نحوه انتخاب رنگ مو برای کسانی که پوست روشنی دارند

رنگ کردن موی سر همانقدر که جذاب و هیجان‌انگیز است، کمی ترس و استرس هم همراه خود دارد! ترسناک‌ترین سوالی این که در این مواقع به ذهنمان خطور می‌کند این است: “اگر این رنگ به من نیاید چه می‌شود؟!” رنگ کردن مو در حقیقت کار بسیار آسانی است؛ اگر قبل از انتخاب رنگ، چند فاکتور اصلی مثل رنگ پوست و رنگ چشمانتان را در نظر بگیرید. در این مقاله قصد داریم شما را در انتخاب رنگ موی برای پوست روشن راهنمایی کنیم. با چی بپوشم همراه باشید.

 

 

مطالب مرتبط:

۱- رنگ مو فانتزی ؛ روش های رنگ کردن و مراقبت از این مدل رنگ مو

۲- بهترین رنگ موهای ایرانی و خارجی و نکاتی برای انتخاب رنگ مو

۳- نحوه انتخاب رنگ مو برای کسانی که پوست سبزه دارند

 

انتخاب رنگ مو برای پوست روشن و سفید

توناژ رنگ پوست خود را بشناسید

اولین و مهم‌ترین قدم برای انتخاب رنگ موی متناسب با رنگ پوست، این است که توناژ رنگ پوست‌تان را به درستی شناسایی کنید. حتی زیباترین رنگ مو را هم که انتخاب کنید، اگر با رنگ پوست شما متناسب نباشد، باعث می‌شود از زیبایی چهره‌تان کاسته شود. در ادامه ۴ روش به شما یاد می‌دهیم که می‌توانید از طریق آنها، تناژ رنگ پوست‌تان را شناسایی کنید:

انتخاب رنگ مو برای پوست روشن و سفید

روش‌های تشخیص ته رنگ پوست

از خانه بیرون بروید. زیر نور آفتاب بایستید و کف دست‌تان را رو به بالا نگه دارید. رنگ رگ‌های دستتان را مورد بررسی قرار دهید. اگر رگ‌هایتان آبی/بنفش بودند، یعنی تناژ رنگ پوست‌ شما سرد است. اما اگر رنگ رگ‌های دستتان سبز بود، یعنی تناژ رنگ پوست شما گرم است. اگر نتوانید تشخیص دهید که رگ‌های دستتان آبی هستند یا سبز، به احتمال زیاد تناژ رنگ پوستتان خنثی و مایل به زیتونی است.

روش‌های تشخیص ته رنگ پوست

تشخیص ته رنگ پوست با استفاده از کاغذ

در محیطی که نور کافی دارد، جلوی یک آینه بایستید. حالا یک تکه کاغذ سفید را کنار پوست صورت خود بگیرید. اگر رنگ پوست شما در مقابل رنگ کاغذ زرد بود، یعنی تناژ رنگ پوستتان گرم است. اگر رنگ پوست شما در مقابل رنگ کاغذ صورتی بود، تناژ رنگ پوست‌ شما سرد است. اگر نتوانستید تفاوت رنگ پوست خود را با رنگ کاغذ تشخیص دهید، به احتمال زیاد تناژ رنگ پوستتان خنثی و مایل به زیتونی است.

تشخیص ته رنگ پوست با استفاده از کاغذ

تشخیص ته رنگ پوست با استفاده از فویل

یک راه دیگر این است دو تکه فویل تهیه کنید؛ یکی به رنگ نقره‌ای و یکی به رنگ طلایی. فویل را طوری نگه دارید که روی صورت شما انعکاس داشته باشد. حالا دقت کنید و ببینید آیا پوست‌تان از این انعکاس می‌درخشد؟ یا رنگ پریده و سفید به نظر می‌رسد؟ اگر انعکاس فویل طلایی باعث شد پوست شما بدرخشد، یعنی تناژ رنگ پوستتان گرم است. و اگر انعکاس فویل نقره‌ای باعث شد پوست شما رنگ پریده و سفید به نظر برسد، تناژ رنگ پوست‌ شما سرد است. اگر انعکاس هردوی این فویل‌ها باعث شدند پوست شما درخشان و زیبا به نظر برسد، به احتمال زیاد تناژ رنگ پوستتان خنثی و مایل به زیتونی است.

تشخیص ته رنگ پوست با استفاده از فویل

تشخیص ته رنگ پوست با استفاده از زیورآلات

دقت کنید و ببینید کدام رنگ از زیورآلات بیشتر با رنگ پوست شما سازگار است؟ زیورآلات طلایی یا نقره‌ای؟ اگر زیورآلات طلایی بیشتر به پوست شما می‌آیند، یعنی تناژ رنگ پوستتان گرم است. اگر زیورآلات نقره‌ای بیشتر به پوست شما می‌آیند، یعنی توناژ رنگ پوستتان سرد است. اگر هر دو رنگ زیورآلات به رنگ پوست شما می‌آیند، به احتمال زیاد تناژ رنگ پوستتان خنثی و مایل به زیتونی است.

تشخیص ته رنگ پوست با استفاده از زیورآلات

در نظر گرفتن رنگ چشم

این درست است که رنگ چشم به اندازه رنگ پوست صورت، روی انتخاب رنگ مو تاثیر نمیگذارد. اما با این حال، اگر قبل از انتخاب رنگ مو، رنگ جشمانتان را هم در نظر بگیرید، راحت‌تر میتوانید رنگ موی متناسب با چهره خود را انتخا کنید. در ادامه، به شما میگوییم که چه رنگ مویی با چه رنگ چشمی متناسب است.

در نظر گرفتن رنگ چشم

چشمان قهوه‌ای

معمولا هر رنگ مویی به افرادی که چشمان قهوه‌ای دارند می‌آید. اما رنگ‌هایی که زمینه سرد دارند، با زمینه گرم، قهوه‌ای و زیبای رنگ چشمان این افراد تضاد زیبایی ایجاد می‌کنند. پس اگر چشمان قهوه‌ای دارید، پیشنهاد می‌کنیم رنگ مویی انتخاب کنید که زمینه سرد داشته باشد.

چشمان قهوه‌ای

چشمان سبز یا فندقی

رنگ چشم سبز/فندقی، یکی از تطبیق‌پذیرترین رنگ‌های چشم است. این رنگ هم زمینه گرم دارد هم زمینه سرد. این موضوع باعث می‌شود افرادی که چشمانی به این رنگ دارند، گزینه‌های بسیار متنوعی برای انتخاب رنگ مو پیش رو داشته باشند. اما رنگ‌هایی که زیبایی این چشم‌ها را دوچندان می‌کنند عبارتند از: قهوه‌ای تیره، بلوند دودی، و مشکی.

چشمان سبز یا فندقی

چشمان آبی یا خاکستری

هم رنگ آبی و هم رنگ خاکستری، زمینه سرد دارند. به همین دلیل، رنگ موهایی که زمینه گرم دارند با این رنگ چشم تضاد بسیار زیبایی ایجاد می‌کنند؛ مثلا بلوند گرم، رنگ موی قهوه‌ای طلایی، و تناژهای قرمز.

چشمان آبی یا خاکستری

حالا که هم تناژ رنگ پوست‌تان را شناسایی کردید، هم متوجه شدید چه رنگ مویی بیشتر به رنگ چشمان‌تان می‌آید، به راحتی می‌توانید رنگ موی دلخواهتان را انتخاب کنید. در ادامه، رنگ‌های مختلف سازگار با هر رنگ پوست و هر رنگ چشمی را به شما معرفی می‌کنیم.

 

رنگ مو برای پوست روشن با تناژ گرم

رنگ موی بلوند طلایی

زمینه زرد در رنگ بلوند طلایی با تناژ گرم رنگ پوست شما بسیار سازگار است. این رنگ مو باعث می‌شود پوست شما به نحوی بدرخشد! رنگ زرد برای مو اصلا رنگ جالبی نیست، به همین دلیل، بهترین گزینه جایگزین آن که با تناژ گرم پوست سازگار باشد، رنگ بلوند طلایی است. به خصوص اگر رنگ پوست شما خیلی روشن و سفید باشد. تناژهای روشن‌تر این رنگ مو، برای کسانی مناسب است که چشمان آبی دارند.

رنگ موی بلوند طلایی

رنگ موی بلوند با تناژ نارنجی

این تناژ از رنگ موی بلوند، کمی رنگ نارنجی پرتقالی در خود دارد. رنگ نارنجی بیشتر مناسب کسانی است که تناژ رنگ پوست‌شان گرم است. همچنین، این رنگ مو به کسانی که رنگ چشمان‌شان روشن است خیلی می‌آید؛ رنگ چشم سبز یا فندقی، آبی و خاکستری.

رنگ موی بلوند با تناژ نارنجی

رنگ موی قهوه‌ای با تناژ طلایی

یکی از بهترین رنگ موها برای کسانی که رنگ پوست روشنی دارند، رنگ قهوه‌ای با تناژ طلایی است. اگر پوست خیلی روشن و مایل به سفید با تناژ گرم دارید، وجود رگه‌های طلایی در میان رنگ قهوه‌ای، بهترین ترکیب متناسب با رنگ پوست شماست. این رنگ به خصوص به کسانی می‌آید که چشمان قهوه‌ای یا سبز یا فندقی دارند.

رنگ موی قهوه‌ای با تناژ طلایی

رنگ موی قهوه ای اسپرسو

تا به حال به رنگ قهوه‌ای که تازه دم کشیده است دقت کرده‌اید؟ اسپرسو یعنی رنگ قهوه تازه دم کشیده. این رنگ جذاب، زمینه زرد و قرمز دارد. ترکیب این دو رنگ با هم، رنگ بسیار زیبایی ایجاد می‌کند و این رنگ، برای افرادی مناسب است که رنگ پوست روشن با تناژ گرم دارند. همچنین، رنگ اسپرسو برای کسانی که چشمان قهوه‌ای دارند بسیار مناسب است.

رنگ موی قهوه ای اسپرسو

رنگ موی قهوه ای مایل به قرمز

رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز هم مانند دیگر طیف‌های رنگ نارنجی، مناسب کسانی است که تناژ رنگ پوستشان گرم است. به خصوص، آن‌هایی که رنگ چشم‌شان آبی یا سبز و فندقی است.

رنگ موی قهوه ای مایل به قرمز

رنگ موی آلویی

این رنگ بسیار زیبا که پایه آن رنگ بنفش است، مناسب کسانی است که تناژ رنگ پوستشان گرم است. رگه‌های قرمز موجود در رنگ موی آلویی، با زمینه زرد تناژ گرم پوست، یک تضاد بسیار زیبا ایجاد می‌کند. این رنگ موی تطبیق‌پذیر، به هر رنگ چشمی سازگار است.

رنگ موی آلویی

رنگ موی مناسب پوست روشن و تناژ سرد

رنگ موی بلوند پلاتینی

اگر رنگ پوست شما بسیار روشن است و به موی بلوند هم علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما رنگ بلوند پلاتینی را امتحان کنید. این رنگ موی فوق‌العاده، مناسب خانم‌هایی است که تناژ رنگ پوست‌شان سرد است. رنگ بلوند پلاتینی به هر رنگ چشمی می‌آید. اما ترکیب آن با رنگ چشم آبی، زیبایی خارق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند.

 رنگ موی بلوند پلاتینی

رنگ موی بلوند دودی

بلوند دودی در اصل همان موی بلوند است اما کمی کِدِرتر. این رنگ به دلیل زمینه‌ کدر خود برای کسانی که توناژ رنگ پوستشان سرد است بسیار مناسب است. بلوند دودی به هر رنگ چشمی می‌آید. اما ترکیب آن با رنگ چشم قهوه‌ای یا سبز/فندقی، فوق‌العاده میشود.

رنگ موی بلوند دودی

رنگ موی بلوند کدر

اکثر رنگ‌های بلوند، زمینه طلایی و گرم دارند. اما بلوند کدر در میان آنها استثنا است و به خاطر زمینه تیره‌اش، برای کسانی که توناژ رنگ پوستشان سرد است بسیار مناسب است. چرا؟ چون با زمینه صورتی پوست صورت آنها یک تضاد بسیار زیبا ایجاد میکند. این رنگ مو به خصوص برای کسانی مناسب است که رنگ چشمشان قهوه‌ای یا سبز/فندقی است.

رنگ موی بلوند کدر

رنگ موی قهوه ای تیره

رنگ موی قهوه‌ای تیره به خاطر زمینه تیره‌ای که دارد، با زمینه صورتی پوست روشن شما یک تضاد بسیار خوشایند ایجاد می‌کند. این رنگ مو به هر رنگ چشمی می‌آید. اما ترکیب آن با رنگ چشم آبی، زیبایی خیره‌کننده‌ای ایجاد میکند.

رنگ موی قهوه ای تیره

 

 

رنگ موی برای پوست روشن با تناژ خنثی

رنگ موی بلوند کدر

این رنگ موی زیبا به دلیل زمینه کدری که دارد، بسیار مناسب کسانی است که توناژ رنگ پوستشان خنثی/زیتونی است. همچنین، این رنگ مو به هر رنگ چشمی می‌آید.

رنگ موی بلوند کدر

رنگ موی شکلاتی با رگه‌های بنفش

این رنگ موی زیبا، ترکیبی است از توناژ گرم و سرد رنگ‌ها. زمینه این رنگ، قهوه‌ای تیره و آلبالویی/بنفش است. همچنین، این رنگ مو به هر رنگ چشمی می‌آید.

رنگ موی شکلاتی با رگه‌های بنفش

رنگ موی مشکی

معمولا رنگ مشکی به هر رنگ پوستی می‌آید. اما مشکی پرکلاغی ممکن است برای کسانی که پوست خیلی روشنی دارند جالب نباشد. از طرفی دیگر، کسانی که تناژ رنگ پوستشان خنثی/زیتونی است، می‌توانند به این راحتی این رنگ را انتخاب کنند و از آن لذت ببرند. همچنین، ترکیب این رنگ مو با تناژ خنثی/زیتونی به هر رنگ چشمی می‌آید.

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :