نکاتی برای نگهداری از حلقه نامزدی

نامزدی و ازدواج یکی از اتفاقات مهم در زندگی است و خرید حلقه و در دست کردن آن نماد عشق و پیوند ابدی زن و شوهر است. زوج‌ها معمولا حلقه نامزدی خود را همیشه در دست دارند و همین کار باعث می‌شود نگهداری از آن اهمیت زیادی داشته باشد. نکاتی برای نگهداری از حلقه نامزدی را در این مطلب بخوانید تا حلقه نامزدی زیبایی داشته باشید که در طول سال‌ها کهنه و قدیمی نشود.

نکاتی برای نگهداری از حلقه نامزدی

بیمه کنید

از آن جایی که همیشه حلقه خود را در دست دارید حلقه شما به هزاران دلیل ممکن است گم شود، به سرقت برود یا آسیب ببیند. خوشبختانه در کشور ما نیز بیمه طلا وجود دارد و شما می‌توانید حلقه نامزدی خود و همسرتان را بیمه کنید تا به خصوص اگر حلقه شما گران قیمت است در صورت اتفاقی ناخواسته بیمه خسارت شما را جبران کند.

خارج کردن حلقه

هرچه حلقه مدت طولانی‌تری در دست شما باقی بماند بیرون آوردن آن دشوارتر خواهد شد به همین دلیل باید چند وقت یک بار حلقه را خارج کنید. حتما جای مخصوصی برای قرار دادن حلقه داشته باشید مثل یک بشقاب زینتی که روی دراور کنار تخت خواب قرار می‌گیرد. موقع خارج کردن حلقه آن را از قسمت حلقه بگیرید و از قسمت نگین به آن فشار وارد نکنید چون به تدریج باعث کنده شدن نگین‌ها خواهد شد.

تمیز کردن حلقه

شما باید برنامه منظمی برای تمیز کردن حلقه داشته باشید چون مواد مختلف مثل کرم دست و آلودگی محیط می‌تواند حلقه را کثیف کرده و به آن آسیب بزند. سالی یک بار حلقه خود را به یک متخصص بسپارید تا کار تمیز کردن و در صورت نیاز تعمیر کردن آن را به صورت اصولی برای شما انجام دهد تا حلقه شما پس از دهه‌ها نو و زیبا باقی بماند.

مطالب مرتبط:

۱- نکاتی برای خرید حلقه نامزدی

۲- تاریخچه حلقه ازدواج

۳- ۵ برند جواهرات که شاید آن ها را نمی شناسید

۴- ۱۷ مدل انگشتر تک نگین که مُد هستنددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :