چگونه لایه بردار خانگی برای پوست صورت بسازیم؟

0

آیا لایه برداری پوست خوب است؟ اگر مدت زیادی است که به دنبال پیدا کردن یک لایه بردار برای تمیزی، درخشش و رفع آلودگی‌های صورت خود هستید، این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. با توجه به آلودگی‌هایی که روزانه با آن‌ها سر و کار داریم، پوست صورت در معرض این آلودگی‌ها است. برای مراقبت از پوست می بایست از لایه بردار مناسب استفاده کرد تا پوست دوباره طراوت و شادابی قبلی را به دست آورد. همراه چی بپوشم و آموزش تهیه لایه بردارهای خانگی باشید.

 

همانطور که اشاره کردیم، آلودگی‌های معلق در هوا روی پوست شما می نشیند و منافذ روی پوست را مسدود می‌کند. انسداد منافذ تنفسی پوست باعث چروک شدن، تیرگی و به وجود آمدن جوش های زیادی می‌شود. خوشبختانه راه حل‌های ساده ای برای تمیز کردن دوباره پوست به شکل ساده وجود دارد که از جمله آن‌ها استفاده از لایه بردارهای خانگی است. این لایه بردارها نه تنها به راحتی تهیه می‌شوند بلکه می‌توانند درخشش طبیعی به پوست شما بدهند.

 

چرا باید از لایه بردار پوست استفاده کنیم؟

سلول های درهم تنیده و خشک پوست نیاز به تنفس برای تولید سلول های جدید پوستی دارند. منافذ باز هوایی روی پوست باعث گردش خون در زیر پوست و حفظ طراوت آن می‌شود. لایه بردارها مواد ضروری موردنیاز برای ساختن سلول‌های پوستی جدید را فراهم می‌کنند. لایه بردارهای شیمیایی می‌توانند مشکلات جانبی برای شما به وجود آورند از این رو به شما توصیه می‌کنیم بر اساس نوع پوستی که دارید، لایه بردار مناسب از میان انواع مختلف لایه بردارهای طبیعی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد انتخاب کنید. لایه بردارهای طبیعی عمدتا بدون عوارض هستند و اثربخشی مشابه لایه بردارهای شیمیایی دارند. چگونه لایه بردار خانگی بسازیم؟ در ادامه چند طرز تهیه چند لایه بردار خانگی به شما آموزش داده می‌شود.

 

لایه برداری پوست با عسل، پرتغال و شکر

مواد لازم:

 • آب پرتغال، ۳ قاشق غذاخوری
 • عسل، ۱ قاشق غذاخوری
 • شکر، ۱ لیوان
 • روغن‌زیتون، به مقدار لازم

طرز تهیه:

عسل را به همراه شکر با یک لیوان آب پرتغال مخلوط کنید و خوب به هم بزنید. می‌توانید مقداری روغن‌زیتون هم به این ترکیب اضافه کنید. این لایه بردار مخصوص پوست های برنزه شده است. ماسک تهیه شده را به صورت دورانی روی صورت خود بکشید و اجازه دهید برای مدتی روی آن باقی بماند. برای نتیجه‌گیری مناسب باید این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

لایه بردار طبیعی

لایه برداری پوست با کیوی

مواد لازم:

 • یک عدد کیوی
 • شکر، ۲ قاشق چای‌خوری
 • روغن دانه افتابگردان، مقدار لازم

طرز تهیه:

کیوی روغن مربوط به پوست صورت شما را خواهد گرفت. برای تهیه لایه بردار کافی است که کیوی را در هاون به خوبی خمیر کنید، مقداری شکر و چند قطره روغن آفتاب‌گردان به آن اضافه کنید. دوباره مخلوط را به هم بزنید. سپس ماسک به دست آمده را روی صورت و گردن خود بمالید و برای ۲ تا ۳ دقیقه منتظر بمانید و سپس بشویید. بعد از ماسک کیوی حتما از حوله مرطوب روی صورت خود استفاده کنید.

لایه بردار طبیعی

لایه برداری پوست با سیب و جو دو سر

مواد لازم:

 • ۱ عدد سیب
 • ۱ قاشق غذاخوری جو
 • عسل در صورت نیاز

طرز تهیه:

سیب را بشویید و پوست آن را بگیرید. سپس در قطعات کوچک‌تر در داخل هم زن آن را به شکل خمیر در بیاورید. جو را به آن اضافه کرده و دوباره هم بزنید. در نهایت می‌توانید چند قطره عسل هم اضافه کنید. ترکیب به دست آمده را روی صورت خود بمالید و برای ۵ تا ۱۰ دقیقه صورت خود را با آن ماساژ دهید. سیب باعث درخشندگی و رفع آلودگی از روی پوست خواهد شد.

لایه بردار طبیعی

لایه برداری پوست با بادام و عسل

مواد لازم:

 • ۴ تا ۶ عدد بادام
 • عسل یک قاشق چای‌خوری

طرز تهیه:

بادام ها را در داخل آسیاب، خرد و خمیر کنید. بادام های خرد شده را به عسل اضافه کنید و خوب به هم بزنید تا در همه جای عسل پخش شوند. ترکیب به دست آمده را روی صورت خود بگذارید و برای چند دقیقه روی صورت بگذارید بماند. پس از مدتی آن را با آب گرم بشویید. مواد موجود در این لایه بردار به درخشندگی و نرمی پوست کمک شایانی می‌کند.

لایه بردار طبیعی

لایه بردار لیمو، نمک دریایی و تخم‌مرغ

مواد لازم:

 • تخم‌مرغ، ۱ عدد
 • نمک دریایی، ۳ قاشق چای‌خوری
 • آب‌لیمو، نصف قاشق چای‌خوری
 • عسل، به مقدار لازم

طرز تهیه:

سفیده تخم‌مرغ، نمک دریایی و آب‌لیمو را با هم ترکیب کنید. مقداری عسل به این مخلوط اضافه کنید و دوباره آن را به هم بزنید. برای ۴ تا ۵ دقیقه این لایه بردار طبیعی را روی پوست خود قرار دهید. بعد از طی مدت معلوم، صورت خود را با آب بشویید. آب‌لیمو باعث از بین رفتن لکه ها و چربی اضافی موجود روی پوست خواهد شد. پوست شما بعد از چند بار استفاده، شادابی و طراوت خود را به دست خواهد آورد.

لایه بردار لیمو، نمک دریایی و تخم‌مرغ

 

لایه برداری پوست با خیار

مواد لازم:

 • خیار، ۱ عدد

طرز استفاده:

ساده ترین لایه بردار موجود، ماسک خیار است. برای تهیه این ماسک کافی است که خیار را به خوبی بشویید، پوست آن را بگیرید. آن را داخل هاون به شکل خمیر در بیاورید و روی صورت خود قرار دهید. سعی کنید که خمیر خیار را روی پوست خودتان به شکل دورانی حرکت دهید. بعد از اینکه مطمئن شدید همه جای پوست شما را در بر گرفته است، با استفاده از آب صورت خود را بشویید. خیار می‌تواند به راحتی کار رطوبت رسانی به پوست را انجام دهید تا پوست شما شروع به نوسازی نماید.

لایه بردار طبیعی

لایه برداری پوست با توت‌فرنگی، جو و لیمو

مواد لازم:

 • توت‌فرنگی
 • جو
 • آب‌لیمو

طرز تهیه:

تعدادی توت‌فرنگی به همراه جو داخل هم زن بریزید و شروع به هم زدن کنید تا با هم ترکیبی یک دست تولید کنند. چند قطره آب‌لیمو به ترکیب اضافه کنید. خمیر به دست آمده را به آرامی روی پوست خود قرار دهید و مراقب باشید که با چشم برخورد نداشته باشد. برای چند دقیقه پوست را به حال خود بگذارید تا لایه بردار کار خود را انجام دهد. درنهایت صورت خود را با آب سرد بشویید. برای نتیجه‌گیری بهتر می‌توانید در طول هفته دو یا سه بار این کار را تکرار کنید.

لایه بردار طبیعی

لایه برداری پوست با شکر و لیمو

مواد لازم:

 • آب‌لیمو، ۱ قاشق چای‌خوری
 • شکر، ۱ قاشق چای‌خوری

طرز تهیه:

آب‌لیمو و شکر را به خوبی ترکیب کنید. مخلوط به دست آمده را روی صورت و پیشانی خودتان قرار دهید و اجازه دهید که برای مدتی ماسک روی صورت شما قرار بگیرد. به آرامی صورت خود را ماساژ دهید. بعد از ۲ تا ۳ دقیقه، با آب ولرم ترکیب را بشویید. این کار را برای چند روز در هفته تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را مشاهده کنید.

لایه بردار طبیعی

 

مطالب مرتبط:

۱- چند ماسک خانگی مفید برای از بین بردن لک‌های صورت

۲- معرفی چند ماسک عسل خانگی برای داشتن پوستی درخشان و سالم

۳- بهترین لایه بردارها برای انواع پوست

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 05 سپتامبر 2018

من واقعا برای لایه برداری پوست مشکلاتی داشتم
بذار امروز این کارو انجام بدم ایشالا که جواب بگیرم.
ممنونم از سایت با کیفیت شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :