نکاتی برای بزرگتر نشان دادن نگین حلقه ازدواج و نامزدی

0

با وجود اینکه بسیاری  از بانوان حلقه‌‌های ازدواج ظریف را می‌پسندند، و علاقه‌ای به داشتن حلقه‌ی ازدواج با سنگ بزرگ ندارند. ولی تعداد زیادی از خانم‌ها عاشق حلقه‌ی با سنگ‌های درشت و لوکس هستند. اگر شما جزو این دسته هستید و قصد خرید یک حلقه از جنس الماس دارید، حتما می‌دانید که قیمت این سنگ بسیار گران است و خریدش هزینه زیادی را در پی خواهد داشت که هر کسی از پس آن بر نمی‌آید. ولی خبر خوش این است که عواملی جز وزن سنگ هم بر اندازه و ظاهر الماس تاثیرگذارند. در این مقاله به بررسی عواملی که به بزرگتر نشان دادن نگین حلقه الماس کمک می‌کند، می‌پردازیم. با چی بپوشم همراه باشید. 

از برش گرد صرف نظر کنید

اگر علاقمند به یک حلقه‌ ازدواج با سنگ الماس بزرگ هستید، از خرید مدل گرد آن صرف نظر کنید. نحوه‌ی برش سنگ‌ می‌تواند در بزرگتر نشان دادن نگین حلقه الماس بسیار کمک کند. سنگ‌هایی با اشکال بیضی، اشک و … نسبت به مدل گرد درشت‌تر به نظر می‌رسد. یک سنگ الماس با زوایای تمیز و برش‌خورده نه‌ تنها زیبا و چشم‌نواز است، بلکه بزرگ‌تر هم به نظر می‌رسد.

نکاتی برای بزرگتر نشان دادن نگین حلقه ازدواج

از سنگ‌های ریز استفاده کنید

یک حلقه با سنگ‌های کناری ریز، سنگ مرکزی حلقه‌ی شما را بزرگ‌تر و با قطر بیشتر نشان می‌دهد. به‌خصوص اگر سنگ‌های ریز کناری، نسبت به سنگ مرکزی ابعادی به‌ مراتب کوچک‌تر داشته باشند. این سنگ‌های کناری همچنین باعث می‌شوند تا کل جواهر شما بزرگ‌تر جلوه کند. نیازی نیست سنگ‌های کناری حتما از جنس الماس اصل باشد. همچنین می‌توانید از الماس ریز روی رکاب انگشتر کمک بگیرید تا نگین اصلی شما بزرگتر به نظر برسد. همچنین می‌توانید از دو نگین کوچکتر از نگین اصلی در دو طرف الماس استفاده کنید تا حلقه نامزدی فوق‌العاده‌ای به شما بدهد. بهتر است این دو نگین کوچک را به اندازه نصف نگین اصلی انتخاب کنید.

نکاتی برای بزرگتر نشان دادن نگین حلقه ازدواج

پایه نگین انگشتر

قرار گرفتن الماس روی یک پایه‌ی باریک و نوک تیز کمک می‌کند الماس خود را، بزرگ‌تر نشان دهد. پایه‌های باریک مربعی بهترین گزینه برای رسیدن به این هدف است. همچنین پایه‌های شش گوشه بر خلاف آن چیزی که به نظر می‌رسد نگین حلقه شما را کوچکتر از آنچه که هست نشان می‌دهد، پس از انتخاب آن صرف نظر کنید.

نکاتی برای بزرگتر نشان دادن نگین حلقه ازدواج

یک حاشیه فلزی اطراف نگین قرار دهید

می‌توانید به جای سنگ‌های ریز کناری از یک پایه فلزی که الماس را به طور کامل احاطه کرده باشد استفاده کنید. این حاشیه فلزی نگین حلقه شما را بزرگتر از آنچه هست نشان می‌دهد.

استفاده از پشت حلقه

برای بزرگتر نشان دادن نگین حلقه ازدواج ، می‌توانید از یک پشت حلقه پر نگین استفاده کنید. این انگشتر را در کنار حلقه استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی، حلقه شما را بزرگتر نشان دهد. یک حلقه‌ پر الماس و هم‌جنس الماس اصلی و گاهی متفاوت با سنگ اصلی باعث می‌شود الماس اصلی خود را بزرگ‌تر و بهتر نشان دهد.

نکاتی برای بزرگتر نشان دادن نگین حلقه ازدواج

به ضخامت حلقه توجه کنید

حلقه‌های پهن، سنگ الماس به کار رفته روی آن را کوچکتر نشان می‌دهد. بنابراین حلقه را طوری انتخاب کنید که مرکز توجه را از نگین حلقه به ضخامت حلقه تغییر ندهد.

نکاتی برای بزرگتر نشان دادن نگین حلقه ازدواج

یک ردیف الماس به جای تک نگین

اگر علاقه‌ای به حلقه تک نگین ندارید ولی دوست دارید الماس روی حلقه شما، بیشتر خودنمایی کند. می‌توانید از یک ردیف الماس کوچک به جای نگین درشت کمک بگیرید.

نکاتی برای بزرگتر نشان دادن نگین حلقه ازدواج

درصد خلوص و درخشش الماس، عمق و جنس حلقه هم می‌تواند در بزرگتر دیده شدن حلقه کمک کند. همچنین توجه کنید که حلقه خود را همیشه تمیز نگه دارید و در صورتی که حلقه کثیف شد، آن را با آبکاری دوباره جلوه دهید.

نکاتی برای بزرگتر نشان دادن نگین حلقه ازدواج

مطالب مرتبط:

۱-  مدل های کلاسیک حلقه نامزدی

۲- نکاتی درباره نگین حلقه نامزدی

۳- روش تمییز کردن حلقه نامزدی

۴- ۴۰ عکس حلقه نامزدی تو دست از بهترین مدل های امسال

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :