چطور استایل کلاسیک داشته باشید

0

استایل کلاسیک همیشه از محبوب ترین استایل ها بوده و کسی که چنین استایلی دارد سطح بالا، خوش سلیقه و با دیدگاهی فراتر از فشن تصور می شود. البته ممکن است این استایل برای هر کسی مناسب نباشد پس قبل از این که تصمیم به تغییر در استایل خود بگیرید بهتر است شناخت درستی از خود و شخصیت و جایگاه اجتماعی خود به دست آورید و استایل شخصی خود را بشناسید. اما استایل کلاسیک از تطبیق پذیرترین استایل ها است که می تواند برای خیلی ها به خصوص خانم های بالای سی سال مناسب باشد. این مقاله را بخوانید تا بدانید چطور استایل کلاسیک داشته باشید. 

چطور استایل کلاسیک داشته باشید

1- لباس هایی از پارچه های کلاسیک

در استایل کلاسیک جنس پارچه هایی که از آن ها لباس تهیه می شوند اهمیت زیادی دارند، پنبه، پشم و ابریشم الیافی هستند که پارچه های کلاسیک از آن تهیه می شوند. این پارچه ها باید بهترین کیفیت را در تولید داشته باشند.

2- لباس های بدون طرح با رنگ های خنثی

نکته کلیدی دیگر در استایل کلاسیک رنگ است. رنگ لباس ها ترجیحا باید خنثی باشد چون مفهوم کلاسیک در این رنگ ها معنا می شود. رنگ هایی مثل خاکستری، بژ، سفید، کرم، شتری، سرمه ای و مشکی رنگ های پیشنهادی ما هستند.

3- اندازه بودن لباس ها

مهم ترین نکته در ابن استایل اندازه و فیت بودن لباس ها است. تا اندازه ای که بهتر است به جای لباس های آماده از لباس های سفاری در استایل کلاسیک استفاده شود.

4- استفاده به اندازه از اکسسوری ها

یک خانم با استایل کلاسیک هرکز نباید از اکسسوری ها استفاده بیش از اندازه داشته باشد. یک ساعت مچی، یک دستبند با طرح بسیار ساده، حلقه نامزدی، کمربند در صورت لزوم و گوشواره حلقه طلای ساده تمامی چیزی است که نیاز خواهید داشت.

5- وقار و متانت

یک خانم با استایل کلاسیک باید رفتار کلاسیک هم داشته باشد، وقار و متانتی که در پوشش شما مشاهده می شود باید در رفتارتان نیز مشهود باشد در غیر این صورت استایل شما ایراد خواهد داشت.

6- رسیدگی به دست ها و ناخن ها

مرتب نگه داشتن ناخن ها و زیبا کردن آن ها را در استایل کلاسیک فراموش نکنید ناخن ها نباید بیش از اندازه بلند باشند و باید کاملا مرتب و یکدست و با آراستگی کامل باشند.

7- استایل کلاسیک خود را شخصی کنید

استایل کلاسیک چندان هم محدود نیست شما می توانید بنا به سلیقه خود تغییراتی در آن بدهید مثل استفاده از رنگ های شاد مثل یک کیف یا روسری رنگی زیبا.

مطالب مرتبط:

1- استایل شخصی چیست؟

2- توصیه هایی از استایلیست های فرانسوی

3- چگونه تیپ کلاسیک داشته باشیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :