آموزش تصویری آرایش چشم

0

چشم ها یکی از مهم ترین اعضای چهره هستند که زیبایی آن ها نقش مهمی در زیبایی چهره فرد دارد. بنابراین آرایش چشم از اهمیت بالایی برخوردار است و معمولا خانم ها وقت بیشتری را صرف آرایش و زیباتر کردن این اعضای مهم و حساس چهره خود می کنند. اگر آرایش چشم ها چه ملایم و چه غلیظ درست انجام نشود نه تنها زیباتر نخواهید شد بلکه ممکن است چهره شما نا متعادل تر شود. آرایش صحیح چشم اصولی دارد که یاد گرفتن آن برای هر خانمی ضروری است تا آرایش خود را درست و زیبا انجام دهد. آموزش آرایش چشم به صورت تصویری عنوان مقاله ای است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود. 

لوازم آرایشی چشم تنوع زیادی دارند مثل خط چشم، سایه، ریمل و … که یاد گرفتن کار درست با هر کدام پیچیدگی های خاص خود را دارد اما در این راهنمای تصویری شما می توانید اصول آرایش چشم را یاد گرفته و هر ناحیه را به درستی آرایش کنید.

آموزش تصویری آرایش چشم

استخوان ابرو

این ناحیه تاثیر زیادی روی زیبا تر نشان داد ابروها دارد و بهتر است با یک سایه نزدیگ به رنگ پوست که اکلیل دار باشد پوشیده شود.

پلک بالا

رنگ های اصلی سایه در این ناحیه قرار می گیرند. بزرگی این ناحیه در افراد مختلف متفاوت است و می توان در کشیدن خط چشم در این ناحیه هم خلاقانه عمل کرد.

چین پلک

ناحیه بین پلک و استخوان ابرو باید با رنگ های تیره تر از سایه اصلی پوشیده شود تا به چشم ها برجستگی و عمق بدهد.

گوشه چشم

تیره ترین تن های سایه در قسمت گوشه چشم قرار می گیرند که می توانند با سایه اصلی ترکیب شده و به چشم ها حالت بدهند.

خط مژه بالا

این ناحیه می تواند با خط چشم، مداد داخل چشم، سایه مشکی و یا تنها با ریمل ساده پوشیده شود تا چشم ها عمق و زیبایی پیدا کنند.

خط اشک

این ناحیه که قسمت داخلی چشم است و زیر خط مژه های داخلی قرار می گیرد را می توان با مداد سفید پر کرد تا سفیدی چشم ها بیشتر خود را نشان دهد و یا می توان با مداد مشکی آن را پر کرد که بستگی به فرم چشم دارد.

پلک پایین

در این ناحیه می توان از خط چشم یا سایه چشم استفاده کرد که بستگی به فرم چشم ها، سبک آرایش و رنگ سایه دارد.

غده اشک

در این ناحیه می توان از کمی سایه یا مداد اکلیل دار برای برجسته کردن چشم ها استفاده کرد.

مطالب مرتبط:

1- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

2- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

3- چشم های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :