دوست دارید استایل بوهو داشته باشید؟ پس این 8 ایده مخصوص خودتان است!

استایل بوهو یکی از محبوب‌ترین استایل‌های موجود در  دنیای مد و فشن است که طرفدارهای خاص خودش را در سرتاسر جهان دارد. استایل بوهو در سال‌های اخیر در ایران هم طرفداران زیادی پیدا کرده است. آزادی در انتخاب رنگ، مدل و طرح،‌ بدون محدود شدن در چارچوب‌های سخت و رسمی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های استایل بوهو به شمار می‌رود. در این مطلب ابتدا به بررسی ویژگی‌های اصلی استایل بوهو پرداخته‌ایم و پس از آن هشت ست جذاب پیشنهادی زنانه به سبک بوهو را برایتان ارائه کرده‌ایم؛ از این ست های جذاب هم می‌توانید برای استایل‌های خودتان ایده بگیرید و هم این که آیتم‌های بوهمی را که به نظرتان جذاب می‌آید خریداری کنید. با ما همراه باشید.

ad banner

۸ ایده برای داشتن استایلی جذاب به سبک بوهو (مخصوص خانم‌ها)

ویژگی‌های استایل بوهو یا بوهمی

ویژگی‌های استایل بوهو

استایل بوهو قدمتی دیرینه دارد؛ برخی معتقدند این سبک به این سبک به عنوان سبکی آوانگارد و اعتراضی توسط هنرمندان فرانسوی در قرن نوزدهم پس از انقلاب فرانسه بنا نهاده شد و برخی دیگر معتقدند استایل بوهو از سبک لباس پوشیدن کولی‌ها الهام می‌گیرد.

سبک بوهو در طول دوره‌های مختلف زمانی به تکامل خود ادامه داده و همچنان مطرح است. این سبک با گذر زمان به آرامی به ادغام فرهنگ‌های مختلف تبدیل شد و امروزه تلفیق فرهنگ‌های مختلف یکی از ویژگی‌های شاخص استایل بوهو معرفی می‌شود. در این بخش از مطلب برخی از ویژگی‌های استایل بوهو را برایتان شرح خواهیم داد و سپس هشت ست جذاب زنانه به سبک بوهو را برایتان ارائه خواهیم کرد.

استفاده از پارچه‌های طبیعی

استایل بوهو به طور کلی در مورد پارچه‌های طبیعی است؛ از پنبه‌ی ظریف و پارچه‌های ابریشمی گرفته تا چرم، جیر، پوست گوسفند و خز با دوام‌تر. در فصل‌های گرم و معتدل سال برای داشتن یک استایل بوهوی جذاب به سراغ پارچه‌های الیاف طبیعی و خنک بروید؛ پارچه‌هایی مانند کتان، نخ پنبه و لینن.

استفاده از آیتم‌های طرح‌دار و ترکیب آن‌ها با یکدیگر

یکی از ویژگی‌های استایل بوهو این است که از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف مملو می‌شود. در حالت عادی شاید استفاده از چند آیتم طرح‌دار در کنار یکدیگر باعث شلوغی استایل شود اما در استایل بوهو همین شلوغی خاصیت اصلی این سبک خواهد بود و شما آزادید که انواع رنگ‌ها و طرح‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید.

در استایل بوهو از صنایع دستی و بومی استفاده زیادی می‌شود

از آنجایی که یکی از ویژگی‌های شاخص استایل بوهو تلفیق فرهنگ‌هاست، شما می‌توانید از لباس‌ها، پارچه‌ها و زیورآلات محلی و سنتی نیز در ترکیب لباس‌های خود استفاده کنید. گیوه‌ها و کفش‌های محلی، دامن‌های طرح‌دار، انواع مکرومه بافی‌ها، سوزن‌دوزی‌ها، روسری‌های ترکمن و شنل‌های محلی همگی لباس‌هایی هستند که شما می‌توانید در ترکیب لباس‌های خود از آن‌ها استفاده کنید. این ویژگی یکی از بهترین ویزگی‌های استایل بوهوست، چراکه باعث کمک به جامعه‌های محلی و حفظ هنرهای بومی می‌شود.

در استایل بوهو لایه لایه بپوشید

یکی از بارزترین ویژگی‌های استایل بوهمی، لایه‌بندی است. البته در ماه‌های گرم سال باید در لایه‌بندی دقت کنید. می‌توانید به سراغ مانتوها، شومیزها و جلیقه‌های گشاد و نخی بروید تا این لایه‌لایه پوشیدن باعث ایجاد گرما نشود. در ماه‌های سرد انواع ژاکت‌ها و شنل‌های بافتنی به کمک شما خواهند آمد.

در استایل بوهو تا می‌توانید از زیورآلات شلوغ و رنگارنگ استفاده کنید

زیورآلات در استایل بوهو نقش مهمی دارد؛ از گردنبندهای لایه‌لایه و رنگارنگ گرفته تا گوشواره‌های بزرگ و دستبندهای لایه‌لایه از چرم و مهره‌های سنگی. برای این که بیشتر به استایل بوهمی وفادار باشید بهتر است که زیورآلات‌تان را از میان صنایع دستی و محلی انتخاب کنید؛ گردنبندهای چوبی دست‌ساز، ست‌های زیورآلات سوزن‌دوزی شده، گوشواره‌های مکرومه و … در این استایل عالی خواهند بود.

۱. استایل بوهمی زنانه با پیراهن ساحلی طرح هندی و پانچو

استایل بوهمی زنانه با پیراهن ساحلی طرح هندی

پارچه‌های هندی پرنقش و نگار یکی از المان‌های پرکاربرد در استایل بوهمی هستند و پیراهن‌های ساحلی با طرح‌های هندی یکی از آیتم‌های رایجی هستند که به آسانی می‌توانید آن‌ها را بخرید و در استایل بوهمی‌تان استفاده کنید. این پیراهن‌ها را می‌توانید به سادگی با پانچو‌ها استایل کنید. در فصل های گرم به سراغ پانچوهای نخی خنک بروید و در فصل های معتدل و سرد می‌توانید پانچوهای بافت را انتخاب کنید.

این استایل بوهمی جذاب را می‌توانید با یک جفت صندل چرمی بندی که یکی از آیتم‌های پرکاربرد در استایل بوهو است تکمیل کنید. یک کیف رودوشی چرمی دست دوز و یک عینک آفتابی طرح چوب به همراه یک ست زیورآلات دست‌ساز شامل یک دستبند چرمی بلند، یک گردنبند مهره‌ای چوبی و یک جفت گوشواره‌ی زیبای قلم‌کاری شده دیگر آیتم‌های پیشنهادی ما در این ست دوست‌داشتنی هستند.

۲. استایل بوهو با شلوار سندبادی طرح‌دار و کت کتان ساده

استایل بوهو با شلوار سندبادی طرح‌دار و کت کتان ساده

شلوارهای سندبادی یکی از آیتم‌های محبوب در استایل بوهو هستند که بیشتر توسط خانم‌ها پوشیده می‌شوند. هر چند در استایل بوهو ترکیب آیتم‌های طرح‌دار رایج است، اما اگر می‌خواهید استایل‌تان کمی مرتب‌تر باشد شلوار را طرح‌دار و کت را ساده انتخاب کنید و برعکس. همان طور که در بخش قبل به آن اشاره کردیم پارچه‌های الیاف طبیعی در استایل بوهمی بسیار پرکاربرد هستند بنابراین یک کت کتان اورسایز انتخاب ما در این استایل زیبای بوهمی خواهد بود. کنف هم یکی از پارچه‌های محبوب در سبک بوهمی است چه به عنوان پوشاک و چه به عنوان پاپوش و انتخاب ما هم در این ست یک صندل زیبای تهیه شده از نخ‌های کنفی است.

یک کیف سوزن‌دوزی شده‌ی دست‌ساز، یک ست زیورآلات سوزن‌دوزی شده زیبا از صنایع دستی استان بلوچستان و یک عینک گرد دیگر انتخاب‌های ما در این ست زنانه بوهمی هستند.

۳. ست بوهوی زنانه با مانتوی سوزن‌دوزی و دامن شلواری

ست بوهوی زنانه با مانتوی سوزن‌دوزی

همان‌طور که در بخش‌های قبل گفته شد انواع سوزن‌دوزی، گلدوزی و کارهای دستی سنتی در پوشاک بوهمی به وفور یافت می شوند؛ بنابراین انتخاب اصلی ما در این ست زنانه یک مانتوی رنگارنگ گلدوزی شده از برند کلوتو است که با یک دامن شلواری لینن، کیف دستی سوزن‌دوزی شده رنگارنگ زیبا، یک صندل دست‌ساز مکرومه بافی، یک ست زیورآلات سوزن‌دوزی شده و یک عینک آفتابی زیبا با طرح چوب تکمیل می‌شود.

۴. ست بوهمی با سارافون و کت گلدوزی شده

ست بوهمی با سارافون اورسایز و کت گلدوزی شده

به طور کلی پیراهن‌ها و سارافون‌های گشاد در استایل بوهو جایگاه خاصی دارند به خصوص اگر با پارچه‌های پر نقش و نگار و زیبا دوخته شده باشند. در این ست جذاب یک کت گلدوزی شده کوتاه به رنگ سفید را با یک سارافون پر نقش و نگار بسیار زیبا به رنگ قرمز ترکیب کرده‌ایم. مکرومه بافی‌ها هم جایگاه ویژه‌ای در استایل بوهو دارند بنابراین یک کیف دست‌دوز بسیار زیبای مکرومه بافی شده به رنگ سفید انتخاب ما در این ست بوهمی فوق‌العاده است که با یک جفت گوشواره‌ی دست‌ساز قرمز، یک دستبند زیبای چرمی قرمز با طرح جغد، یک گردنبند چوبی با طرح روباه، یک جفت صندل مکرومه بافی شده به رنگ سفید و قرمز و یک عینک آفتابی با قاب بزرگ تکمیل می‌شود.

۵. استایل بوهو با تونیک و دامن هندی

استایل بوهو با تونیک و دامن هندی

دامن‌های هندی هم یکی از آیتم‌های پرکاربرد در استایل بوهوی زنانه هستند. در ماه‌های گرم سال این آیتم‌های پر نقش و نگار عالی‌اند و می‌توانید آن‌ها را با انواع مانتوهای کیمونویی یا عبایی، تونیک و شومیز ست کنید. در ماه‌های سرد سال هم حتی می‌توانید در استایل بوهو این دامن‌ها را با جوراب شلواری‌های ضخیم و بوت ست کنید. در این ست جذاب یک تونیک نخی ساده به رنگ بژ را با یک دامن رنگارنگ هندی ست کرده‌ایم.

این نکته را در نظر داشته باشید که تلفیق رنگ‌ها در استایل بوهو رایج است، اما اگر می‌خواهید استایل‌تان جذاب‌تر شود با توجه به پالت رنگی آیتم‌های اصلی اکسسوری‌ها و دیگر آیتم‌های ست را انتخاب کنید. بر همین اساس با توجه به تلفیق رنگ صورتی و بژ دیگر آیتم‌های انتخابی ما برای این ست زیبا، یک جفت صندل مکرومه بافی شده جذاب به رنگ صورتی و طوسی، یک کیف جاجیمی زیبا، یک جفت گوشواره‌ی زیبا به رنگ صورتی گلبهی، یک گردنبند صدفی مهره‌ای دو لایه، یک دستبند چرمی و یک عینک آفتابی با قاب گرد خواهد بود.

۶. ست بوهو با شلوار بگ و جلیقه‌ی طرح‌دار

ست بوهو با شلوار بگ و جلیقه طرح‌دار

شلوارهای جین بگی، دم پا گشاد و راسته زاپ‌دار هم می‌توانند در استایل‌های بوهمی پوشیده شوند. در این ست زیبا یک جلیقه‌ی زیبای سوزن‌دوزی شده طرح‌دار از برند کلوتو را با یک شومیز سفید و یک شلوار جین بگی ست کرده‌ایم. یک ست زیورآلات زیبای سوزن‌دوزی شده به رنگ سرمه‌ای، یک دستبند چرمی بلند و زیبا، یک صندل بندی چرمی و یک کیف رودوشی زیبای چرم طبیعی این ست جذاب بوهمی را تکمیل می‌کنند.

۷. استایل بوهمی زنانه با پانچو و دامن گل‌دار

استایل بوهمی زنانه با پانچو و دامن گلدار

پانچو‌ها هم از آیتم‌های پراستفاده در استایل بوهو هستند؛ چه پانچوهای جلو باز و چه پانچوهای جلو بسته در استایل بوهو محبوب‌اند. در این استایل بوهمی دوست‌داشتنی یک پانچوی لینن جلو بسته با طرح‌های نارنجی، یک دامن کلوش نارنجی گل‌دار، یک ست زیورآلات سوزن‌دوزی شده بلوچی، یک دستبند چرمی زیبای نارنجی و یک جفت گیوه‌ی خوش‌دوخت و جذاب دست‌ساز به همین رنگ در کنار یک عینک آفتابی با قاب بزرگ این ست جذاب را تکمیل خواهند کرد.

۸. استایل بوهو با شلوار سندبادی ساده و کت طرح‌دار کوتاه

استایل بوهو با شلوار سندبادی ساده و کت طرح‌دار کوتاه

کت های طرح‌دار در آیتم بوهو محبوبیت زیادی دارند. در زمستان به سراغ کت‌های کلفت و گرم طرح‌دار بروید و در فصل‌های گرم کت‌های نخی را انتخاب کنید. در این ست جذاب یک کت گل‌دار بسیار جذاب و خوش‌دوخت از برند کلوتو را انتخاب کرده‌ایم که با یک شلوار سندبادی ساده به رنگ کرم، یک کیف زیبای کنفی دست‌ساز به رنگ صورتی و سفید، صندل‌های مکرومه بافی شده زیبا به رنگ سفید و صورتی، یک دستبند زیبای صورتی چرمی و یک ست زیورآلات سوزن‌دوزی شده به همین رنگ و یک عینک آفتابی با قاب گرد تکمیل می‌شود.

و در آخر

به طور کلی ترکیب انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بدون هیچ چهارچوب خاصی یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های استایل بوهو است. با این وجود شما همچنان می‌توانید در انتخاب اکسسوری‌ها و آیتم‌ها هماهنگی پالت‌های رنگی را هم در نظر بگیرید و با انتخاب آیتم‌های پر نقش و نگار و جذابی که رنگ‌هایشان در کنار هم زیبایی بیشتری دارند استایل بوهمی جذاب‌تری داشته باشید.

انتخاب آیتم‌ها و اکسسوری‌ها از میان صنایع دستی و بومی یکی از بهترین و مهمترین ویژگی‌های استایل بوهمی است. این ویژگی سبب می‌شود این هنرهای دستی همچنان رونق داشته باشند و فراموش نشوند. در ایران هم صنایع دستی و هنرهای بومی بیشماری داریم که برای استفاده در استایل بوهو عالی‌اند؛ هنرهایی همچون سوزن‌دوزی، ترمه‌دوزی، مکرومه‌بافی، بخارادوزی، خامه‌دوزی، صنایع دستی چوبی، چرم‌دوزی،  قلاب‌بافی و ….

منبع: دیجی کالا

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

تحریریه چی بپوشم
نویسنده: تحریریه چی بپوشم


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :