چگونه آرایش ساده چشم دخترانه را انجام دهیم؟

آرایش چشم یکی از تکنیکی‌ترین انواع آرایش صورت در خانم‌هاست. اگر به نحوه آرایش چشم مسلط شوید در مدت زمانی بسیار کوتاه می‌توانید آرایش چشم ساده و شیک را برای خود داشته باشید. با چی بپوشم همراه باشید.

 

آرایش چشم ساده و شیک

از یک قلم‌موی تمیز کمک بگیرید و از گوشه بالایی پلک خود، با حرکات دایره‌ای سایه چشم را پخش کنید. چند بار این مرحله را تکرار کنید تا آرایش‌تان کاملا طبیعی به نظر برسد. سپس یک خط نازک با چشم روی پلک بالایی خود بکشید. برای داشتن آرایش چشم ساده و طبیعی، سعی کنید خط چشم ضخیم کشیده نشود. اگر در کشیدن خط چشم مبتدی هستید و کشیدن خط چشم صاف و تمیز برای شما سخت است، بهتر است از خط چشم مدادی استفاده کنید.

استفاده از خط چشم‌های مدادی ساده‌تر است. اگر موهای بلوند یا قرمز دارید سعی کنید، از خط چشم‌های قهوه‌ای استفاده کنید. خط چشم مشکی در آرایش افرادی که رنگ موی روشنی دارند بیشتر جلب توجه می‌کند. اگر به تازگی شروع به یادگیری خودآرایی کرده‌اید ممکن است کشیدن خط چشم سخت باشد، مخصوصا اگر بخواهید خط چشم شما کاملا طبیعی و تمیز کشیده شود.

آرایش چشم ساده و شیک : چگونه آرایش ساده چشم دخترانه را انجام دهیم؟

تنها یک بار پلک‌های بالایی چشم را ریمل بزنید. به خاطر داشته باشید که مقدار اضافی ریمل را از روی برس آن پاک کنید. اگر موهای بلوند یا قرمز دارید، ریمل قهوه‌ای مناسب چهره شما خواهد بود.

آرایش چشم ساده و شیک

شما به دو رنگ سایه چشم نیاز خواهید داشت، یک سایه روشن‌ و یک سایه تیره برای ایجاد سایه روشن. رنگ‌های روشن‌تر را به عنوان رنگ پایه انتخاب کنید. قطعا برخی از رنگ‌ها بیشتر به چهره شما می‌آیند. برخی از رنگ‌ها با چهره شما منطبق‌تر هستند و زیبایی آن‌ها را دوچندان می‌کنند. رنگ‌های درخشان و روشن روی پوست تیره جلوه بیشتری دارند، این درحالی است که رنگ‌های فلزی مناسب پوست‌های روشن هستند. رایج‌ترین سایه چشمی که به عنوان سایه تیره می‌توانید انتخاب کنید، رنگ دودی است. بسیاری از سایه‌های چشم به صورت پالت عرضه می‌شوند که شامل رنگ‌هایی می‌شوند که در کنار هم زیبا به نظر می‌رسند.

آرایش چشم ساده و شیک

یک برس تمیز را به سایه چشم آغشته کنید. زدن سایه چشم را از گوشه بیرونی پلک آغاز کنید. برس را به طور افقی روی سراسر پلک خود حرکت دهید. قبل از زدن سایه چشم، چند بار به برس ضربه بزنید تا مقدار اضافی سایه از روی آن پاک شود. اهمیت این موضوع هنگامی که از سایه هایی که رنگ‌های متضاد پوست شما را دارند بیشتر می‌شود. سایه رنگ تیره‌تر را در امتداد استخوان ابرو اعمال کنید. زدن سایه رنگ تیره را از گوشه بیرونی پلک خود آغاز کرده و به سمت استخوان بینی امتداد دهید. یک هایلایتر انتخاب کنید و با قلم‌موی تمیز قسمت مجرای اشک را پوشش دهید. هایلایتر رنگ‌های روشن سایه چشم مانند، طلایی و سفید هستند.

آرایش چشم ساده و شیک

نکات داشتن آرایش چشم دخترانه و ساده

  • از سایه چشم با رنگ‌های طبیعی استفاده کنید
  • اگر آرایش چشم ساده را می‌پسندید از سایه چشم اکلیلی در طول روز استفاده نکنید.
  • قهوه‌ای، عسلی و کرم بهترین رنگ‌هایی هستند که در آرایش چشم ساده می‌توانید استفاده کنید.
  • رنگی را انتخاب کنید که کمی تیره‌تر یا روشن‌تر از تن پوست شما باشد. اگر رنگ پوست شما تیره است، سایه‌چشم کمی روشن‌تر برای شما کاملا مناسب است. و اگر پوست روشنی دارید می‌توانید از سایه‌های چشم روشنتر و تیره‌تر از رنگ پوست خود استفاده کنید.
  • حتی رنگ‌های طبیعی هم اگر درست انتخاب نشوند می‌توانند عجیب و غریب به نظر برسند و آرایش شما مناسب جلوه نکند.
  • گوشه داخلی چشم خود را با سایه رنگ روشن هایلایت کنید.
  • یک سایه چشم روشن مانند، سفید یا طلایی انتخاب کنید و با یک قلم‌مو سایه را به گوشه داخلی چشم خود تا نزدیک مجرای اشک بزنید. توجه به این جزئیات کوچک می‌تواند باعث شود که چشم‌های شما درشت‌تر به نظر برسند.

مطالب مرتبط:

۱- آموزش تصویری آرایش چشم

۲- ۱۰ نکته کاربردی برای آرایش چشم های حساس

۳- چند ترفند آرایشی برای درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 28 ژانویه 2018

من عاشق آرایش چشم ساده هستم
مرسی چی بپوشم
بهترین سایت مد و لباس شما هستیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :