نحوه آرایش صورت برای چشم بادامی‌ها

0

بسیاری از خانم‌هایی که فاصله بین چشم و ابرویشان کم است، یا به اصطلاح چشم بادامی دارند، نگران آرایش کردن چشمانشان هستند. به طور مثال، فکر می‌کنند نمی‌توانند خط چشم دنباله‌دار بکشند. اما اینطور نیست. برای شروع بهتر است مطمئن شوید که فاصله بین چشم و ابرویتان کم است. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که چطور از این مسئله مطمئن شوید و نحوه آرایش چشم بادامی را براش شما شرح خواهیم داد. با چی بپوشم همراه باشید!

 

آیا فاصله بین چشم و ابروی شما کم است؟

برای شروع در آینه نگاه کنید. آیا روی پلک‌تان خط دارد؟ اگر جواب بله است، در ذهنتان یک خط فرضی افقی بکشید که از وسط دو چشمتان رد می‌شود. حالا دقت کنید و ببینید انتهای چشمان‌تان به سمت بالا متمایل هستند یا پایین. اگر این مسئله مشخص نبود و انتهای چشمان‌تان صاف و مستقیم بودند، از یک روش دیگر استفاده کنید. به چشمان‌تان دقت کنید و ببینید آیا خط پلک‌تان مشخص است؟ اگر این خط مشخص نبود یعنی فاصله بین چشم و ابرویتان کم است.

آرایش چشم بادامی ؛ این نکات ساده باعث زیبایی بیشتر چشم‌های شما خواهد شد

 

اگر چشم بادامی هستید، این نکات آرایشی را رعایت کنید

۱- برای شروع، یک پرایمر چشم عالی تهیه کنید. کسانی که فاصله بین چشم و ابرویشان کم است، بهتر از هر کس دیگری می‌دانند که آرایش چشمشان سریعا سیاه می‌شود و از بین می‌رود. پس برای شروع، باید حتما یک پرایمر چشم عالی تهیه کنید که پایه آرایش چشمتان بی‌نقص باشد.

 

۲- سعی کنید موقع آرایش چشم بادامی ، حتما چشمان‌تان را باز نگه دارید. چون احتمالا تشخیص خط پلک‌تان با چشمان بسته کار چندان آسانی نخواهد بود.

۳- وقتی موفق شدیدخط پلک‌تان را مشخص کنید، زدن سایه چشم را دقیقا از بالای آن شروع کنید. بدین ترتیب وقتی چشمان‌تان را باز کنید، رنگ سایه‌تان به خوبی دیده می‌شود.

۴- اگر در زدن سایه چشم تازه‌کار هستید، از تکنیک خط صاف استفاده کنید. یک دستمال بردارید و آن را به صورت اریب، روی قسمت گوشه بیرونی بینی تا نوک انتهای ابرو قرار دهید. سپس سایه را از وسط چشم به سمت این دستمال بزنید. بدین ترتیب چشمان‌تان کشیده‌تر دیده می‌شوند. می‌توانید برای ایجاد تنوع، مقداری سایه هم به پلک پایینی چشمتان بزنید.

۵- اگر دوست دارید استخوان ابرویتان کمتر دیده شود، بهتر است از سایه مات استفاده کنید. هر سایه براقی که انعکاس دارد، باعث میشود استخوان ابرویتان برجسته‌تر دیده شود.

۶- ترجیحا از یک ریمل ضد آب و باکیفیت استفاده کنید. چون وقتی مژه‌هایتان با زیر ابرو برخورد می‌کنند، باعث می‌شوند پوستتان سیاه شود. اگر ریمل‌تان مژه‌ها را بلندتر کند هم بهتر است چون چشمان‌تان را بزرگتر نشان می‌دهد.

۷- حتما فکر می‌کنید آرایش چشم بادامی به شکل گربه‌ای و دودی برای شما خیلی سخت است. اما نگران نباشید، با یادگیری این تکنیک‌های ساده و کمی تمرین به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

۸- اگر رنگ‌های گرم را بیشتر دوست دارید، می‌توانید به جای سایه تیره از سایه مسی استفاده کنید.

۹- برای اینکه پلک‌هایتان زیباتر دیده شوند، می‌توانید با سایه بالای خط آنها یک خط دیگر بکشید. این کار می‌تواند شکل چشم شما را از این رو به آن رو کند!

۱۰- اگر می‌خواهید برق سایه چشم‌تان بیشتر دیده شود، خط سایه را تا کمی بالاتر از پلک ادامه دهید.

در آخر هم سعی کنید همیشه خودتان باشید و از زیبایی چهره‌تان لذت ببرید.

 

مطالب مرتبط:

۱- روش صحیح حالت دادن و خشک کردن مو با سشوار

۲- برای رشد هرچه سریعتر ناخن‌ها، چه کارهایی باید انجام دهیم؟

۳- بررسی کیفیت کرم پودر بورژوا هلتی میکس

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :