لباس‌های مناسب برای اندام‌های متفاوت چه ویژگی‌هایی دارند

خرید لباس خوب می‌تواند دشوار باشد. گاهی به فروشگاهی می‌روید و ایده‌ای کلی از لباسی که می‌خواهید بخرید، دارید؛ اما زمانی که به آنجا می‌رسید، نمی‌دانید از کجا شروع کنید. استایل‌ها، برش‌ها، رنگ‌ها و برندهای بسیاری وجود دارد که ممکن است شما را دلسرد کند. اینکه بدانید چه لباسی مناسب شما است، انتخاب لباس خوب را ساده‌تر خواهد کرد. لباس‌های مناسب برای اندام‌های متفاوت چه ویژگی‌هایی دارند؟ با «چی بپوشم» همراه باشید. 

 

لباس مناسب اندام شما

تصمیم بگیرید که به دنبال کدام مدل لباس هستید و کدام ویژگی خود را می‌خواهید بیشتر به نمایش بگذارید. می‌توانید با لباس، قسمتی از بدن خود را چاق‌تر و یا لاغرتر نشان دهید.

لباس‌های مناسب برای اندام‌های متفاوت چه ویژگی‌هایی دارند

 • لباس‌های طرح‌دار: خط‌های عمودی معمولاً بخشی از بدن شما را باریک‌تر نشان می‌دهد و خطوط افقی، عکس آن است. طرح‌های روشنی که جلب توجه می‌کنند، سبب خیره شدن چشم‌ها می‌شود و رنگ‌های تیره، آن نقطه از بدن را کمتر جلوه می‌دهد.
 • استایل‌های کمر: طرح‌هایی که از کمر به پائین هستند، می‌توانند انحنای بدن شما را بیشتر نشان دهد.
 • دوخت ساختار دار: لباس‌هایی با دوخت ساختار دار می‌تواند برای برجسته کردن یا شکل دادن به هر قسمت بدن شما به کار برود.
 • بلندی لباس‌ها: دامن‌های A-Line برای انحنا بخشیدن و بزرگتر نشان دادن پائین تنه، عالی است و دامن‌های صاف، هم همینطور. البته دامن‌های مخروطی، اثر معکوس دارد و بالاتنه را درشت‌تر نشان می‌دهد.
 • پوشش: به طور کلی، لباس‌های گشاد‌تر، ایرادات، نواقص و حزئیات را پنهان می‌کند و کمتر جلب توجه می‌کند درحالی که پوشش تنگ‌تر، برعکس عمل می‌نماید.

لباس‌های مناسب برای اندام‌های متفاوت چه ویژگی‌هایی دارند

اندازه‌های بدن خود را بدانید. زمان خرید یا سفارش برای دوخت لباس، بهتر است اندازه‌های بدن خود را بدانید. با استفاده از نوار متر، اندازه‌های زیر را بسنجید:

 • اندازه دور سر برای اندازه کلاه
 • دور بازو برای آستین
 • گردن، که اهمیت بیشتری برای لباس‌های مردانه دارد
 • پهن‌ترین یا بزرگترین قسمت سینه
 • خط کمر عادی
 • دور باسن برای لباس‌های زنانه
 • درز شلوار که فاصله‌ی میان کشاله‌ی ران تا پائین زانو است

اطمینان یابید که لباس شما، متناسب با بدن‌تان باشد. لباسی که به درستی بر روی اندام شما بنشیند، مهم‌ترین نکته است. به طور کلی، پوشاکی که متناسب با بدن شما باشد، اما ظاهر نامناسبی داشته باشد، باز هم بهتر از لباسی با تناسب نادرست است حتی اگر ظاهر مناسبی بر روی بدن شما داشته باشد. یک لباس خوش دوخت، باید راحت باشد و حرکات شما را محدود نکند. اگر قصد کاهش وزن دارید، فعلاً برای خرید لباس، دست نگه دارید.

لباس‌های مناسب برای اندام‌های متفاوت چه ویژگی‌هایی دارند

لباس‌هایی بخرید که در حال حاضر بر روی تن شما زیباست. اگر لباسی فعلاً بر روی بدن شما، متناسب قرار نمی‌گیرد اما گمان می‌کنید بعداً که لاغر شدید، مناسب اندام‌تان می‌شود، بهتر است آن را خریداری نکنید.

بررسی کنید که لباس شما از پشت چگونه به نظر می‌رسد. ممکن است لباسی که از جلو، ظاهری فوق‌العاده دارد، از پشت مناسب نباشد.

همیشه به دنبال مد نباشید. ممکن است مد خاصی، مناسب با استایل شما نباشد بنابراین دلیلی ندارد آن را بپوشید. استایل و سبک پوششی خاص خود را داشته باشید.

انتخاب پوشش صحیح

رنگ‌هایی انتخاب کنید که مناسب رنگ پوست شما هستند. پوست گرم، با رنگ‌های گرم ترکیب خوبی دارد. برای اطلاعات بیشتر مقاله، “رنگ کدام لباس مناسب رنگ پوست من است؟” را بخوانید.

از برندی که دوست دارید، استفاده کنید. اگر آیتمی یافتید که ظاهری عالی به اندام شما می‌دهد، دیگر لباس‌های آن برند را هم امتحان کنید. احتمالاً لباس‌های مناسب دیگری هم خواهید یافت. اگر کیفیت لباس‌های برند محبوب شما کاهش یافت، آنگاه برندتان را تغییر دهید.

نسخه‌های مختلفی از لباس محبوب خود بخرید. اینکار سبب گسترش گزینه‌های انتخابی شما برای موقعیت‌های مختلف خواهد شد.

به قیمت لباس توجه کنید. اگر می‌توانید هزینه‌ی لباسی با کیفیت را بپردازید، در بلندمدت صرفه‌جویی خواهید کرد زیرا از خرید لباس برای مدت زمان زیادی، بی‌نیاز خواهید شد. البته، بدانید، لباس گران به معنی لباس با کیفیت نیست. اما لباس‌هایی که با کیفیت بیشتری تولید شده باشند، معمولاً گران‌تر هستند.

لباس‌های مناسب برای اندام‌های متفاوت چه ویژگی‌هایی دارند

حیات دوباره بخشیدن به کمد لباس‌تان

موارد اساسی را پوشش دهید. زمانی که لباس می‌خرید، اطمینان یابید که لباس‌هایی برای پوشیدن در مواقع مختلف دارید. اگر برای هر مناسبتی، لباسی بخرید، کمد شما شلوغ می‌شود. بنابراین خرید یک لباس که بتوان در موقعیت‌های متفاوت پوشید، منطقی‌تر است. به عنوان مثال، یک شلوار مناسب که پوشش و ظاهر خوبی دارد، می‌تواند با ژاکت و بلوز، ظاهر شما را حرفه‌ای کند. می‌توانید بجای ژاکت، از شال گردن استفاده کنید.

یک یا دو لباس با رنگ خنثی انتخاب کنید که کاربردهای بسیار داشته باشد. رنگ‌های خنثی، مشکی، آبی نفتی، قهوه‌ای و خاکستری هستند. رنگ‌های خنثی در ترکیب با یکدیگر ممکن است جالب نشوند، اما با رنگ‌های دیگر جذاب‌اند. سفید هم رنگ خنثی‌ای است اما می‌توان آن را با رنگ‌های خنثی دیگر نیز ترکیب کرد. لباس‌های متفاوتی همانند دامن، شلوار، کمربند و کت به رنگ خنثی‌ای که انتخاب کرده‌اید، خریداری کنید.

لباس‌های مناسب برای اندام‌های متفاوت چه ویژگی‌هایی دارند

با در نظر گرفتن کمد فعلی خود، خرید کنید. اگر به یک باره لباس‌های خود را از سر تا پا نمی‌خرید، پیش از خرید، به صورت ذهنی تصور کنید که چه لباس‌هایی را می‌توانید با آن ترکیب کنید. گرچه ممکن است لباسی را بسیار دوست داشته باشید، با این وجود شاید متناسب با دیگر لباس‌هایتان نباشد. اگر لباسی که قصد خرید آن را دارید، با استایل شما سازگار نیست، نشانگر آن است که از چنین لباسی استفاده نخواهید کرد. نادیده گرفتن این گام، می‌تواند باعث صرف هزینه زیاد و خرید لباس‌هایی شود که هیچگاه نمی‌پوشید و تنها فضای کمد شما را اشغال کرده‌اند.

از شر لباس‌هایی که نمی‌پوشید، خلاص شوید. اولین گام برای چیدمان کمد لباس، خرید لباس نیست بلکه چیدن لباس‌هایی است که در حال حاضر دارید. کمد خود را بررسی کنید و هر لباسی که دیگر نمی‌پوشید، به دور بریزید. حذف کردن این لباس‌ها، دست شما را برای انتخاب لباس‌های جدید و به روز تر بازتر می‌کند.

لباس‌های مناسب برای اندام‌های متفاوت چه ویژگی‌هایی دارند

مطالب مرتبط:

۱- رنگ‌ لباس مناسب پوست خود را انتخاب کنید

۲- چگونه با لباس مناسب بر رنگ چشم تاکید کنیم؟

۳- انتخاب لباس مناسب بر اساس قد شما

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3٫67 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • من با قد 160 و تقریبا چاق بهتره چه مدل مانتویی بخرم؟

 • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

  ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

  This site is protected by wp-copyrightpro.com