مدل‌های کلاسیک حلقه نامزدی

انتخاب حلقه نامزدی یکی از مهم ترین تصمیم های هر زوج جوان در آغاز زندگی مشترک است که می تواند نشان گر سلیقه و پرستیژ آن ها باشد. اگرچه مدل های بسیار متنوعی از حلقه های نامزدی را می توان در بازار مشاهده کرد اما طبق آمار اکثریت زوج های جوان علاقمند به مدل‌های کلاسیک حلقه های نامزدی هستند چون هرگز از مد نمی افتند. حتی مدل های کلاسیک نیز دارای تنوع مدل بالایی هستند که برای انتخاب درست حلقه باید با این مدل ها آشنا بود. در این مقاله مدل‌های کلاسیک حلقه نامزدی را معرفی خواهیم کرد.

مدل نگین تکی

مدل‌های کلاسیک حلقه نامزدی

این مدل حلقه نامزدی محبوب ترین و ساده ترین مدل در بین حلقه های کلاسیک است که شکل سنگ، جنس و رنگ آن و جنس فلز به انتخاب شما بستگی دارد.

مدل سه سنگ

مدل‌های کلاسیک حلقه نامزدی

در این مدل حلقه نامزدی سه سنگ در یک ردیف قرار می گیرند و سنگ وسط نسبت به دو سنگ دیگر بزرگ تر است. در این مدل نیز جنس و رنگ سنگ ها دارای تنوع است.

مدل هاله

مدل‌های کلاسیک حلقه نامزدی

همان طور که از نام آن مشخص است در این مدل حلقه نامزدی یک سنگ بزرگ در وسط قرار می گیرد و نگین های ریز دور آن چیده می شود. یک مدل جذاب با ظاهری گران تر.

مدل برش پرنسسی

مدل‌های کلاسیک حلقه نامزدی

این مدل حلقه نامزدی نیز مانند مدل تک نگین، ساده است اما برش متفاوتی دارد و مدرن تر است. جنس فلز نیز در این مدل ها متفاوت است  مناسب افرادی است که در کنار علاقه به مدل های کلاسیک کمی سلیقه مدرن هم دارند.

مدل سنگفرش

مدل‌های کلاسیک حلقه نامزدی

در این مدل که نمونه کامل تر مدل هاله است نگین‌ها در روی حلقه نیز ادامه می یابند و باعث می شوند که این مدل پر زرق و برق تر از بقیه مدل‌های کلاسیک باشد.

مدل برش زمردی

مدل‌های کلاسیک حلقه نامزدی

در این مدل سنگ روی حلقه برش متفاوتی دارند که به آن برش زمردی می‌گویند و نسبت به الماس کشیده تر هستند. این مدل‌ها یادآور سبک اوایل قرن بیستم است که به آن آرت دکو گفته می شد.

مطالب مرتبط:

۱- نکاتی برای خرید حلقه نامزدی

۲- تاریخچه حلقه ازدواج

۳- ۵ برند جواهرات که شاید آن ها را نمی شناسید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :