نگاهی به برند فنتی، محصولات مد و لباس ریحانا

0

۲۴ می گذشته خواننده و کارآفرین معروف، ریحانا اولین خط مد و لباس لوکس خود را به نام فنتی در پاریس رونمایی کرد. این برند در همکاری با برند لویی ویتون ایجاد شده است. ریحانا به عنوان اولین زن سیاه‌پوست که یک برند مد و لباس لوکس در پاریس را اداره می‌کند تاریخ‌ساز شد. اگر برایتان جالب است که ریحانا چگونه به این موقعیت و این ثروت رسید، اینجا را بخوانید: ریحانا و کسب ثروت ۶۰۰ میلیون دلاری! فنتی جدیدترین پروژه کاری ریحانا است. او پیش از این هم با برند فنتی بیوتی در زمینه لوازم آرایشی موفقیت کسب کرده بود.

 

برند فنتی از کجا آمد؟

ریحانا یکی از بزرگ‌ترین تاثیرگذاران در زمینه مد و لباس است. مطمئنا او با این صنعت آشنایی دارد. او پیش از این هم برای برند بریتانیایی ریور آیلند یک کلکسیون خلق کرده بود و مدتی هم به عنوان مدیر خلاق پوما فعالیت می‌کرد. هر دو این پروژه‌ها موفقیت‌آمیز بود، اما فنتی اولین پروژه شخصی ریحانا در این زمینه است. اولین سر و صدای این برند در ماه ژانویه بالا گرفت.

البته شایعات این برند از خیلی قبل و در سال ۲۰۱۵ شروع شد. ریحانا در آن سال در کمپین تبلیغاتی کریستین دیور حاضر شد. این کمپین در کاخ ورسای فرانسه برگزار شده بود. ریحانا همان موقع اولین زن سیاه‌پوستی شد که برای برند لویی ویتون کمپین می‌کند. پس از آن هم برند فنتی بیوتی زیر نظر کندو، خط تولید زیبایی لویی ویتون راه‌اندازی شد.

برند فنتی از کجا آمد؟

برند فنتی چه چیزی را ارائه می‌دهد؟

فنتی شامل محصولات زیادی از جمله لباس، کفش و لوازم مختلف است. کلکسیون این برند، بر پایه یک سری رنگ‌های زنانه با ترکیب رنگ‌های درخشان ایجاد شده است. کت و شلوارها و لباس‌های این برند همگی با طراحی‌های مختلفی هستند. از کتان گرفته تا جین و چرم کلاسیک. لباس‌ها  به صورت کلی بر روی شانه‌های قوی، کمر تنگ و طول کوتاه طرح‌ریزی شده‌اند. در حقیقت برند فنتی یک حس بی‌نقص بودن همراه با خصیصه‌های بامزه را ارائه می‌دهد. محدوده قیمت هم از ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار است.

 

لباس‌هایی مناسب برای همه 

ریحانا در بیانیه شروع خود به این نکات اشاره کرد: «زنان قدرتمند هستند. ما چندوجهی، پیچیده و آسیب پذیر هستیم. ضروری است که یک سری محصول خلق کنیم که این احساسات را نمایش دهد و آن‌ها را غنیمت بشمارد.» به جز کفش‌ها و جواهرات، فنتی در ۳۶ سایز مختلف عرضه خواهد شد. محصولات لوکس هم تا سایز ۱۴ موجود هستند.

ریحانا تلاش می‌کند که یک موج جدید راه بیندازد. موجی که نگاه مثبتی به همه چیز دارد. بسیاری از جمله تیم گان، بر این باور هستند که محصولات مد و لباس زنان در سایزهای بالا موجودیت کمی دارد و افرادی که سایز بالایی دارند، انتخاب کمتری دارند. این موج باعث شده که برندهای قدیمی هم به دنبال عرضه محصولات تازه به این بازار باشند.

برخی برندهای مانند وومن ویتین، تلاش کرده که محصولات خود را تنها برای افرادی که سایز بالایی دارند عرضه کند. همه جور محصولی در این برند موجود است و از لباس‌های مجلسی و شیک تا معمولی در مجموعه این برند عرضه می‌شود. هنوز تلاش زیادی لازم است، اما تلاش افرادی مانند ریحانا باعث می‌شود که یک قدم به تنوع بیشتر نزدیک شویم.

در آخر زیبایی تنها یک شکل استاندارد ندارد. برای ایجاد تغییر واقعی، برندها، خریداران و طراحان باید همگی دور هم جمع شوند و یک طرح جدید ایجاد کنند. اگر سرگذشت طراحان مد، افراد مشهور، و یا کسب و کار آنها برایتان جذاب است، زندگی نامه این افراد را حتما بخوانید و از وقایع زندگی آنها الهام و انگیزه بگیرید!

 

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :