راهنمای ترکیب‌ رنگ لباس برای آقایان

استفاده از یک ترکیب‌بندی رنگی مناسب می‌تواند ظاهر شما را شکیل‌تر نشان دهد. ترکیب‌بندی رنگی درست، باعث ایجاد تعادل در لباس‌ها و همچنین کامل به نظر رسیدن نوع پوشش می‌شود. اگر می‌خواهید که لباس پوشیدن خودتان را متحول کنید و چند قدم را با هم بردارید کافی است که در مورد ترکیب کردن رنگ‌ها با هم اطلاعاتی داشته باشید. خوشبختانه با پیشرفت‌های صنعت نساجی و پارچه هر رنگی که دوست داشته باشید به آسانی آب خوردن در اختیارتان قرار دارد؛ اما نکته مهم این است که کدام رنگ‌ها را می‌توانید با هم ترکیب کنید. همراه «چی بپوشم» باشید تا ایده ال‌ترین ترکیب رنگی‌های مناسب را بیاموزید.

اصول ترکیب رنگ برای لباس

زمانی که کار به انتخاب رنگ و ترکیب رنگی می‌رسد، استفاده از راهنمای رنگ‌ها، به اصطلاح هنری دایره رنگ می‌تواند کاربردی باشد. شما می‌توانید با استفاده از این دایره رنگی، رنگ‌های مکمل، متضاد و همچنین مشابه را بشناسید. در دایره رنگی، رنگ‌های مکمل رو به روی هم قرار می‌گیرند. استفاده از رنگ‌های مکمل، می‌تواند جذاب باشد، به همین دلیل است که برای راحتی تشخیص رو به روی هم قرار دارند. رنگ‌های مشابه در کنار هم ردیف شده‌اند. این رنگ‌ها هم می‌توانند در کنار هم ترکیب رنگی خوبی درست کنند. رنگ‌های سه‌گانه که با قرار دادن یک مثلث متساوی‌الاضلاع روی دایره رنگ‌ها به دست می‌آید، تقریباً مشابه هم هستند ولی استفاده از آن‌ها در کنار هم می‌تواند کاملاً ریسکی باشد. گذشته از دانستن دایره رنگ‌ها و خاصیت آن، برای ایجاد یک ترکیب رنگی مناسب، باید به سبک‌های لباس پوشیدن و همچنین تجربیات خودتان نیز تکیه کنید.

ترکیب رنگی

رنگ‌های مناسب با رنگ سرمه‌ای

زمانی که لباسی سرمه‌ای پوشیده اید، بهتر است که دیگر لباستان، رنگ تیره همانند مشکی نداشته باشد، زیرا در این صورت شما رنگ لباس‌هایتان بیش از حد سیاه به نظر می‌رسد. به جای سیاه، از سفید و بژ استفاده کنید. برای مثال می‌توانید از یک تی‌شرت سفید به همراه کت سرمه‌ای استفاده کنید که هم کلاسیک است و هم می‌تواند یک انتخاب مناسب برای همه مناسبت‌ها باشد. صورتی روشن، می‌تواند سرمه‌ای را بپوشاند و آبی می‌تواند ترکیب رنگی مشابهی ایجاد کند. علاوه بر این رنگ قرمز هم می‌تواند مکمل خوبی برای سرمه‌ای باشد.

ترکیب رنگی

رنگ‌های مناسب برای رنگ بورگاندی (قرمز تند)

رنگ بورگاندی، از جمله رنگ‌هایی است که شیک بودنش برای همه آشکار است اما در بعضی از موارد همانند ترکیب رنگی می‌تواند مشکل‌ساز باشد. مخصوصاً اگر اطلاعاتی در مورد انواع ترکیب رنگ‌ها نداشته باشید. برخلاف رنگ‌هایی همانند سیاه و سفید با پوشیدن بورگاندی، انتخاب‌های محدودی خواهید داشت. چند انتخاب هوشمندانه برای لباس بورگاندی شما وجود دارد. استفاده از رنگ سرمه‌ای می‌تواند ترکیبی، کلاسیک و جاودانه که هیچ‌وقت قدیمی شده است را ایجاد کند. با این حال، رنگ‌های خنثی، همانند سیاه، سفید، خاکستری و همچنین قهوه‌ای در رتبه‌های بعدی می‌توانند خوب عمل کنند.

ترکیب رنگی

رنگ‌های مناسب با رنگ سبز

سبز رنگ همه کاره‌ای است که می‌توانید آن را با بسیاری دیگر از رنگ‌ها ترکیب کنید و تعداد زیادی لباس به همین رنگ در کمد لباستان داشته باشید. نکته‌ای که در مورد سبز وجود دارد دانستن ترکیب رنگی مناسب آن است. رنگ‌هایی همانند سبز تیره، زیتونی می‌توانند اولین انتخاب‌های هم رنگ شما باشند. یا می‌توانید از رنگ ساده‌ای استفاده کنید که در ترکیب رنگی شما، رنگ سبز بیشتر از دیگر رنگ‌ها به چشم بیاید. به همین دلیل، می‌توانید از رنگ سیاه که هیچ‌وقت ارزش رنگ سبز را کم نمی‌کند استفاده کنید. به همین ترتیب می‌توانید از رنگ‌های سفید، قهوه‌ای، قرمز بورگاندی و سرمه‌ای استفاده کنید.

ترکیب رنگی

رنگ‌های مناسب با رنگ بژ

از آنجایی که رنگ بژ رنگ روشنی است، باید با رنگ‌های روشن ترکیب شود. بهترین رنگ‌هایی که می‌توانید با بژ آن‌ها را ترکیب کنید، سفید، آبی و قهوه‌ای مایل به قرمز است. فقط در مورد آنچه که همراه بژ می‌خواهید بپوشید دقت داشته باشید، رنگ‌هایی که پایه رنگی آن‌ها زرد است، پوشیدنشان با رنگ بژ کمی ریسکی است. اگر شما لباسی با پایه رنگی زرد دارید، بهتر است رنگ‌هایی همانند قهوه‌ای، سرمه‌ای و بلوطی استفاده کنید.

ترکیب رنگی

رنگ‌های مناسب با رنگ قرمز

رنگ قرمز، رنگ برجسته‌ای است. رنگی که می‌تواند کمی از برجستگی قرمز کم کند، رنگ خنثی است؛ بنابراین هنگام پوشیدن رنگ قرمز، از رنگ سفید برای تازگی و رنگ سیاه برای درست کردن استایلی شیک و کمی هم مرموز استفاده کنید. در عوض می‌توانید رنگ گرم قرمز را با رنگ سرد سرمه‌ای ترکیب کنید و یک استایل کلاسیک به وجود آورید.

ترکیب رنگی

رنگ‌های مناسب با رنگ مشکی

مشکی یا سیاه برای همه کاره بودنش محبوب شده است. شما می‌توانید سیاه را با هر رنگی که دوست دارید ترکیب کنید. با این همه بعضی از رنگ‌ها همراه با سیاه می‌توانند جلوه استایلیش بهتری به شما بدهند. برای مثال، سفید، همیشه می‌تواند با رنگ سیاه خوب ترکیب شود و تعادلی میان تاریکی و روشنایی باشد. علت این زیبایی هم کنتراستی است که بین دو رنگ به وجود می‌آید. برای اینکه کنتراست زیادی ایجاد نکنید می‌توانید از پیراهن سفیدی زیر کت مشکی خودتان استفاده کنید. رنگ‌های روشن دیگری همانند صورتی، آبی اسمانی می‌توانند مشابه سفید عمل کنند. از سوی دیگر رنگ‌های گرمی همانند قرمز می‌توانند ترکیبی شاد و همان‌طور که گفتیم مرموز بسازند.

ترکیب رنگی

رنگ‌های مناسب با رنگ سفید

رنگ سفید هم همانند متضاد خودش سیاه، با رنگ‌های زیادی ترکیب شود، مخصوصاً اگر شما در کل ساده‌پوش باشید؛ اما در همین ساده‌پوشی هم باید نکاتی را رعایت کنید که زیباتر به نظر برسید. سفید را می‌توانید با سیاه، سرمه‌ای، آبی روشن ترکیب کنید. با این وجود رنگ‌های خنثی همانند بژ، کرمی و صورتی می‌تواند ترکیب مناسبی برای روزهای گرم تابستان باشد.

ترکیب رنگی

رنگ‌های مناسب با رنگ خاکستری

برای اینکه بدانید رنگ خاکستری را با کدام رنگ بپوشید تا ترکیبی مناسب به وجود آید، باید به شدت خاکستری بودن رنگ دقت کنید. اگر خاکستری شما روشن است، می‌توانید از رنگ‌های روشن، همانند آبی و صورتی روشن استفاده کنید. اگر خاکستری شما تیره است، می‌توانید از رنگ سفید برای بهتر دیده شدن کمک بگیرید. یا این وجود، رنگ‌های سیاه و بورگاندی هم می‌تواند انتخاب‌های بعدی شما برای ترکیب کردن با رنگ خاکستری باشد.

ترکیب رنگ

رنگ‌های مناسب با رنگ قهوه‌ای

همانند خاکستری، آنچه که می‌خواهید بپوشید به شدت قهوه‌ای بودن بستگی دارد. قهوه‌ای روشن، همانند قهوه‌ای رو به قرمز می‌تواند را رنگ‌های روشنی همانند سفید، کرم و آبی روشن ترکیب خوبی بسازد. قهوه‌ای تیره را می‌تواند با رنگ خنثی همانند سفید ترکیب کنید. رنگ‌های تندی همانند بورگاندی، سیاه، خاکستری و سبز تیره رنگ قهوه‌ای را می‌پوشانند و در کنار هم دیگر، قهوه‌ای محو دیده می‌شود.

ترکیب رنگ

مطالب مرتبط:

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :