داستان برند دبنهامز از خیابان ویگمور لندن تا مسکو

0

برند دبنهامز Debenhams PLC یک خرده فروش چند ملیتی است که ابتدا در انگلیس و ایرلند کار خود را شروع کرد و در حال حاضر فروشگاه‌های زیادی در سراسر دنیا نمایندگی این برند را دارند. این شرکت در قرن هجدهم به عنوان یک فروشگاه واحد در خیابان ویگمور لندن تاسیس شد و اکنون به ۱۷۸ فروشگاه در سراسر انگلستان، ایرلند و دانمارک گسترش یافته است. دبنهامز طیف وسیعی از لباس، لوازم خانگی و مبلمان را به فروش می‌رساند و از سال ۱۹۹۳ با نام تجاری Debenhams شناخته شده است. 

داستان برند دبنهامز از خیابان ویگمور لندن تا مسکو

تاریخچه برند دبنهامز

این کسب و کار در سال ۱۷۷۸ توسط ویلیام کلارک در لندن شکل گرفت. در سال ۱۸۱۳، ویلیام دبنهام شریک ویلیام کلارک شد و نام شرکت به Clark & ​​Debenham تغییر یافت. نام این فروشگاه بعدها به کاوندیش تغییر یافت. در آن زمان دبنهامز پارچه، لوازم خرازی و لوازم آرایشی و بهداشتی می‌فروخت. با افزایش سود این فروشگاه، شرکا تصمیم گرفتند که کسب و کار دبنهامز را با افتتاح شعبه‌های دیگری در شهرهای انگلستان توسعه دهند.

داستان برند دبنهامز از خیابان ویگمور لندن تا مسکو

در سال ۱۸۳۷، کلارک بازنشسته شد و دبنهامز دو نفر از کارمندان مورد اعتماد خود یعنی ویلیام پولی و جان اسمیت را به عنوان شرکای تجاری در لندن پذیرفت. در طول ۱۰۰ سال اول دبنهامز، نه تنها سعی بر این داشت که فروشگاه‌های خود را گسترش دهد، بلکه همچنین روند و فرایند تولید لباس‌های خود را توسعه داد و به طراحی لباس‌‌های شخصی سازی شده مشغول شد و توانست در این زمینه شهرت زیادی هم کسب کند. این شرکت همچنین کسب و کار خود را گسترش داد و هاروی نیکولز را در سال ۱۹۱۳ خریداری کرد. در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم، رقبای جدیدی پا به عرصه مبارزه با دبنهامز گذاشتند. برندهایی همچون مارکس و اسپنسر.

داستان برند دبنهامز از خیابان ویگمور لندن تا مسکو

در آن زمان ساختار شرکت دبنهامز مشکل داشت ولی با این حال دبنهامز به گسترش فروشگاه‌هایش ادامه داد. این فروشگاه‌ها معمولا مستقل اداره می‌شدند و انبارداری و آن‌ها متمرکز نبود. همین مسئله باعث شد برخی از فروشگاه‌های دبنهامز با یکدیگر به رقابت بپردازند که به برند و فروش آن لطمه وارد کرد. ۱۹۲۸ دخالت خانواده دبنهام به پایان رسید و کسب و کار عمومی شد. فقط چند سال طول کشید تا دبنهامز به بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای در انگلستان تبدیل شود. در سال ۱۹۹۷ اولین فروشگاه بین المللی برند دبنهامز در بحرین تاسیس شد.

داستان برند دبنهامز از خیابان ویگمور لندن تا مسکو

وجه تمایز برند دبنهامز با سایر برندها 

برند خوشنام انگلیسی دبنهامز، محصولات متنوعی از برندهای مطرح دیگر را نیز به فروش میرساند. محصولات این برند همیشه شیک و به روز و مدرن بوده است. جامعه مشتریان این برند بسیار بزرگ است. ۱۲ میلیون مشتری در سال ۲۰۱۳ این ادعا را تایید می‌کند. این برند لباس‌های متنوعی را برای همه گروه‌های سنی ارائه می‌دهد. دپارتمان فروش دبنهامز ترکیبی متعادل و منعطف از محصولات که شامل پوشاک و لوازم خانه می‌شوند را در کنار هم قرار داده است. دسته‌بندی های شاخص برند دبنهامز شامل، لباس زنانه، لباس مردانه، اکسسوری، آرایش و زیبایی و لوازم خانه است.

داستان برند دبنهامز از خیابان ویگمور لندن تا مسکو

آدرس نمایندگی‌های برند دبنهامز در تهران و دیگر شهرها

۱- تهران، بلوار میرداماد، بین بزرگراه مدرس و خیابان نفت جنوبی، پلاک ۲۸۶

۲- تهران، جام جم، خیابان ولیعصر، بین کوچه طاهری و پروین، پلاک ۲۷۰۵

۳- مشهد، خیابان احمد آباد، بین عدالت و دادگر، پلاک ۱۶۰

۴- شیراز، میدان سنگی، خیابان ستارخان، ساختمان دبنهامز

۵- اصفهان، روبروی سپاهان شهر، سیتی سنتر، طبقه همکف

 

مطالب مرتبط:

۱- برگزیدگان جایزه مد بریتانیا در سال ۲۰۱۷ معرفی شدند

۲- تد بیکر ، برند انگلیسی موفق در صنعت پوشاک

۳- شیک بپوشیم : آقایان و خانم‌ها چگونه هر روز شیک بپوشیم و جذاب باشیم

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :