مدیر سایت در
0

عطرهای طبیعی را بشناسید!

عطرهای طبیعی را بشناسید!

 بوی بدن یکی از مواردی است وجودش باعث شرمندگی است و همیشه به دنبال آن هستیم تا با ادکلن و عطرهای مختلف آن را به نوعی بپوشانیم تا دیگران متوجه نشوند اما بازهم گاهی اوقات به سراغ ما می آیند و نمی توان جلوی آن را گرفت. بسیاری از محققان تا به حال مطالعات زیادی روی عطرهای مختلف داشته اند و در پی آن ها متوجه شده اند که عطرهای مختلف ممکن است باعث بروز بیماری های پوستی و حتی تنفسی می شوند. تیم چی بپوشم با ارائه مقاله ای تحت عنوان “عطرهای طبیعی را بشناسید!” شما را در این امر یاری می دهند.

 

عطرهای طبیعی را بشناسید!

 

در پی این تحقیقات آن ها همچنین مواد طبیعی و معدنی خاصی را پیدا کرده اند که می توانند نقش عطرها را ایفا کنند. این مواد در حالی که بوی بدن را از بین می برند برای دیگر بخش های بدن نیز کاملا مفید هستند.

گوشت سفید:

تحقیقات نشان می دهد که یکی از مهمترین عوامل به وجود آمدن بوی بدن خوردن گوشت قرمز است که به علت نبود فیبر باعث بد بو شدن عرق می شود. همچنین دقت داشته باشید که گوشت ها فرآوری شده نیز باعث به وجود آمدن بوی بد می شود. گوشت ماهی و مرغ می توانند گزینه مناسبی برای شما باشند که دوست دارید بدنی خوشبو داشته باشید.

 منیزیم:

در میان مواد معدنی منیزیم و روی بهترین عطرهای طبیعی عستند که می توانید مصرف کنید. برای آنکه بدنی خوشبو داشته باشید بهتر است از اسفناج و یا کلم بروکلی استفاده کنید. این سبزی ها سرشار از منیزیم و روی هستند و نه تنها برای قسمت های مختلف بدن شما مفید اند بلکه می توانند بوی بد بدن را نیز از بین ببرند.

 لیمو:

لیمو تازه یکی دیگر از بوگیرهای بسیار عالی برای بدن است که می تواند تمامی باکتری های روی سطح پوست را از بین ببرد. در صورتی که لیموتازه در اختیار نداشتید از آبلیمو نیز می توانید استفاده کنید. خوردن آبلیمو یا شستن بدن به کمک آن از جمله بهترین راهکارهای خوشبو کردن بدن است.

چای:

یک نوشیدنی که روزانه از آن مصرف می کنید ولی شاید از مهمترین کاربرد آن مطلع نباشید چای است. این نوشیدنی می تواند بسیاری از عوامل بوی بد را در داخل بدن از بین ببرد. چای سبز و سیاه بهترین گزینه هایی هستند که می توانید برای اینکار از آن ها استفاده کنید.

 آب:

در انتها به بهترین عطر دنیا اشاره می کنیم که همیشه در اختیار ما هست اما به آن بی توجه هستیم و آن هم آب نام دارد. نوشیدن آب به میزان ۷ لیوان در طول روز کار سخت و یا غیر ممکنی نیست و باید آن را رعایت کنید. آب باعث می شود تا بیشتر عرق کنید و دیگر باکتری ها روی سطح پوست باقی نمی مانند.

مطلب مرتبط: پشت ساخت یک عطر چه رازهایی نهفته است؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :