چگونه در خانه، موهای خود را رنگ کنیم؟ (قسمت دوم)

در مطلبی که روز قبل برای شما آماده کردیم، از رنگ کردن مو صحبت کردیم و از محبوبیتی که برای خانم‌ها دارد و گفتیم که در این روزهای قرنطینه، رنگ کردن مو به خانم‌ها روحیه می‌دهد؛ پس بهتر است حالا که آرایشگاه‌ها تعطیل است و نمی‌توان به حرفه‌ای‌ها مراجعه کرد، خودمان دست‌به‌کار شویم. در قسمت قبلی، از مقدمات این کار برای شما گفتیم. امروز با ادامه مطلب و روش صحیح رنگ کردن مو در خدمتتان هستیم. با ما همراه باشید.

قسمت اول:

چگونه در خانه، موهایمان را رنگ کنیم؟ (قسمت اول)

 

سایر مطالب مرتبط:

رنگ موی مشکی بهم میاد و یا طلایی؟

راهنمای انتخاب رنگ موی مناسب برای افراد میانسال

نحوه انتخاب رنگ مو برای کسانی که پوست روشنی دارند

 

از کجا شروع کنیم؟

برای شروع کار، مقداری کرم مرطوب‌کننده یا وازلین، دور صورت و محل رویش مویتان بمالید تا درصورت برخورد رنگ مو به پوستتان، پس از شستن، اثر آن راحت‌تر پاک شود.

سپس موهای خود را دسته‌دسته کنید؛ بهتر است که این کار را با کلیپس‌های مخصوص انجام دهید. قسمت انتهایی هر دسته را رنگ کنید؛ حدود ۱۰دقیقه بعد ریشه را رنگ کنید؛ دور آن دسته از مو را فویل بپیچید و به‌سراغ دسته بعدی بروید.

پس از اینکه رنگ را کاملا برروی تمام قسمت‌های مو گذاشتید، کلاه مخصوص رنگ مو را برروی سرتان بکشید (اگر به چنین وسیله‌ای دسترسی ندارید، یک عدد مشما فریزر را ازوسط پاره کرده و از آن استفاده کنید)، سپس سشوار را روی درجه گرم گذاشته و موها را سشوار کنید تا گرما باعث شود که موهایتان زودتر رنگ بگیرد.

اگر جنس موهایتان نرم است، ۳۰دقیقه و اگر موهایتان زبر است، حدود ۴۰دقیقه صبر کنید، سپس موهایتان را با آب بشویید. مدت زمان اثر کردن رنگ مو به موارد متعددی بستگی دارد؛ بنابراین نباید ریسک کنید و هر ۱۰قیقه یک‌بار موهایتان را چک کنید تا ببینید که رنگ گرفته یا نه، زیرا اگر رنگ مو زیاد روی سرتان بماند، موهایتان سوخته و پوست سرتان نیز آسیب می‌بیند.

ترجیحا تا یک روز برای شستن موهایتان از شامپو استفاده نکنید؛ درعوض حتما حتما از نرم‌کننده مخصوص و شامپوی مخصوص موهای رنگ‌شده استفاده کنید.

بعد از رنگ کردن مو، حتما هر شب از محصولات مراقبتی مو مثل روغن زیتون یا ماسک‌های طبیعی و گیاهی استفاده کرده و موهایتان را چرب نگاه دارید و درعوض، چندان از سشوار و اتوی مو و کلا لوازم حرارتی برای موهایتان استفاده نکنید تا آسیب نبینند.

کدام رنگ مو برای چه رنگ پوستی مناسب است؟

اگر رنگ پوستتان تیره یا سبزه است، رنگ‌های شرابی، آجری، شاه‌بلوطی، فندقی و مسی برای شما مناسب است.

اگر پوست روشنی دارید، از رنگ‌های بلوند خاکستری یا صدفی، بلوند دودی، قهوه‌ای مات و البته هایلایت‌های قرمز یا آبی استفاده کنید.

رنگ موهای شیری، عسلی، کرم نخودی، گلبهی، مسی، قهوه‌ای و فندقی به افرادی می‌آید که رنگ پوستشان گندمگون است.

اگر هم رنگ پوستتان، صورتی یا سرخ است، می‌توانید رنگ موهایی مثل زیتونی تیره و قهوه‌ای تیره را انتخاب کنید.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :