کمد کپسولی به سبک فرانسوی

اگر از مجلات و سایت های مد بازدید کرده باشید حتما کلمه کمد کپسولی را شنیده اید. در این مطلب می خواهیم شما را با ایده کمدهای کپسولی و چند نمونه از لباس هایی که یک کمد کپسولی باید داشته باشد آشنا کنیم. پس در ادامه این مقاله با عنوان کمد کپسولی به سبک فرانسوی با ما همراه باشید.

 ایده کمد کپسولی به این معنا است که محتویات کمد لباس های شما به چند لباس محدود می شود که در چند حالت مختلف هم ترکیب می شوند و چند ست زیبا و قابل استفاده را برای شما به وجود می آورند. کمد کپسولی مناسب خانم هایی است که علاقه به داشتن لباس های زیاد و متنوع ندارند و می خواهند لباس های کم و با کیفیت و به درد بخور داشته باشند. ساختن یک کمد کپسولی کار سختی نیست به خصوص اگر یک راهنمای مناسب مثل این مقاله را در اختیار داشته باشید که ساختن یک کمد کپسولی با 5 بخش را به سبک فرانسوی به شما آموزش می دهد.

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

لباس های اساسی

در ساختن یک کمد کپسولی ابتدا باید از داشتن اجزای اساسی استایل مطمئن شوید. اجزای اساسی استایل شما کدامند؟ برای یک خانم ایرانی این اجزا شامل مانتو، شلوار، کفش، کت و ژاکت و اکسسوری های دیگر مثل روسری است. در کمد کپسوولی خود باید لباس هایی را نگه دارید که:

  1.  می دانید بارها و بارها آن را خواهید پوشید.
  2. با همه چیز به راحتی ست می شود.
  3. خیلی آن را دوست دارید و به شما می آید.
  4. جنس خوب و با دوامی دارد.
  5. همه اجزای استایل را با هم جور می کند.

هر لباسی که با این معیارها مطابقت نداشته باشد در کمد کپسولی شما جایی نخواهد داشت. حال باید لباس ها را دسته بندی کنید و در هر دسته سه مورد از لباس ها را که با معیارها مطابقت دارد نگه دارید. اگر موارد باقی مانده کم تر از سه تا باشند باید لباس نو بخرید.

کمد کپسولی به سبک فرانسوی

کمد کپسولی به سبک فرانسوی

1-14 کمد کپسولی به سبک فرانسوی

لباس های فصلی

مرحله بعدی اضافه کردن مواردی فصلی به کمد شما است که بسته به فصل تغییر خواهد کرد مثلا برای زمستان اضافه کردن کت و پالتو و شال و پوتین را مانند مراحل قبل انجام دهید.

مطالب مرتبط:

1- زنان و مردان قد کوتاه چگونه لباس بپوشند؟

2- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

3- 5 نکته برای تمیز کردن کمد لباس ها در تابستان

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :