محمد رضا اهوارکی در
0

قبل تمرین، حین و بعد آن چقدر آب مصرف کنیم؟

قبل تمرین، حین و بعد آن چقدر آب مصرف کنیم؟

آخرین تحقیقات نشان می دهد که آب تنها 30 درصد از تغذیه ی افراد را تشکیل می دهد. این عدد واقعا کم است و باید بیشتر باشد. نه تنها باید روزمره و به طور نرمال آب مصرف کنیم بلکه باید حین تمرین هم و قبل و بعد از آن هم این مقادیر را رعایت کنیم. مصرف آب در زمان ورزش با ما همراه باشید. 

تحقیقات جدیدی در دانشگاه پزشکی مربوط به مسایل ورزشی نشان داده که کم آبی می تواند قدرت بدن شما را تا 2% کم کند و توان را تا 3% و تحمل شما را تا 10% کاهش دهد. بعنوان یک قانون سرانگشتی باید نیم ساعت قبل تمرین شما 8 اونس (1 لیوان) آب مصرف کنید که از آمادگی ماهیچه هایتان مطمئن شوید. 16 اونس (2 لیوان) هم بعد از تمرین آب نیاز دارید.

طبق مطالعات بدن شما در حین تمرین هم 16 اونس آب را برای دوام و پایداری نیاز دارد. بعد از 90 دقیقه تمرین معمولی معمولا آب بدن کم می شود و گلیکوژن شما از دست می رود و شما نیاز به آب خواهید داشت.

همچنین به خاطر داشته باشید که برنامه ریزی برای املاح معدنی بدنتان هم اگر ورزشکار حرفه ای هستید بسیار مهم است. خوردن آب زیاد بدون ورزش کافی هم موجب مشکل خواهد شد و شاید موجب از کار افتادن ارگان های بدن شما و یا حتی مرگ نیز بود.

پس در مقدار آبی که در تمرینات خودتان استفاده می کنید خیلی دقت کنید.

مطالب مرتبط:

1- رژیم غذایی مناسب با این 7 ماده ی غذایی

2- چگونه مثل ورزشکاران حرفه ای تغذیه داشته باشیم؟

3- تناسب اندام در دوران بارداری

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :