بهترین رنگ موهای ایرانی و خارجی و نکاتی برای انتخاب رنگ مو

15 آگوست 2018 ساعت 05:48

توسط سوگل پورمهرام

بهترین رنگ موهای ایرانی و خارجی و نکاتی برای انتخاب رنگ مو

رنگ کردن مو یکی از راه‌هایی است که خانم‌ها با کمک گرفتن از آن در چهره و ظاهر خود تنوع ایجاد می‌کنند. برخی از خانم‌ها هم به دلیل افزایش سن یا دلایل ژنتیکی رنگ موهایشان سفید شده است و دوست دارند سفیدی موها را با رنگ مو بپوشانند. در مطلب امروز نحوه انتخاب رنگ مو را برای شما شرح می‌دهیم و بهترین رنگ موهای ایرانی و خارجی را به شما معرفی خواهیم کرد. با چی بپوشم همراه باشید.

 

چگونه رنگ مو انتخاب کنیم؟

اگر تا به حال برای خرید رنگ مو به فروشگاه‌های متفاوت سر زده باشید حتما می‌دانید که فروشنده در اولین قدم یک کاتالوگ قطور و پر از رنگ‌های متفاوت برای انتخاب جلوی شما می‌گذارد. درست در همین لحظه است که شما گیج می‌شوید و با خود فکر می‌کنید که انتخاب رنگ مو سخت‌ترین کار دنیاست. ولی جای نگرانی وجود ندارد کافیست کمی جستجو کنید و رنگ مو مناسب چهره خود را پیدا کنید.

چگونه رنگ مو انتخاب کنیم؟

کدام رنگ مو مناسب شماست؟

اگر دوست دارید چهره‌ای طبیعی داشته باشید، بهتر است رنگ مویی انتخاب کنید که با تناژ رنگ پوست شما متناسب باشد. اگر رنگ موی شما با تناژ رنگ پوستتان تا حد زیادی تفاوت داشته باشد، چهره‌تان بیشتر جلب توجه خواهد کرد.قبل از انتخاب رنگ مو، خوب فکر کنید و ببینید اصلا چرا می‌خواهید موهای خود را رنگ کنید؟ پس از اینکه به این سوال پاسخ دادید، به راحتی می‌توانید رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید و به هدفتان برسید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که هرچه رنگ مویی که انتخاب می‌کنید با تناژ رنگ موی طبیعی خودتان تفاوت بیشتری داشته باشد، احتمال اینکه موهایتان نارنجی یا خاکستری شود افزایش پیدا می‌کند.

کدام رنگ مو مناسب شماست؟

چقدر هزینه و زمان برای رنگ کردن مو قرار است صرف کنید؟

داشتن رنگ موی خاص و فانتزی معمولا هزینه بیشتری می‌برد. یک مثال واضح می‌زنیم! مثلا اگر طبیعی موهای شما مشکی باشد و بخواهید موهایتان را بلوند کنید، علاوه بر هزینه انجام این فرآیند سخت، باید برای مراحل بعد از آن هم هزینه کنید؛ مثلا باید هر ماه ریشه موهایتان را رنگ کنید، از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید، نرم کننده و ماسک موی مناسب تهیه کنید، و کارهای دیگری از این قبیل که به شما کمک می‌کنند سلامت و رطوبت موهای خود را حفظ کنید.

چگونه رنگ مو انتخاب کنیم؟

به این نکته توجه داشته باشید که قرار است با چه روشی موهای خود را رنگ کنید؟ قرار است کار رنگ کردن موهایتان را به یک آرایشگر حرفه‌ای بسپارید یا از کیت‌های آماده رنگ کردن مو که در فروشگاه‌ها موجود هستند استفاده می‌کنید؟ هزینه رنگ کردن موها متفاوت است و با توجه به آرایشگاهی که انتخاب می‌کنید می‌تواند متغیر باشد، معمولا از ۵۰ هزار تومان شروع شده و تا ۳۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. سعی کنید با چند آرایشگاه مختلف تماس بگیرید و قیمت خدمات آنها را بپرسید. بدین ترتیب می‌توانید آرایشگاهی که قیمت مناسب‌تری دارد انتخاب کنید. البته، باید به کیفیت انجام این خدمات هم دقت کنید تا موهایتان زیر دست افراد غیر حرفه‌ای خراب نشود. همچنین، از آنها بپرسید هر چند وقت یک بار باید به آنجا مراجعه کنید.

 

هایلایت یا رنگ کردن کامل موها؟

هایلایت کردن موها یعنی شما تنها تکه‌های مشخصی از موهای خود را به رنگ روشن در می‌آورید. لولایت نیز به حالتی گفته می‌شود که آرایشگر، بعضی از قسمت‌های موی شما را به رنگ تیره‌تری درمی‌آورد. هایلایت و لولایت در مقایسه با رنگ کردن مو به صورت کامل، ملایم‌تر هستند و هزینه کمتری هم در پی دارند. نگهداری از آنها هم هزینه کمتری دارد. معمولا هزینه اولیه هایلایت کردن کمی بالاتر است. اما هزینه رنگ کردن ریشه موهایی که هایلایت یا لولایت شده است، به میزان ۵۰ تا ۷۰ درصد از هزینه رنگ کردن ریشه مویی که تماما رنگ شده است کمتر است.

هایلایت یا رنگ کردن کامل موها؟

رنگ مو دائمی یا موقت؟ 

رنگ موی نیمه دائم یا موقتی، شما را مجبور نمی‌کند موهای خود را دکلره کنید. به همین دلیل، نسبت به رنگ موی دائمی سالمتر است و به میزان کمتری به موهای شما آسیب می‌رساند. با این حال، رنگ‌های موقتی در مجاورت هوا و شامپو و آب، سریعا از بین می‌روند. در حقیقت ماندگاری این نوع رنگ مو، تنها ۶ هفته است. از طرفی دیگر، رنگ موی دائمی از فرایند اکسیداسیون پیروی می‌کند؛ یعنی رنگ مو را به موهای شما تزریق می‌کند و باعث می‌شود دوام رنگ بیشتر بشود. به دلیل همین فرایند است که رنگ موی دائمی، نسبت به رنگ موی موقتی، به میزان بیشتری به موهای شما صدمه می‌زند.

رنگ مو دائمی یا موقت؟ 

برای انتخاب رنگ موی جدیدتان از افراد مشهور الهام بگیرید

یکی از بهترین و آسان‌ترین راه‌های انتخاب رنگ مو این است که رنگ موی سلبریتی مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. البته سعی کنید تناژ رنگ پوست و رنگ چشم فردی که انتخاب می‌کنید، با شما هماهنگ باشد. چون یک رنگ موی یکسان، روی سر هر فردی متفاوت جلوه می‌کند. اگر متوجه شدید که این فرد مشهور، تناژ رنگ پوست و رنگ چشم مشابهی با شما دارد، اما رنگ موی طبیعی او با شما فرق دارد، می‌توانید موهای خود را به رنگ طبیعی موهای آنها دربیاورید.

برای انتخاب رنگ موی جدیدتان از افراد مشهور الهام بگیرید

انتخاب رنگ مو با توجه به تناژ پوست

سعی کنید زمانی که می‌خواهید تناژ رنگ پوست خود را تشخیص دهید، یک لباس سفید بپوشید و زیر نور طبیعی بایستید. لباس رنگی می‌تواند روی نور غیر طبیعی اثر بگذارد. این مسئله نیز، روی تناژ رنگ طبیعی پوست شما اثر می‌گذارد. برای تشخیص رنگ سطح پوست خود، جلوی یک آینه بایستید. رنگ سطح پوست میتواند سفید، روشن، متوسط، و یا تیره باشد.

چگونه رنگ مو انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ مو با توجه به رنگ چشم

رنگ چشمان شما نیز به طور کلی با تناژ رنگ پوستتان ارتباط مستقیمی دارد. افرادی که چشمانی به رنگ عسلی، سبز، و یا آبی روشن دارند، معمولا تناژ رنگ پوستشان گرم است. کسانی که در رنگ چشمان خود رگه‌های طلایی دارند هم همینطور. افرادی که چشمانی به رنگ مشکی، قهوه‌ای، و یا میشی با رگه‌های خاکستری، یا آبی دارند، معمولا تناژ رنگ پوستشان سرد است. پس زمان انتخاب رنگ مو جدید، حتما رنگ چشمان خود را هم در نظر بگیرید.

انتخاب رنگ مو با توجه به رنگ چشم

 

بهترین رنگ مو ایرانی 

انتخاب رنگ مو بسیار مهم است. اگر مواد به کار رفته در تولید رنگ مو خوب و باکیفیت نباشد موهای شما آسیب دیده و ضعیف خواهند شد. در سال‌های گذشته برندهای رنگ مو ایرانی هم پیشرفت زیادی داشته‌اند و توانسته‌اند رنگ موهای خوب و باکیفیتی به بازار عرضه کنند. برندهایی همچون آتوسا، مارال و دوماسی. خبر خوب این است که رنگ موهای داخلی نسبت به انواع خارجی معقول‌تر و مناسب‌تر است.

 

رنگ موی آتوسا رویال

رنگ موی آتوسا رویال یک رنگ موی حرفه ای و دائم است که به دلیل غلظت و تراکم بالای رنگدانه ها قادر است تارهای سفید و خاکستری را پوشش دهد و رنگ موجود را تیره تر یا روشن تر نماید و در هر شرایطی پایدار است. رنگ موی آتوسا رویال حاوی کراتین و روغن های کیاهی و نرم کننده و ویتامین C می‌باشد.

رنگ موی آتوسا رویال

رنگ موی دنی وان

رنگ موی دنی وان ساخت ایران بوده و فرمول پایه این رنگ مو مورد تایید کشور فرانسه می‌باشد. رنگ موی دنی وان توانسته طی چند سال حضور خود در بازار ایران به محبوبیت قابل توجهی دست یابد. از ویژگی های این رنگ مو میتوان به تنوع رنگی بالا و پوشش خوب موهای سفید در آن اشاره نمود. در مواد این رنگ به منظور حفظ سلامت موها از روغن زیتون استفاده شده است. رنگ موی دنی وان دارای گستره وسیعی از رنگ‌های باثبات زیبا و متنوع است. اگر کمی با دانش کاتالوگ خوانی رنگ‌ها آشنا باشید می‌توانید با کدهای استاندارد موجود در  کاتالوگ این رنگ مو به رنگ‌های زیبا و اغوا کننده‌ای دست یابید.

رنگ موی مارال 

برند آرایشی و بهداشتی مارال(Maral)، یکی از برندهای باکیفیت ایرانی است که در رقابت با محصولات خارجی به‌راحتی آن‌ها را پشت سر می‌گذارد. برند آرایشی و بهداشتی مارال رنگ موهایی با طیف رنگی بسیار متنوع و زیبا دارد.

رنگ موی مارال 

رنگ موی دوماسی

رنگ مو دوماسی با فرمولاسیون و مواد فرانسوی تولید شده و این محصول قابلیت پوشش دهی فوق العاده‌ای داشته و حاوی نرم کننده و روغن کنجد، بادام، زیتون و نارگیل جهت ترمیم و تقویت موها بوده است و زیبایی را برای شما محسوس می‌کند.

 

بهترین رنگ مو خارجی

با گسترده شدن دامنه‌ی استفاده از محصولات آرایشی مو شرکت‌های زیادی دست به تولید انبوه و متنوع رنگ مو زدند. تنوع رنگی و کیفیت بالای رنگ‌ مو‌های برندهای خارجی نیز طی سالیان اخیر بیشتر شده است. در ادامه چند برند رنگ مو خارجی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

رنگ موی لورآل 

رنگ موی لورآل دارای رنگدانه‌های قوی و پر رنگ است که رنگ دلخواهتان را بر روی موها ایجاد کرده و اگر موهای سفید داشته باشید لورآل به‌طور کامل آن‌ها را پوشش‌دهی خواهد کرد. لورآل با سابقه‌ای یکصدساله در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی جزو برندهای محبوبی است که امروزه محصولات خود را در بیش از ۱۵۰ کشور جهان عرضه می‌کند و حائز رتبه‌ی اول جهانی در این صنعت است.

رنگ موی لورآل 

رنگ موی گارنیه

شرکت گارنیه (Garnier) که در تولید رنگ موهای با کیفیت شناخته شده است در کیت رنگ موی کالر نچرال علاوه بر کرم موی ۴۰ میلی لیتری، اکسیدان و کرم نرم کننده برای استفاده پس از رنگ کردن وجود دارد که به تغییر رنگی تمام و کمال و با مراقبت حرفه‌ای کمک می‌کند. این رنگ مو حاوی روغن‌های شی‌باتر، آووکادو و زیتون است که به تقویت و ترمیم مو کمک و از اثرات احتمالی رنگ مو جلوگیری می‌کنند. رنگ موی کالر نچرال گارنیه تا ۸ هفته پس از رنگ کردن از خشکی و آسیب دیدگی مو جلوگیری می‌کند و می‌تواند موهای سفید را پوششی ۱۰۰% دهد.

رنگ موی گارنیه

رنگ موی رولون

رنگ مو رولون محصولی بسیار پیشرفته و غنی است که به طور کامل موها را پوشش داده و رنگی بسیار دل نشین بر روی موها ایجاد می‌کند. برند رولون فرمولاسیون رنگ موهای خود را  به گونه‌ای طراحی کرده که آسیبی به موها نرساند و پس از رنگ، شما موهایی ابریشمی داشته باشید. برخی از محصولات رولون رنگ بندی تخصصی دارند که به شما کمک می‌کند تا نیازی به ترکیب رنگ نداشته و رنگ دلخواه خود را به راحتی بر روی موها ایجاد کنید.

رنگ موی رولون

رنگ موی شوارتسکف

شوارتسکف، نزدیک به ۱۱۹ سال پیش بنا نهاده شد. برند محصولات مو شوارتسکف  به نوعی  در سال ۱۸۹۸  با تاسیس داروخانه کوچکی توسط هانس شوارتسکف ۲۴ ساله شیمی دان در آلمان آغاز و در حال حاضر جزء مهمترین شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی، بهداشتی، محافظتی و درمانی پوست و مو در جهان است.

 

مطالب مرتبط:

۱- ماسک مو طبیعی برای جلوگیری از ریزش موهای چرب

۲- درمان ریزش مو با روش‌های خانگی

۳- رنگ مو فانتزی ؛ روش های رنگ کردن و مراقبت از این مدل رنگ مو

دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • وای چه رنگ مو های زیبایی
    ممنونم از معرفی

  • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

    ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است