رنگ مو فانتزی؛ روش های رنگ کردن و مراقبت + پیشنهاد خرید

رنگ کردن مو سبب می‌شود تا شما احساس بهتری داشته باشید و زیبایی خاصی به چهره شما بخشیده می‌شود. اما رفتن به سالن آرایشی ممکن است هزینه بسیاری برای شما ایجاد کند و رنگ کردن آن در منزل توسط خودتان نیز ممکن است سخت و غیر ممکن باشد. اما با استفاده از وسایل صحیح، کمک گرفتن از یک دوست و چیدن یک پلن خوب شما می‌توانید در منزل بدون هیچ ترسی، بدون آسیب رساندن به مو، خودتان موهایتان را رنگ کنید. حال یکی از انواع رنگ مو، رنگ مو فانتزی است که در این مقاله می‌خواهیم در مورد آن توضیح دهیم. چگونه از رنگ مو فانتزی برای رنگ کردن مو استفاده کنیم؟

 

 

آماده سازی موها برای رنگ کردن

اولین قدم برای آماده سازی موهای خود جهت رنگ کردن آن است که موهای خود را کوتاه کنید. برای استفاده از رنگ مو فانتزی به خصوص افرادی که تاکنون این کار را انجام نداده‌اند کوتاه کردن مو بهترین کار است. منظور از کوتاه کردن مو مرتب سازی آن است. شما باید از آرایشگر خود بخواهید کوتاهی موهای شما را یکسان کند و اگر موخوره دارید آن را برطرف سازد. دومین قدم انتخاب رنگ مو  فانتزی مناسب است. اگر رنگ مو اصلی شما تیره است بهتر است برای نخستین بار از رنگ مویی استفاده کنید که سایه‌های تیره داشته باشد. زیرا رنگ مو باید متناسب با رنگ اصلی مو باشد. به طور مثال اگر رنگ مو اصلی شما تنالیته قرمز داشته باشد و بخواهید رنگ مو  فانتزی بلوند بر روی موهای خود بزنید قطعا به جای بلوند شدن رنگ موهای شما نارنجی می‌شود پس باید انتخاب صحیح در رنگ مو داشته باشید.

رنگ مو فانتزی ؛ روش های رنگ کردن و مراقبت از این مدل رنگ مو

رنگ مو فانتزی و لوازم مورد نیاز 

اگر رنگ مو سفید یا خاکستری دارید استفاده از هر رنگ مویی سبب می‌شود رنگ موهایتان روشن شود مثلا اگر رنگ مو شما سایه آبی و مشکی داشته باشد بر روی سفید یا خاکستری آبی روشن می‌شود. برای جلوگیری از هرگونه اشتباهی در انتخاب رنگ مو فانتزی بهتر است قبل از خرید آن را تست کنید یا از افراد با تجربه کمک بگیرید.

برای رنگ کردن مو شما نیاز به یکسری لوازم ابتدایی دارید این لوازم شامل موارد زیر می‌شود:

  • کلیپس مو پلاستیکی: برای نگه داشتن و جداسازی دسته‌های مو
  • دستکش: برای جلوگیری از برخورد رنگ مو به دست و آسیب رسانی به پوست دست
  • وازلین: استفاده از وازلین برای گوش‌ها و پیشانی برای آنکه در صورت ریختن رنگ مو بتوان راحت آن را پاک کرد
  • حوله یا پیشبند: برای قرار دادن دور گردن و قرار دادن موها بر روی آن
  • دیگر لوازم جانبی چون شانه مخصوص سر، براش رنگ مو و … نیز لازم است.

رنگ مو فانتزی و لوازم مورد نیاز 

 

 

 

روش رنگ کردن موها با رنگ مو فانتزی

از دوست خود کمک بخواهید تا موهای شما را شانه کند و آن را به چند دسته تقسیم‌بندی کند تا کار برای شما آسان‌تر شود. اگر موهای شما سفید یا بلوند است بهتر است از پودر دکلر مخصوص استفاده کنید. معمولا افراد برای مراقبت و نگهداری از رنگ موهای روشن خود باید از این سفید کننده‌ها استفاده کرد. سعی کنید چند روز قبل از رنگ کردن موهای خود، شستشو موها را به درست و تمیز انجام دهید تا پروسه رنگ کردن مو به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. قبل از استفاده از رنگ مو فانتزی طبق دستور‌العمل موجود بر روی بسته، سعی کنید موارد لازم را با یکدیگر مخلوط کنید. حال از قسمت ریشه مو شروع کرده و تا پایین مو آن را رنگ کنید. همانطور که می‌دانید شما از قبل موها را با استفاده از کلیپس جدا کرده‌اید پس سعی کنید هر بخش از موها را کاملا آغشته به مواد رنگی کنید.

روش رنگ کردن موها با رنگ مو فانتزی

نکات پس از اتمام مراحل رنگ مو

پس از اتمام یک دور رنگ کردن اگر هنوز از مواد رنگ باقی مانده سعی کنید قسمت‌هایی که کمتر رنگ شده‌اند را رنگ کنید. پس از اتمام رنگ آمیزی، از یک کلاه حمام استفاده کنید. این کار کمک میکند حرارت بر روی مو بیشتر شده و زودتر رنگ را به بافت اصلی خود منتقل کند. معمولا مدت زمان بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه برای باقی ماندن رنگ روی سر لازم است. این مدت زمان بسته به برند رنگ مو و نوع آن متفاوت است. پس از مدت زمان ذکر شده نوبت به شستن موها است. با استفاده از آب خنک سعی کنید موهای خود را کاملا بشویید طوریکه تمام ذرات مواد مربوط به رنگ مو از بین برود.

رنگ مو فانتزی ؛ روش های رنگ کردن و مراقبت از این مدل رنگ مو

استفاده از شامپو مخصوص موهای رنگ کرده پس از رنگ کردن مو یک از راه‌های مراقبت از موهای رنگ کرده است که می‌کند موهای شما سلامت خود را حفظ کند. برای شست و شو برخی رنگ موها لازم است شست و شو خیلی سریع صورت گیرد اما برای برخی دیگر باید شامپو مدت زمان طولانی‌تری روی سر باقی بماند. سعی کنید همیشه موهای خود را با آب خنک بشویید. آب داغ آسیب جدی به موهای رنگ کرده وارد می‌کند و دوام آن را کاهش می‌دهد. سعی کنید هر یک ماه یک بار رنگ موی خود را تجدید کنید. پروسه تجدید رنگ مو فانتزی درست مانند روش اولیه است با این تفاوت که تمرکز بیشتر شما باید بر روی قسمت ریشه مو باشد.

 

 

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه لایه بردار خانگی برای پوست صورت بسازیم؟

۲- ماسک مو طبیعی برای جلوگیری از ریزش موهای چرب

۳- درمان ریزش مو با روش‌های خانگی

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :