز عطر را به لباس خود نزنید!

برای اینکه رایحه عطر شما ماندگاری بیشتری داشته باشد، عطر خود را به مچ دستان، پشت گوش‌ها و پشت زانو بزنید و بدانید که بیشترین ماندگاری را خواهد داشت.  البته در مورد خانم‌هایی که موهای بلندی نیز دارند یک اسپری در لابه لای موها می تواند ماندگاری عطر را بالاتر برده و به پخش کردن عطر شما در محیط کمک کند.

۳- همیشه از یک عطر استفاده نکنید

همیشه و همه جا از یک نوع عطر استفاده نکنید، حداقل دو نوع عطر برای خود خریداری کنید و در طی هفته از آن ها استفاده کنید.

۴- عطرم را در کجا نگهداری کنم؟

اگر قصد استفاده طولانی مدت از عطر خود را دارید باید بدانید که آن را در کجا نگهداری کنید، اگر امکان آن را دارید عطرهایتان را در یخچال و یا نقاطی که به دور از نور خورشید بوده و خنک هستند قرار دهید. همچنین نگهداری عطر در حمام و نقاط مرطوب باعث از بین رفتن ماندگاری آن خواهد شد.

۵- خارج از چهارچوب فکر کنید!

چرا خودتان را ملزم به استفاده از رایحه های بدست آمده از گل محدود می کنید؟ گاهی اوقات استفاده از برخی ادکلن های مردانه می‌تواند به جذابیت‌های شما اضافه کند! اگر اعتماد به نفس دارید ریسک کنید.

۶- به علایم هشدار بر روی عطر دقت کنید

 حتما قبل از خرید به هشدارهایی که بر روی بسته عطر نوشته شده است دقت کنید، برخی از عطرها حساسیت زا بوده و امکان استفاده از آن‌ها بر روی پوست نیست و برخی دیگر که باعث ایجاد لکه بر روی لباس می‌شود. هنگام خرید همه موارد را مدنظر قرار دهید.

۷- افراد مبتدی چگونه عطر انتخاب کنند؟

اگر جز افراد مبتدی هستید و قصد انتخاب عطر دارید ولی چندان در این زمینه سر رشته ندارید از بادی اسپلاش ها و عطرهای مینیاتوری شروع کنید. این دسته به علت اینکه غلظت کمتری داشته و در ابعاد کوچکتری تهیه شده اند ارزان تر از انواع رایج هستند.

۸- ماندگاری بیشتر رایحه عطر

برای اینکه رایحه عطر و ادکلن شما ماندگارتر شود سعی کنید عطر را به صورت ست خریداری کنید. این ست‌ها به علت داشتن لوسیون و انواع کرم کمی گرانقیمت تر هستند ولی به یاد داشته باشید که استفاده از لوسیون و کرم پیش از استفاده از عطر باعث افزایش ماندگاری رایحه خواهد شد.

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب عطر برای روزهای گرم تابستان

۲- معرفی ۵ مدل ساعت زنانه از برند لاکچری رولکس

۳- زیباترین زنان جهان که بالای ۴۰ سال دارند

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :