chadmin در
0

انتخاب عطر مربوط به کدام ویژگی های شخصیتی می شود؟

انتخاب عطر مربوط به کدام ویژگی های شخصیتی می شود؟

انتخاب عطر مربوط به کدام ویژگی های شخصیتی می شود؟ تا به حال به پاسخ این پرسش فکر کرده اید؟ چی بپوشم پاسخ شما را می دهد و  پیشنهادی ویژه برای مدل شخصیتی شما دارد.

آیا می دانید عطری که انتخاب می کنید می تواند نشانی از شخصیت شما و حال و احوال درونی تان باشد؟ عطرها فقط رایحه ای خوشایند نیستند، اگر دقت کنید می توانید حس و حالی را از میان رایحه ها بیرون بکشید. به همین منظور، اگر تا امروز از روانشناسی عطرها بی خبر بودید و بدون توجه به این موضوع انتخاب می کردید، این مسئله را در انتخاب های خود مورد توجه قرار دهید.بسیاری از مردم در دنیای امروز، با بوی «عطر» شان شناخته می شوند! این نکته شاید درمورد افراد مشهور اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و هنری بیشتر مشهود باشد، اما چندی است که افراد عادی هم این لذت را تجربه کرده و «عطر» خاص خویش را به مقتضای صفات شخصیتی خود انتخاب می کنند! شما چطور؟ آیا عطر خاصی را می پسندید؟ آیا دوستانتان را از بوی آنها می شناسید و با آنها طرح دوستی می ریزید؟ تند، ملایم، شیرین، خنک و… کدام را ترجیح می دهید؟ روان شناسان بر این عقیده اند که انتخاب نوع عطر با برخی از صفات شخصیتی پنهان شما در ارتباط است. اکنون بگویید چه عطری را ترجیح می دهید تا بگوییم چه نوع شخصیتی دارید.

انتخاب عطر مربوط به کدام ویژگی های شخصیتی می شود؟

عطرهای تند

افرادی که به این نوع عطرها علاقه مندند، دارای اعتماد به نفس بالا و درخور توجهی اند. آنها مورد اعتماد بسیاری از مردم و دارای مدیریتی قوی و مؤثر در ارتباط با دیگران هستند. خوب تصمیم می گیرند، باهوشند و می دانند چه چیزی درست و چه چیزی غلط است. تلاش می کنند همه چیز را مطابق میل خود کنند که گاهی این کار می تواند به دلیل عدم توجه به نظر دیگران، مشکل ساز باشد، اما درمورد عشق صبورند.
عطرهای تند، روحیه آنها را شاداب و زنده می کند و به همین خاطر همیشه به دنبال این نوع عطرها هستند.

عطرهای ملایم

اسرارآمیز هستند. به هیچ وجه خودخواه نیستند. زود و آسان نظرشان جلب می شود. روزشان با توجه به خلقشان می تواند خوب یا بد باشد. بین دوستان محبوب اند. به سادگی مسائل پیش آمده را فراموش می کنند. بیشتر به دنبال شخصی هستند که قابل اعتماد باشد.
زود عصبانی می شوند و گاهی اوقات به کوچکترین چیزها هم اعتراض دارند. اعتماد همه را جلب می کنند.

عطرهای شیرین

خیال پرداز و شوخ طبع اند. دوست دارند چیزهای جدید را بیابند و راحت و به سادگی از محیط اطراف خود درس می آموزند به راحتی می توان با آنها حرف زد. وقتی دوستان واقعی خود را یافتند تا پایان عمر به آنها اعتماد می کنند.
نسبت به همه چیز دارای احساسی قوی اند، اما زمانی که از دست شخص یا اشخاصی عصبانی می شوند، برایشان مشکل است آنها را ببخشند. آرزو و اهدافشان در زندگی زیاد و جالب است! گاهی عجیب به نظر می رسند، اما همه این حالتهای آنها را دوست دارند.

عطرهای تلخ

دارای انگیزه ای قوی برای انجام هر کاری هستند، اما تغییر در زندگی را نمی پسندند. زمانی که تصمیمی گرفتند روی تصمیمشان تا مدتها پا می فشارند.
فعال و ورزشکارند. برای دیگران مشکل است که به آنها نزدیک شوند. زمانی که متوجه می شوند نمی توانند به چیزی که می خواهند دست یابند، به سادگی تسلیم نشده و آن را رها نمی کنند!
هنگامی که کارها مطابق میل آنها انجام نمی شود، ممکن است اخم کنند، ولی عصبانی نمی شوند! خویشتن داری و صبر نیز از صفات ذاتی آنهاست و به دلیل همین خصوصیات است که کارهای خود را معمولاً راحت انجام داده و تا آخر پای آن می ایستند!

عطرهای گرم

در مقابل اعمالشان مسوولیت پذیرند و می دانند چگونه با مردم رفتار کنند. همواره اهدافی برای دستیابی دارند و حقیقتاً برای رسیدن به آنها تلاش می کنند. فردی آماده رقابت هستند. دوستانشان برای آنها بسیار مهم بوده و معمولاً قدر آنچه را که دارند، به خوبی می دانند!
گاهی اوقات واکنششان در برابر مسائل مختلف بسیار شدید است که آن هم به شخصیت گرم آنها برمی گردد که نشان می دهد بیش از اندازه احساساتی هستند!
بسیار خونگرم اند و همراه خوبی برای فامیل و دوستان! خشونت را نمی پسندند و می دانند چه چیزی و چه کاری را چه موقع باید انجام داد. به دیگران حسادت نمی ورزند!
مسافرت را بسیار دوست دارند بویژه اگر با دوستان باشد.

عطرهای خنک

دارای غروری مثبت هستند به طوری که همیشه می توانند میزبان باشکوهی برای دوستان باشند. به سختی می توانند حس برتری جویی خود بر دیگران را کنترل کنند. انرژی خود را بیهوده تلف نمی کنند و از همین رو، یک سازمان دهنده خوب و قوی محسوب می شوند که به راحتی می توانند وظایف و اعمال خود را سر و سامان دهند.
معمولاً طوری رفتار می کنند که گویی مسأله مهمی در ذهن خود دارند و در تلاشند که آن را حل کنند. گاهی اوقات نیز احساس مبهمی به آنها دست می دهد که انگار از چیزی نگرانند.

حال که فهمیدید انتخاب عطر مربوط به کدام ویژگی های شخصیتی می شود؛ متخصصان چی بپوشم برای شما چند پیشنهاد ویژه دارد:

  1. Issey Miyake L’Eau D’Issey

شرکت “ایزی میاکی” شرکتی خوش نام در تولید عطرهای مختلف زنانه و مردانه است. اغلب عطرهای زنانه و مردانه ای که توسط این شرکت طراحی و تولید شده اند، رایحه سبکی دارند و پیشنهاد خوبی برای استفاده روزانه محسوب می شود. شرکت ایزی میاکی تابستان گذشته، یک ست عطر زنانه و مردانه روانه بازار کرد و استقبال خوبی روبه رو شد. ست زنانه و مردانه دیگری که رایحه میوه ها و خنکای دریا به آن اضافه شده است از تولیدات دیگر این شرکت است. صاحبان این شرکت می گویند: “زدن عطر D’Issey مثل این است که نفس عمیقی بکشید و در آب های اقیانوس شیرجه بزنید.” در تولید نسخه زنانه از گریپ فروت، میوه های استوایی و … استفاده شده است و در نمونه مردانه این عطر عصاره چوب اضافه شده که باعث می شود، علاوه بر خنکی، کمی سبکی هم داشته باشد. عطرهای معروف به عطرهای میوه ای مانند همین ست، بوی خنک و شیرینی دارند و برای روزهای تابستان توصیه می شوند. افرادی که از این عطرها استفاده می کنند اغلب افراد خوش رو و خوش برخوردی هستند که سطحی از صمیمیت در رفتارشان وجود دارد. چنین رایحه ای بیشتر برای خانم ها توصیه می شود، مگر اینکه مثل این نمونه رایحه چوب به آن اضافه شده باشد.

  1. DKNY Summer 2014 Dona Karan For Women

طراح معروف، دونا کارن و صاحب شرکت DKNY با یک ست زنانه و مردانه در بازار عطر و ادکلن حضور دارد. مجموعه ای با شیشه صورتی برای خانم ها و شیشه آبی برای آقایان؛ در حالی که روی هر دو شیشه تصویر آسمان خراش های نیویورک دیده می شود. در تولید نسخه زنانه این عطر از رایحه شکوفه های بهاری و گل ها استفاده شده است و به همین دلیل در دسته عطرهای شیرین و سنگین با رایحه گل، محسوب می شود، این عطر مورد پسند خانم هایی واقع می شود که احساساتی هستند و روحیه ای بسیار لطیف و حساس دارند. در تولید نمونه مردانه این عطر از بوی گل ها استفاده شده است اما با وجود عصاره لیمو، چوب و چرم، از یک رایحه لطیف به رایحه ای تلخ و شیرین تبدیل شده که آقایان خوش مشرب و با روابط عمومی بالا از این رایحه استقبال می کنند.

  1. Escada Born In Paradise

شرکت اسکادا هم پیشنهاد تازه ای برای خانم ها دارد: “متولد پارادایز” . در تولید این عطر از ترکیب عصاره گل و میوه های استوایی استفاده شده و به همین دلیل رایحه ترکیب بوی گل و میوه است که انتخاب خوبی برای شب های تابستانی محسوب می شود. خانم هایی که به چنین رایحه ای علاقه دارند، افرادی مهربان، آرام و صبور هستند که می توانید به رفاقت و همراهی آنها اعتماد کنید. اسکادا این عطر را در سه اندازه، 30، 50 و 100 میلی لیتر به همراه لوسیون بدن تولید کرده است.

انتخاب عطر مربوط به کدام ویژگی های شخصیتی می شود؟

  1. CK One Summer 2014 Calvin Klein

اگر به عطر و ادکلن علاقه دارید حتما با CK ONE آشنایی دارید، عطری محبوب از شرکت کلوین کلاین که همچنان در روزهای تابستان محبوبیت و فروش بالایی دارد. امسال کلوین کلاین نسخه جدیدی از این عطر را روانه بازار کرد که خانم ها و آقایون می توانند به صورت مشترک از آن استفاده کنند و مرز بندی زنانه و مردانه ندارد. در تولید این عطر بیش از هر چیز از عصاره لیمو استفاده شده و به همین دلیل بویی کاملا خنک و نشاط آور دارد. کسانی که روحیه شاد و سرزنده ای دارند، بی شک با امتحان این عطر، شیفته آن می شوند. شادابی، سرخوشی و نشاط، اولین حس هر کسی از استشمام این عطر خواهد بود؛ نشاطی که مرز زنانه و مردانه ندارد. این عطر برای خانم ها و آقایون زیر 30 سال توصیه می شود و فقط در یک سایز 100 میلی لیتری تولید شده است. شرکت کلوین کلاین، طرح شیشه را تغییر نداده ولی از رنگ سبز و زرد استفاده کرده است.

  1. Hermes Terred’Hermes Eau Tres Fraiche Hermes For Men

آقایان خوش سلیقه و سخت گیر در انتخاب عطر، بی شک با محصول خاص از هرمس فرانسوی آشنایی دارند: “تقه”. عطر تلخ و سنگین مردانه که مطلوب همه نیست. شرکت هرمس نسخه ای از این عطر را تولید کرد که تلخی آن نسبت به نمونه قبلی کمتر است و برای استفاده در فصل تابستان انتخاب بهتری است. در تولید این عطر از عصاره مرکبات با چوب و سدر استفاده شده است. آقایانی که رایحه “تقه” را برای ادکلن خود انتخاب می کنند، اغلب مردان جدی و متمرکز روی حرفه خود هستند.

مطالب مرتبط:

1-  نحوه‌ی صحیح عطر زدن

2- شناخت رایحه عطرها

3- آیا عطر جاذب جنس مخالف وجود دارد؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :