تحریریه چی بپوشم در
5,026

واقعا بهترین مردان دنیا زنان بدون آرایش را ترجیح می‌دهند؟ علم این موضوع را کاملا ثابت کرده است

واقعا بهترین مردان دنیا زنان بدون آرایش را ترجیح می‌دهند؟ علم این موضوع را کاملا ثابت کرده است

باور متعارف به ما می‌گوید که آرایش ابزار قدرتمندی برای جذب شریک زندگی است، اما تحقیقات جدید این ایده را به چالش می‌کشند. با کمال تعجب، این مطالعات نشان می‌دهند که مردانی که ارزش‌های خانوادگی و تعهدات بلندمدت را در اولویت قرار می‌دهند، ممکن است علاقه چندانی به زنان آٰرایش‌کرده نداشته باشند.

زنان بدون آرایش

به راحتی می‌توان تشخیص داد که فردی آرایش کرده یا نه

مردان برای رابطه طولانی مدت زنان بدون آرایش را ترجیح می‌دهند

بر اساس یک مطالعه، زنان از آرایش استفاده می‌کنند تا هم برای مردان و هم در رقابت با زنان دیگر، خوب به نظر برسند. اما این می‌تواند برای مردان فریب‌دهنده باشد، زیرا آرایش می‌تواند زنان را جذاب‌تر از آنچه واقعا هستند نشان دهد.

محققان بر این باورند که مردان ممکن است به آرایش توجه کنند و زنان بدون آرایش را ترجیح دهند، به خصوص اگر به دنبال یک رابطه جدی باشند. این مطالعه نشان داد که حتی مردانی که چیز زیادی درباره آرایش نمی‌دانند، می‌توانند تشخیص دهند که یک زن آرایش کرده یا خیر، صرف نظر از اینکه چقدر خوش‌تیپ است یا جراحی زیبایی انجام داده باشد.

مردان خانواده‌محور بیشتر جذب زنانی می‌شوند که آرایش نمی‌کنند

مردان برای رابطه طولانی مدت زنان بدون آرایش را ترجیح می‌دهند

این مطالعات نشان داد که مردانی که به دنبال روابط طولانی‌مدت هستند می‌توانند آرایش صورت زنان را در عرض ۵۰ میلی‌ثانیه تشخیص دهند. جالب اینجاست که این مردان همواره زنانی را که آرایش می‌کنند کمتر با ارزش‌های رابطه طولانی‌مدت خود همسو می‌بینند.

این تحقیق نشان می‌دهد که مردان به این نکته توجه می‌کنند که ویژگی‌های فیزیکی یک شریک زندگی بالقوه چقدر واقعی است. این آگاهی آنها را به اصلاح و تنظیم ترجیحات خود، به خصوص زمانی که به دنبال یک رابطه جدی و طولانی مدت هستند، سوق می‌دهد.

آرایش ممکن است به یک زن کمک کند سالم‌تر از آنچه هست به نظر برسد

مردان برای رابطه طولانی مدت زنان بدون آرایش را ترجیح می‌دهند

لوازم آرایشی از دو جهت مانند یک «ماسک» عمل می‌کنند: می‌توانند به افراد کمک کنند احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند یا با پوشاندن برخی ویژگی‌ها جذاب‌تر به نظر برسند.

به عنوان مثال، مطالعات محققان نشان می‌دهد که زنان از آرایش برای پنهان کردن ناهمگونی‌های صورت خود یا سالم‌تر به نظر رسیدن استفاده می‌کنند. در این بررسی‌ها مشخص شده که زنانی که از سلامت ضعیف‌تری برخوردارند، بیشتر از افراد سالم‌تر، از لوازم آرایشی استفاده می‌کنند.

زنان با آرایش اعتماد به نفس بیشتری دارند

مردان برای رابطه طولانی مدت زنان بدون آرایش را ترجیح می‌دهند

بسیاری از زنان از آرایش استفاده می‌کنند تا احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشند. بر اساس یک نظرسنجی، ۶۰ درصد از زنان درباره زیبایی طبیعی خود این احساس را داشتند که «چیز خاصی» نیستند یا «نسبتاً معمولی‌» اند. و تنها دو درصد خود را «زیبا» می‌دانستند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که از هر ۳ زن، یک زن بدون آرایش، به خصوص کرم پودر، بیرون نمی‌رود. این یافته‌ها نشان می‌دهد که بسیاری از زنان تلقی چندان خوبی از ظاهر خود ندارند و این نیاز وجود دارد که بیشتر خود را دوست داشته باشند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که بسیاری از خانم‌ها احساس می‌کنند که کرم پودر برای اعتماد به نفسشان بسیار مهم است و فکر می‌کنند وقتی از آرایش برای پوشاندن برخی ایرادات و بهبود ویژگی‌های خود استفاده می‌کنند ظاهر بهتری دارند.

آرایش نکردن می‌تواند فوایدی داشته باشد

مردان برای رابطه طولانی مدت زنان بدون آرایش را ترجیح می‌دهند

استقبال از حداقل یک روز در هفته آرایش نکردن مزایایی فراتر از زیبایی‌شناسی دارد. آرایش نکردن سلامت پوست را بهبود می‌بخشد، به آن اجازه تنفس می‌دهد و خطر بیرون آمدن جوش‌ها را کاهش می‌دهد. این استراحت باعث جوانسازی پوست و در نتیجه پوستی سالم‌تر می‌شود.

از نظر روانشناسی، آرایش نکردن با قدردانی از ویژگی‌های طبیعی، اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد، و تأکید می‌کند که ارزش فراتر از ظاهر است. پذیرش خود را تقویت می‌کند و افراد را تشویق می‌کند تا برای داشتن تصویری مثبت از بدن خود، عیوب را بپذیرند. در نهایت، رهایی از آرایش روزانه باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها می‌شود و منابع را به سمت مراقبت از خود یا سرگرمی‌هایی برای داشتن یک سبک زندگی رضایت‌بخش‌تر هدایت می‌کند.

 

منبع: روزیاتو

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :