سوگل پورمهرام در
0

۵۰ نکته جالب در مورد اما واتسون که شاید نمی دانستید!

۵۰ نکته جالب در مورد اما واتسون که شاید نمی دانستید!

اما واتسون یک بازیگر انگلیسی است که در ۱۵ آوریل سال ۱۹۹۰ در شهر پاریس متولد شد. او بیشتر از هر نقش دیگری، به خاطر بازی در نقش هرمیون (بهترین دوست هری پاتر)، در مجموعه فیلمهای «هری پاتر» مشهور شده و شناخته می‌شود. در مقاله امروز قصد داریم ۵۰ نکته جالب در مورد این بازیگر برای شما بیان کنیم که شاید آنها را نمی‌دانستید. با چی بپوشم همراه باشید!

 

بیوگرافی اما واتسون

نام کامل او، «اما شارلوت دوئر واتسون» است. اصلیت اما واتسون ترک و انگلیسی است. با اینکه او اصلیتی انگلیسی دارد، در ۱۵ آوریل سال ۱۹۹۰ در شهر پاریس کشور فرانسه به دنیا آمده است. مادر و پدر اما یعنی «ژاکلین لوسبی» و «کریس واتسون»، هردو جزو وکلای ایالت بریتانیا هستند. وقتی او ۵ ساله بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند و اما همراه با مادر و برادرش به شهر آکسفوردشایرانگلستان بازگشت. اما یک برادر کوچک‌تر به نام الکساندر، یک برادری ناتنی از پدر اصلی‌اش به نام توبی، و دو خواهر دوقلوی ناتنی از پدرش به نام‌های نینا و لوسی دارد.

اما واتسون ؛ 50 نکته جالب در مورد این بازیگر انگلیسی که شاید نمی دانستید!

کودکی و نوجوانی اما واتسون

او در «مدرسه‌ هنرهای تئاتری استیج‌ کوچ» واقع در شهر آکسفورد درس خوانده است. اما در این مدرسه هنر خوانندگی و بازیگری را یاد گرفت و در آن زمان، در نمایش‌های آنجا نیز نقش‌هایی ایفا کرد. اما ورزش‌هایی از جمله هاکی روی چمن، تنیس، راندرز، و نت‌بال بازی میکند. او می‌گوید که دوست دارد در کلاس‌های هنری شرکت کند. مباحث مورد علاقه‌ اما در مدرسه عبارتند از هنر، تاریخ و زبان انگلیسی. او می‌گوید به درس ریاضی و جغرافیا کمتر از بقیه درس‌ها علاقه دارد.

قبل از اینکه که معلمان تئاتری اما او را برای بازی در یک فیلم بر اساس اولین قسمت از مجموعه رمان‌های پرفروش «هری پاتر» به آژانس‌های انتخاب بازیگر معرفی کنند، او هرگز به صورت حرفه‌ای در فیلمی بازی نکرده بود. او برای انتخاب شدن در نقش «هرمیون گرنجر» که او را به شهرت جهانی رساند، هشت بار تست بازیگری داده است. جی کی رولینگ، نویسنده‌ مجموعه رمان‌های هری پاتر می‌گوید که پس از اولین تست بازیگری اما واتسون، او را برای بازی در نقش هرمیون انتخاب کرده است.

کودکی و نوجوانی اما واتسون

فعالیت حرفه‌ای اما واتسون

زمانی که اولین فیلم از این مجموعه، یعنی «هری پاتر و سنگ جادو» در ماه نوامبر سال ۲۰۰۱ اکران شد، او تنها ۱۱ سال سن داشت. این فیلم در آن زمان بیش از ۹۷۴ میلیون دلار در سراسر دنیا فروش داشت. در اولین روز اکران در ایالات متحده آمریکا نیز، به رقم بی‌سابقه‌ ۳۳٫۳ میلیون دلار فروش رسید. اما به دلیل بازی در مجموعه فیلم‌های هری پاتر، در کنار هم‌بازی‌هایش در این فیلم یعنی دنیل رادکلیف و روپرت گرینت بزرگ شد. در حال حاضر نیز دوست صمیمی این دو نفر است. او آنها را برادر خودش می‌داند.

فعالیت حرفه‌ای اما واتسون

اما واتسون در سن ۱۲ سالگی دچار یک عشق زودگذر نسبت به تام فلتون، بازیگر همکارش در فیلم هری پاترشد. او نقش دارکو مالفوی را بازی می‌کرد. در سال ۲۰۰۲ به اشتباه گزارش داده شد که اما واتسون، مچ دست خود را در هنگام فیلم‌برداری فیلم «هری پاتر و تالار اسرار» شکسته است. اما واتسون ۱۰ سال بعدی زندگی خود را به بازی در مجموعه‌ فیلم‌های هری پاتر گذراند. اما واتسون از شخصیت هرمیون گرنجر به عنوان یک الگوی بالقوه‌ برای دختران نوجوان و همچنین، یک قهرمان اکشن عالی درنظر می‌گیرد. به گفته‌ اما واتسون احتمال اینکه او در آینده، در پروژه‌ دیگری که به اندازه فیلم هری پاتر موفق باشد شرکت کند، بسیار کم است.

فعالیت حرفه‌ای اما واتسون

 

کتاب مورد علاقه‌ اما واتسون از مجموعه‌ کتابهای هری پاتر، «هری پاتر و زندانی آزکابان»است. اما واتسون میگوید باید تا سن ۱۵ سالگی صبر میکرده تا اجازه داشته باشد که گوش‌های خود را سوراخ کند. در سال ۲۰۰۴ اما واتسون به پیرس برازنان، کنث برانا، و سامانتا مورتون ملحق شد تا به عنوان هیئت داوران، فیلم‌سازان نوجوان برتر مراسم «جوایز فیلم اولین روشنایی» را انتخاب کنند. این مراسم در میدان لستر شهر لندن برگزار می‌شد. در سال ۲۰۰۵، اما واتسون به مدت چهار ماه دندانهای خود را ارتودنسی کرد. او می‌گوید که این کار بسیار مهم است؛ چون لبخند شما تا آخر عمر همراهتان باقی می‌ماند.

 

ثروت اما واتسون

در سال ۲۰۰۷، مجله‌ فوربز درآمد سالانه‌ اما واتسون را ۴ میلیون دلار تخمین زد. در آن زمان او ۱۷ سال داشت. همچنین نام او در کتاب رکوردهای گینس به عنوان «پرفروش‌ترین بازیگر زن دهه» ثبت شده است. در دهه‌ گذشته نیز فیلمهای او در سراسر دنیا بیش از ۵٫۴ میلیارد دلار فروش داشته است. در سال ۲۰۰۵ یعنی وقتی که اما واتسون تنها ۱۵ سال سن داشت، جوان‌ترین فردی بود که تصویرش روی جلد مجله‌ ووگ نوجوانان قرار گرفته بود.  ارزش خالص دارایی‌ اما واتسون ۶۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

ثروت اما واتسون

در سال ۲۰۰۸ صدای اما واتسون در انیمیشن «افسانه‌ دسپرو» به شخصیت «شاهزاده پی» اختصاص داده شد. در ۲۸ ژانویه سال ۲۰۰۸، اما واتسون در اولین امتحان رانندگی‌ خود قبول شد. اما واتسون روزهای نوجوانی‌ خود را سر صحنه‌ فیلم‌برداری هری پاتر می‌گذراند. در آن زمان یک معلم خصوص داشت که روزی ۵ ساعت به او تدریس می‌کرد. نتیجه این بود که او با نمرات بالایی فارغ‌التحصیل شد. اما واتسون میتواند تا حدودی به زبان فرانسوی صحبت کند. او ۱ متر و ۶۷ سانتی‌متر قد دارد.

تحصیلات اما واتسون

اما واتسون می‌گوید سخت تلاش کرده است تا خود را از قالب یک ستاره‌ کودک و نوجوان خارج کند. چون پس از اکران مجموعه فیلم‌های هری پاتر، تقریبا همه او را با این نام می‌شناسند. او در مصاحبه‌ای با مجله ووگ گفته است: ” من کاملا در یک حباب زندگی کرده‌ام؛ یعنی من را پیدا کردند و برای یک نقش انتخاب کردند. در حال حاضر سخت در تلاش هستم تا راه خودم را در این مسیر پیدا کنم.”

 

تحصیلات اما واتسون

او در سال ۲۰۰۹ در دانشگاه براون، یکی از دانشگاه‌های آیوی لیگ کشور آمریکا، ثبت نام کرد. او در این دانشگاه به تحصیل در رشته‌ ادبیات پرداخت. وقتی از او سوال شد که چرا به جای یک موسسه‌ تحصیلات عالی بریتانیایی، یک موسسه‌ آمریکایی را انتخاب کرده است، او جواب داد: “به دلیل اینکه سیستم آموزشی کشور آمریکا به دانشجویان اجازه می‌دهد تا به طور همزمان، در چندین شاخه به تحصیل بپردازند. یکی از هنرپیشه‌های محبوب اما واتسون «جانی دپ» است.

تحصیلات اما واتسون

در سال ۲۰۱۲، او در فیلم مزایای گوشه‌گیر بودن ایفای نقش کرد. اما واتسون عاشق گربه‌ها است و دو گربه به نامهای بابلز و دومینو دارد. اما واتسون طرفدار پروپاقرص «جولیا رابرتز» بازیگر مشهور است. اما واتسون می‌گوید که «ناتالی پورتمن» و «رنه زلوگر» را به خاطر اشتیاقشان به بازی کردن نقشهای چالش‌برانگیز در فیلمهای سینمایی تحسین می‌کند؛ حتی اگر این شخصیت‌ها، شخصیت‌های دوست‌داشتنی و زیبایی نباشند.

تحصیلات اما واتسون

رنگ مورد علاقه او، رنگ آبی است. فیلم مورد علاقه اما واتسون، فیلم «ناتینگ هیل (۱۹۹۹)» است. سریال تلویزیونی محبوب او نیز سریال «دوستان (۱۹۹۴)» است. خوانندگان محبوب او آلانیس موریست و جاستین تیمبرلیک هستند. دوستان نزدیک اما واتسون او را «اِم» صدا می‌کنند. نویسنده‌ موردعلاقه او «کارلوس رویز زافون» است.

سبک لباس پوشیدن اما واتسون

نام او دائما در صدر فهرست‌ خوش‌پوش‌ترین بازیگرها قرار می‌گیرد. او می‌گوید: “من عاشق مد و فشن هستم. به نظر من این مسئله بسیار مهم است، چون شما به وسیله تیپ و استایل خودتان را به دنیا نشان می‌دهید.” در پاییز و زمستان سال ۲۰۰۹ و بهار و تابستان سال ۲۰۱۰، چهره اما واتسون به عنوان چهره کالکشن جدید برند مشهور بربری انتخاب شد. در سال ۲۰۱۰ اما واتسون طرفداران خود را با یک مدل موی پیکسی جالب شوکه کرد! این مدل مو باعث شد چهره او بزرگتر از سنش به نظر برسد. در ماه جولای سال ۲۰۱۱ چهره اما واتسون روی جلد مجله‌ ووگ قرار گرفت.

سبک لباس پوشیدن اما واتسون

سادگی در ظاهر اما واتسون

برخلاف بسیاری از ستارگان دنیای مد او چندان به استفاده از اکسسوری اعتقادی ندارد و اصل اول او در لباس پوشیدن سادگی است. او می‌گوید اکسسوری زیادی را دوست ندارم چون می‌خواهم مردم اول من را ببینند و بعد لباس‌هایم را. اکسسوری محبوب او رژ لب است!

 

او از طرفداران سبک مینیمال است

این قانون اساسی در طراحی و مد سرلوحه استایل اما واتسون است. او به استایل های مردانه مانند کت و شلوار و استایل فرانسوی و همچنین استایل های تک رنگ علاقه خاصی دارد و می گوید وقتی لباسی ساده می پوشم بیش از هر زمان دیگری احساس زیبایی می‌کنم.

اما واتسون

برندها و رنگ‌های محبوب اما واتسون کدام است؟

طراح لباس مورد علاقه واتسون والنتینو، کوکو شانل، کلویی، بربری، ژیوانشی و کلوین کلاین هستند. عطر محبوب او لانکوم است و به رنگ‌های سفید و کرم علاقه دارد.

 

مطالب مرتبط:

۱- کیم کارداشیان ؛ بیوگرافی و چند حقیقت در مورد او که تاکنون نمی‌دانستید

۲- بیوگرافی بیانسه نولز ترانه‌سرا و هنرپیشه آمریکایی

۳- الکسا چانگ یکی از برترین چهره‌های تاثیرگذار مد و لباس در دنیای امروز

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

اسنا در تاریخ 02 فوریه 2021

وای عاشق این اما داستان هستم به خاطر این که تویه سینمایی های هری پاتر بازی کرده بود تموم اون سینمایی ها رو نگاه کردم

emma در تاریخ 08 مارس 2021

اما واتسون نه اما داستان?

ناشناس در تاریخ 02 مارس 2021

جالب بود

tetriskoo در تاریخ 16 مارس 2021

عالی بود

پانیذ در تاریخ 06 آوریل 2021

من عاشق اِما هستم خیلی دوسش دارم

… در تاریخ 27 اکتبر 2021

عالی پرتقالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :