بهراد در
0

تاریخچه عجیب برند ابرکرومبی و فیچ

تاریخچه عجیب برند ابرکرومبی و فیچ

بعنوان شخصی که مد را دنبال می کنید، امکان ندارد که نام برند مشهور ابرکرومبی و فیچ را نشنیده باشید. اما آیا از تاریخچه عجیب برند ابرکرومبی و فیچ هم اطلاعی دارید؟ با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

این برند آمریکایی که هم اکنون بر پوشاک جوانان تمرکز دارد، در طی سالیان با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است.

شرکت ابرکرومبی و فیچ در سال 1892 در منهتن نیویورک تنها با یک مغازه شروع به کار کرد و تخصص خود را روی لوازم شکارو ماهیگیری قرار داده بود و در آن زمان نامش شرکت تی.ابرکرومبی بود. در سال 1900 میلادی ازرا فیچ که یک وکیل عالی رتبه بود، بحشی از سهام را خرید و نام این شرکت رسما به ابرکرومبی و فیچ نغییر کرد.

در سال 1939 این برند شهرت زیادی پی کرد و بهترین مغازه فروش اجناس ورزشی نام گرفت. در آن زمان فرادی مثل ارنست همینگوی و تدی رزولت نیز از مشتریان نامدار این برند بودند.

تاریخچه عجیب برند ابرکرومبی و فیچ

اما در سال 1977 این شرکت اعلام ورشکستگی کرد و توسط شرکت لوازم ورزشی آشمن خریداری شد و از اواخر 1988 شرکت آشمن تحت نام ابرکرومبی و فیچ، مغازه های خود را دایر کرد. پس از چندین گردش مدیریتی، این شرکت در سال 2010 به مقصد بسیاری از خریداران جوان جهان بدل شد.

این برند در 4 قسمت مختلف به نام های ابرکرومبی کودکان، شرکت هالیستر، Gilly Hicks و Ruehl No.925 فعالیت می کند، که البته 2 شرکت آخر به ترتیب در سالهای 2010 و 2015 بطور کامل بسته شدند.

این شرکت در حال حاضر بیش از 300 فروشگاه در ایالات متحده دارد و در کشورهایی مثل انگلیس، روسیه، کانادا، اسپانیا، ژاپن و بسیاری از کشورهای دیگر شعبه دارد و در حدود 65000 نفر کارمند دارد.

مطالب مرتبط:

1- تاریخچه برند منگو از گذشته تا امروز

2- برند Lewari تلفیق هنر شرق و غرب

3- معرفی برند لاکچری شانل

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :