چجوری یک لباس رو بپوشم که تکراری نشه؟

برای همه ی ما زیاد پیش آمده که از طرح و مدل و رنگ یک لباس به قدری خوشمون میاد که دوست داریم زیاد اونو بپوشیم و تا وقتی که کهنه نشده بیخیالش نمیشیم. ولی خوب پوشیدن مداوم یک لباس میتونه باعث تکراری شدنش بشه و اصطلاح ” مگه این لباس به تنت چسبیده؟ ” رو زیاد بشنویم. تو این مقاله قراره یه سری نکته رو باهم بررسی کنیم که مانع تکراری شدن لباس شما میشه. با چی بپوشم همراه باشید.

1- به اصول توجه کنید

فرض کنید یک مانتو دارید و سال قبل تابستون هم اون مانتو تن شما دیده شده. برای تکراری جلوه نکردنش سعی کنید اکسسوری های با رنگ های متضاد رو با اون بپوشید. کفشتون رو تغییر بدین و یدونه خوش رنگشو بپوشید و یا از یک کیف خوش طرح و جدید استفاده کنید. این ها اصول پوشیدن اکسسوری ها به همراه لباس ها هستند. اگه اونارو رعایت کنید به سادگی می تونید خوشتیپ باشید.

2- لایه ای بپوشید

یکی از راههای دیگه ای که می تونید ازش استفاده کنید که مانتوی مورد علاقتون تکراری دیده نشه، مثلا لایه ای لباس پوشیدن تو هوای سرده. با اینکه هسته ی اصلی تیپتون همون مانتو هست ولی پوشیدن یه پالتوی خوش رنگ یا یه کاپشن به طوری که مانتوتون به وضوح دیده می شه هم یه راه انجام این کار هست.

چجوری یک لباس رو بپوشم که تکراری نشه؟

3- ادغام رنگ ها

باز هم یک راه آسان و کارامد. می تونید با رنگ ها بازی کنید. اگه هفته ی پیش یا روز قبل این مانتو با یه شلوار رنگی مشکی ست شده امروز می تونه با یه جین پوشیده بشه. اگه طرح شالی که رو مانتوتون هست و زیبایی اونو زیاد می کنه راه راه های عمودی سفید سرمه ایه، می تونه به راه راه های افقی نارنجی سفید تبدیل بشه. البته اینجا سلیقه ی خانم ها باید به کمکشون بیاد و ست کردن ها به صورت چشمی و با سعی و خطا و دقت انجام بشه.

چجوری یک لباس رو بپوشم که تکراری نشه؟

4- همیشه غیر منتظره لباس بپوشید

می تونید برای جلوگیری از تکراری شدن تیپتون آیتم های غیر منتظره به تن کنید. دختر خانمی که هیچ وقت کتانی نمی پوشه می تونه یهو با پوشیدن کتانی به همراه همون شلوار جین همیشگی، تکراری بودن شلوارش رو بپوشونه. اگه اکثرا شال سر می کنید، روسری سر کردن به قدری متحول کنندس که اصلا شلوار جین تکراری شما به چشم نمیاد. از غیر منتظره بودن نترسید، یکی از راه های جذاب بودن همین غیر منتظره بودنه! همه مواردی که در بالا به آن اشاره شد از راه هایی است که خانم های شیک پوش آن را رعایت می کنند.

مطالب مرتبط:

1- 5 قانون مد که هرگز نباید شکسته شوند

2- چگونه بافتنی ها رو تا کنیم؟

3- از لباس دیگران الهام بگیرید

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :