سوگل پورمهرام در
0

بیوگرافی و سبک لباس پوشیدن جانی دپ

بیوگرافی و سبک لباس پوشیدن جانی دپ

جانی دپ از معروف‌ترین و محبوب‎ترین بازیگران مرد در دهه‎های اخیر بوده است. فیلم‌های جانی دپ روی هم رفته بیش از ده میلیارد دلار در جهان فروش داشته ‌است. مجله پیپل تاکنون دوبار در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۹ او را به عنوان جذاب‌ترین مرد جهان معرفی کرده‌ است. جانی دپ در سال ۱۹۶۳ در کنتاکی به دنیا آمده و بیشتر به خاطر بازی در فیلم‌های تیم برتون از جمله ادوارد دست قیچی به شهرت رسیده است. جانی دپ استایل جالبی دارد و در فیلم‌های مختلفی به شکل‌های بسیار خاص و متفاوتی لباس پوشیده و شخصیت سازی کرده است. جانی دپ استایلی نسبتا عجیب و غیرمنتظره دارد اما بررسی سبک لباس پوشیدن وی خالی از لطف نیست.

 

بیوگرافی جانی دپ

جانی دِپ در سال ۱۹۶۳ و در شهر کنتاکی به دنیا آمد. او اولین نقش خود را به طور رسمی، در سال ۱۹۸۴ و در فیلم کابوس در خیابان الم بازی کرد. سپس او تصمیم گرفت تا به طور جدی به تحصیل در رشته بازیگری بپردازد. تحصیلات او به زودی موثر واقع شدند و در سال ۱۹۸۷، در یک سریال تلویزیونی به نام خیابان جامپ شماره ۲۱ بازی کرد. او به عنوان فردی که مشتاق به بازی کردن نقش‌های تیره و تاریک در فیلم‌های سینمایی است شهرت دارد. فیلم‌هایی مثل ادوارد دست قیچی، آلیس در سرزمین عجایب و همچنین، فیلم بسیار موفق دزدان دریایی کارائیب.

بیوگرافی جانی دپ

دوران کودکی جانی دپ

نام اصلی جانی دِپ، جان کریستوفر دپ دوم است. او در ۹ ماه ژوئن سال ۱۹۶۳ در در اوونسربورو کنتاکی متولد شد. پدر و مادرش نیز جان و بتی سو دِپ نام دارند. پدر جانی دِپ به عنوان یک مهندس عمران مشغول به کار بود و مادرش نیز به عنوان یک پیشخدمت و خانم خانه‌دار فعالیت می‌کرد. جانی از بین ۴ فرزند خانواده دپ، کوچکترین فرزند بود و از همان کودکی شخصیت عجیب و غریبی داشت. او یک بار در مصاحبه‌ای گفته است: “وقتی که بچه بودم، صداهای عجیبی از خودم تولید می‌کردم! کارهای عجیبی هم انجام می‌دادم. مثلا کلید برق را دو بار روشن و خاموش می‌کردم. فکر می‌کنم که پدر و مادرم تصور می‌کردند بیمار هستم!”

دوران کودکی جانی دپ

جانی دِپ و خانواده‌اش به خاطر شغلی که پدر خانواده داشت، دائما مجبور به نقل مکان بودند. زمانی که جانی ۷ سال داشت، خانواده دپ بالاخره در شهر میامار ایالت فلوریدا ساکن شدند. این خانواده نزدیک به یک سال در یک مسافرخانه زندگی کردند تا زمانی که پدر جانی شغلی پیدا کرد. جانی دپ از خانه جدیدشان متنفر بود و در سن ۱۲ سالگی، شروع به سیگار کشیدن کرد. او به خاطر استرس‌های ناشی از مسائل خانوادگی، به مواد مخدر روی آورد و شروع کرد به صدمه زدن به خودش.  او در مورد این دوران از زندگی خود می‌گوید: ” دوران بلوغ برای من بسیار مبهم بود. من به معنای دقیق کلمه خود را در اتاق حبس می‌کردم و گیتار می‌نواختم.”

دوران کودکی جانی دپ

در سال ۱۹۷۸، یعنی زمانی که جانی دِپ تنها ۱۵ سال داشت، پدر و مادرش از هم جدا شدند. جانی از دیگر فرزندان خانواده خود کوچکتر بود، به همین دلیل هر هفته باید به محل کار پدر خود می‌رفت و هزینه حمایت از فرزندان خانواده را از او دریافت می‌کرد. جدایی پدر و مادر جانی دپ از هم، باعث شد که میان جانی و پدرش اختلافی ایجاد شود. جانی دپ در سن ۱۶ سالگی از تحصیل در دبیرستان انصراف داد و عضو یک گروه موسیقی شد. این گروه موفق شد اما به سرانجامی نرسید.

 

 

ورود جانی دپ به عرصه بازیگری سینما

در سال ۱۹۸۳، جانی دپ در سن ۲۰ سالگی، با یک آرایشگر به نام  لری آلیسون که ساله بود آشنا شد و ازدواج کرد. در همان سال، این زوج همراه با گروه موسیقی جانی دِپ، به امید موفقیت به شهر لس آنجلس نقل مکان کردند. در آن زمان بودجه جانی دپ و گروهش زیاد نبود، به همین دلیل آن‌ها مخارج زندگی خود را با فروش قلم و خودکار برای یک شرکت بازاریابی تلفنی تامین می‌کردند. یک سال بعد جانی دپ وارد عرصه بازیگری شد؛ یعنی زمانی که همسرش او را به نیکولاس کیج که بازیگر سینما بود معرفی کرد. کیج پتانسیل بازیگری را در جانی دپ مشاهده کرد و به همین دلیل او را به آژانس بازیگری خود در هالیوود معرفی کرد. بعد از چند نقش کوچک، جانی دپ بالاخره اولین نقش مهم خود را در سال ۱۹۸۴ و در فیلم کابوس در خیابان الم بازی کرد.

ورود جانی دپ به عرصه بازیگری سینما

تا سال ۱۹۸۵، گروه موسیقی جانی دپ، از هم پاشید و همچنین، جانی دپ از همسر خود جدا شد. پس از آن، جانی دپ تصمیم گرفت تا به طور جدی در شهر لس آنجلس و با یک استاد خصوصی، به تحصیل در رشته بازیگری بپردازد. تحصیلات او به زودی موثر واقع شدند و در سال ۱۹۸۷، در یک سریال تلویزیونی به نام خیابان جامپ شماره ۲۱ بازی کرد. او به سرعت به یک نوجوان مشهور در عرصه بازیگری تبدیل شد. زمانی که قراردادش برای فیلم خیابان جامپ شماره ۲۱ در سال ۱۹۸۹ منقضی شد، تصمیم گرفت تا به دنبال نقش‌های جدی‌تر و سخت‌تر برود.

 

مسیر موفقیت جانی دپ

در سال ۱۹۹۰، جانی دپ در فیلم موزیکال بچه ننه بازی کرد که به فیلم محبوبی تبدیل شد و وجهه او را در عرصه سینما دگرگون کرد. در همان سال، او با بازی در فیلم ادوارد دست قیچی اثر تیم برتون، موفق شد که استعداد خود برای بازی در نقش‌های مختلف را به نمایش بگذارد. این فیلم نه تنها به دنیا نشان داد که جانی دپ یک بازیگر درجه ۱ است، بلکه به موفقیت و فروش ۵۴ میلیون دلاری نیز رسید. جانی دپ به عنوان یک بازیگر جدی، با شخصیتی حدودا تیره و تاریک و جذاب، به طور مرتب نقش‌هایی را انتخاب می‌کند که منتقدان سینما و همچنین مخاطبان او را شگفت زده می‌کند.

مسیر موفقیت جانی دپ

جانی دپ در فیلم ادوارد دست قیچی با بازیگر مشهور یعنی وینونا رایدر آشنا شد و قصد داشت با او ازدواج کند اما این دو در سال ۱۹۹۳ به دلیل مخالفت خانواده وینونا رایدر با ازدواج‌شان از هم جدا شدند.  جانی دپ همچنان با بازی در نقش‌های متفاوت، نظر منتقدین سینما و طرفدارانش را به خود جلب می‌کرد و مسیر موفقیت را به سرعت می‌پیمود. بعضی از فیلم‌های مهمی که جانی دپ در آن‌ها به عنوان فردی انسان گریز ایفای نقش کرده و جسارت خود را نشان داده است عبارتند از: بنی و جون که باعث شد او جایزه گلدن گلوب را دریافت کند و چه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌دهد.

مسیر موفقیت جانی دپ

در سال ۲۰۰۴، جانی دپ نامزد دریافت جایزه اسکار برای نقش کاپیتان جک اسپارو در فیلم دزدان دریایی کارائیب شد. او همچنین در فیلم در جستجوی ناکجا آباد نیز در نقش پیتر پن بازی کرد. این فیلم باعث شد که او نامزد دریافت ۱۰ جایزه آکادمی و گلدن گلوب بشود. در سال ۲۰۰۶، جانی دپ به عنوان کاپیتان جک اسپارو برای ادامه فیلم دزدان دریایی کارائیب به جمع عوامل این فیلم بازگشت و دوباره رکوردی جدید ثبت کرد. قسمت سوم این فیلم نیز با رکورد ۱۳۸٫۸ میلیون دلار به موفقیت رسید. پس از آن جانی دپ به عنوان یکی از شخصیتهای مشهور سینما در سوئینی تاد حضور یافت. او برای بازی در این فیلم نیز نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شد.

مسیر موفقیت جانی دپ

در سال ۲۰۰۹، دو فیلم از جانی دپ با نتایج متفاوتی اکران شد. او در سال ۲۰۱۰ و با بازی در فیلم آلیس در سرزمین عجایب دوباره به لیست باکس آفیس بازگشت. این فیلم در اولین هفته اکران مبلغ ۱۱۶ میلیون دلار فروش داشت. جانی دپ سپس در سال ۲۰۱۱، در یکی دیگر از قسمت‌های سری فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب بازی کرد. او همچنین در سال ۲۰۱۲ در یک فیلم کمدی به نام سایه‌های سیاه ساخته تیم برتون نیز بازی کرد.

 

زندگی شخصی جانی دپ

جانی دپ در سال ۱۹۹۹ و در حالی که یک فیلم درام به نام “دروازه نهم” را در کشور فرانسه بازی می‌کرد، با یک بازیگر فرانسوی به نام ونسا پارادایز آشنا شد و با هم ازدواج کردند. ونسا و جانی دپ در همان سال صاحب یک فرزند به نام لیلی رز ملودی دپ شدند. فرزند دوم آنها یعنی جک جان کریستوفر دپ سوم نیز سه سال بعد به دنیا آمد. این زوج در ماه ژوئن سال ۲۰۱۲ پس از ۱۴ سال زندگی مشترک از هم جدا شدند.

زندگی شخصی جانی دپ

او سپس بر سر فیلمبرداری فیلم خاطرات عجیب و غریب با امبر هرد آشنا شد. آن‌ها در کریسمس سال ۲۰۱۳ با هم نامزد کردند و در سال ۲۰۱۵ نیز ازدواج کردند. در ماه می سال ۲۰۱۶، امبر هرد تقاضای طلاق داد و مدتی بعد نیز از جانی دپ شکایت کرد. او ادعا می‌کرد که جانی دپ، رفتار خوبی با او ندارد و او را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد.

در اکتبر سال ۲۰۱۷، جانی دپ درخواست یک جریمه ۲۵ میلیون دلاری را علیه مدیران شرکت سابق خود مطرح کرد و ادعا کرد که آنها باعث شده‌اند او از دو دهه گذشته تاکنون، مبلغ ۶۵۰ میلیون دلار از سود خود را از دست بدهد. در ماه آوریل همان سال، محافظان شخصی قبلی جانی دپ از او شکایت کردند. این دو محافظ ادعا می‌کردند که او دستمزدشان را پرداخت نمی‌کند. جانی دپ چندین بار دیگر نیز رفتارهای خشونت‌باری از خود نشان داده و باعث شده است که دیگران به دلایل مختلفی از او شکایت کنند.

زندگی شخصی جانی دپ

سبک لباس پوشیدن جانی دپ 

سبک لباس پوشیدن جانی دپ هم مانند فیلم‌هایی که بازی کرده است عجیب و منحصربه فرد است. در ادامه به لباس‌هایی که بخش اساسی استایل او را تشکیل می‌دهند اشاره خواهیم کرد.

سبک لباس پوشیدن جانی دپ 

انواع کلاه

کلاه بخش اصلی  و اساسی استایل جانی دِپ است و با آن شناخته می‌شود. این کلاه معمولا لبه دار و در رنگ های قهوه ای یا خاکستری انتخاب می‌شود. او کلاه را که از اواسط قرن بیستم در حال فراموشی بود دوباره زنده کرد و به لباس‌های مردانه وارد کرد.

انواع کلاه

کت‌هایی که جانی دپ می‌پوشد

شما هرگز جانی دِپ را در یک تیپ کاملا راحتی نمی‌توانید ببینید. او معمولا یک کت به تن دارد. به ویژه کت‌های چهارخانه که در موقعیت‌های مختلف از آن استفاده می‌کند.

چگونه مانند جانی دپ لباس بپوشیم؟

شلوار

کت‌های جانـی دپ با شلوار نیز همراه است. اگر شجاعت او را دارد می‌توانید از شلوارهای چهارخانه و طرح دار مشابه کت استفاده کنید. اما جانی دپ همیشه شلوار پارچه ای نمی‌پوشد و گاهی اوقات در استایل راحتی خود از شلوار جین نیز استفاده می‌کند. شلوارهای جین مورد استفاده او هیچ گاه معمولی نیستند و او معمولا ا شلوارهای جین پاره یا متفاوت به روشی دیگر می‌پوشد.

چگونه مانند جانی دپ لباس بپوشیم؟

پیراهن مردانه

جانـی دپ همراه با شلوارهای جین همیشه پیراهن می‌پوشد و خود را از بقیه هالیوودی‌ها متفاوت نگه می‌دارد. طبق معمول پیراهن‌های چهارخانه نیز محبوب جانی دپ هستند.

سبک لباس پوشیدن جانی دپ 

اکسسوری

جانی دپ مرد اکسسوری‌هاست. او بیشتر اوقات از شال گردن استفاده می‌کند. بیشتر جواهراتی که استفاده می‌کند مثل دستبند و گردنبند حالتی شل و آویزان دارند و به این ترتیب دزد دریایی درونش را زنده نگه می‌دارد.

پیراهن مردانه

سبک لباس پوشیدن جانی دپ 

مطالب مرتبط:

۱- بررسی تیپ جیمز لبرون از گذشته تاکنون

۲- راز خوش تیپ بودن دیوید گندی چیست؟

۳- چطور مثل جیمز دین افسانه‌ای لباس بپوشید

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 23 سپتامبر 2018

چقدر لباس هایی که می پوشیده مسخره بودن
ممنونم ازتون چی بپوشم ولی واقعا خوش تیپ نیست

سهیل در تاریخ 26 سپتامبر 2018

معروف و مشهور که باشی گونی هم تن بکنی میشی خوشتیپت

ناشناس در تاریخ 23 مارس 2023

چون با سختی به اینجا رسیده براش خیلی احترام میزارم واز موسیقی وپوشیدن لباسش خوشم میادارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :