سارا هنجنی در
0

با جواهرات خود این کارها را نکنید!

با جواهرات خود این کارها را نکنید!

درسته که خانم ها این روزها دیگه مثل مادرامون خیلی از جواهرات استفاده نمی کنند. ولی خوب روش تمیز کردن طلا و جواهرات  مستلزم داشتن دانش کافی در مورد آن است. که اگه در نگهداریشون دقت نکنید باعث کم شدن عمر اونا میشه. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

1- همیشه طلا و جواهرتان را در دست دارید

همه ما در طول زندگی خود جواهراتی مانند حلقه ازدواج، گردنبند و … از بهترین و نزدیک ترین افراد زندگی مان گرفته ایم و شاید همین علاقه باعث شود که آن ها را از خودمان جدا نکنیم. استفاده دائمی از جواهر باعث آسیب دیدن و از بین رفتن آن ها می شود. هنگام ظرف شستن، نقاشی کردن و زمان خواب نیازی نیست که حتما حلقه ای که همسرتان خریده است را در دستانتان داشته باشید.

2- هنگامی که در حال دوش گرفتن هستید و یا به استخر رفته اید

نباید در محیط هایی مثل استخر و حمام از آن ها استفاده کنید، املاح موجود در آب باعث آسیب دیدن سنگ های موجود در انگشترتان می شود. همچنین آب خود یکی از عوامل فرستایش جواهر شناخته می شود.

با جواهرات خود این کارها را نکنید!

3- جواهرات خود را در هر جایی قرار می دهید

درسته که نباید همیشه جواهرات خود را بپوشید اما این دلیل نمی شود که هر جایی که رسیدید آن ها را در آنجا قرار دهید. یکی از دلایلی که باعث گم شدن آن ها می شود عدم  قرار دادن جواهرها در یک جایگاه مشخص و همیشگی است.

4- تمیز کردن جواهرات در دستگاه های اولتراسونیک

درسته که جواهرها در این دستگاه ها به خوبی تمیز می شوند اما باید دقت داشته باشید که که بسیاری از سنگ های زینتی مانند: مروارید، اپال، یشم، عقیق و … در این دستگاه ها نابود می شوند.

5- قرار دادن آن ها درون مواد پاک کننده

قرار دادن هر نوع جواهری برای مدت طولانی در محلول سفید کننده باعث کدر شدن و تیره شدن می شود. به خصوص نقره که سیاه می شود.

مطالب مرتبط:

1- 4 قانون ساده برای انتخاب جواهرات عروس

2- ده برند مشهور جواهرات

3- راهنماي كامل ست كردن جواهرات

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :