چگونه کوله پشتی را در استایل خود به کار بگیریم؟ کوله‌بازها بخوانند!

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که اخیراً Pinterest یک نظرسنجی بر اساس رفتار جستجوگران خود در بخش مد منتشر کرده که نشان می‌دهد ۸۵٪ از افراد کوله پشتی را یکی از وسایلی دانسته‌اند که یک ظاهر ایده آل به ما می‌دهد.

از این گذشته، کوله پشتی واقعا یکی از تولیدات نجات بخش برای ما بوده، اگر کوله نبود الان نیمی از ما با بدن‌های کج و ماوج باید ادامه زندگی می‌دادیم. خصوصا دسته‌ای که وسیله زیادی با خودمان حمل می‌کنیم.

استایل با کوله پشتی

حالا با این پیش زمینه می‌خواهیم به کوله‌ها نگاهی بیاندازیم، البته بیشتر به کاربرد زیبایی‌شناسی آن‌ها که می‌تواند مطابق با نیازهای شما باشد.

کوله پشتی از کجا آمده؟

کوله پشتی‌ها که در اوایل دهه ۱۹۰۰ در ایالات متحده امریکا به دنیا آمدند  اما در سال ۱۹۳۸، زمانی که Gerry Outdoors اولین کوله پشتی زیپ دار را اختراع کرد، روی روال افتادند و عمدتاً برای پیاده روی، کمپینگ و تفریحات کوهستانی مورد استفاده قرار گرفتند.

استایل با کوله پشتی

کوله پشتی از زمان تولدش به عنوان یکی از اساسی‌ترین کیف‌هایی که هر بنی بشری باید داشته باشد، شناخته شده است.ما می‌توانیم از کوله‌مان در نقش یک دانشجو که لپ‌تاپ و کتاب دارد استفاده کنیم؛ می‌توانیم به پیک نیک و مسافرت با آن برویم و یا مادری شیک باشیم که وسایل کودکمان را در آن جا می دهیم.

هر کوله زمانی دارد

خیلی از ما در زمان مسافرت می‌دانیم که چه کوله پشتی را با خودمان برداریم، اما وقتی که می‌خواهیم به یک جلسه مهم و یا کافه‌ای با دوستانمان برویم و برای‌مان تیپ و استایل‌مان مهم است؛ گم و گیج می‌شویم.

استایل با کوله پشتی

مهمترین مورد در انتخاب کوله، اندازه آن است. اگر آن را برای زمان بسیار کوتاهی می‌خواهید و وسایل زیادی نداری حتما از مینی کوله‌ها که امروز طرح‌های زیادی دارند؛ استفاده کنید.

استایل با کوله پشتی

اگر وسایل‌تان زیاد است بهتر است از کوله‌هایی استفاده کنید که در پشتی خود، لایه اسفنجی برای فاصله انداختن بین بدن شما و کوله دارند و بندهای‌شان هم کاملا قابل تنظیم هستند.کوله شما باید کاملا بالای خط باسن شما قرار بگیرد و روی آن سفت و محکم شود و تکان نخورد.

انتخاب رنگ کوله: مشکی پر کاربرد‌ترین

اگر مصرف گرا نیستید و اصولا خیلی هم تنوع طلب نیستید و تنها به نیازی که دارید بسنده می‌کنید؛ در عین حال می‌خواهید مرتب و خوش استایل باشید؛ انتخاب اول شما باید کوله پشتی با رنگ مشکی باشد.

استایل با کوله پشتی

کوله هم درست مانند همه اکسسوری‌ها و لباس ها، یک مدل کلاسیک است که رد خور ندارد. به راحتی با تی شرت و شلوار جین می‌آید و برای کارهای روزمره عالی است. همچنین می‌توانید آن را برای یک لباس مجلسی اما غیررسمی استفاده کنید.

استایل با کوله پشتی

مشکی به راحتی با هر لباسی مطابقت دارد و شما می‌توانید در ظاهر خود ریسک کنید و هر سبکی می‌خواهید لباس بپوشید و ببینید که کوله پشتی هیچ مزاحمتی برای شما به وجود نمی‌آورد.علاوه بر این کوله مشکی برای محیط‌های رسمی‌تر یا موقعیت‌هایی که نمی‌خواهید در مرکز توجه باشید ایده آل است.

استایل با کوله پشتی

اگر دوست دارید زرق و برق داشته باشد کوله‌های جنس چرم که تنوع بسیار زیادی دارند؛ اولین انتخاب و آخرین می‌تواند باشد.

کمی رسمی‌تر با کوله‌های خنثی

کوله پشتی‌هایی با رنگ‌های خاکی مانند قهوه‌ای یا بژ که به رنگ‌های خنثی شناخته می‌شوند؛ کمی رسمی‌تر هستند در عین حال که حالتی از سبکی را تداعی می‌کنند.

استایل با کوله پشتی

اگر می‌پرسید این رنگ کوله برای مکان‌های رسمی و جلسات کاری مناسب است؛ نه! خیلی پیشنهاد نمی‌شود خصوصا اینکه تیرگی ناشی از کثیف شدن را بیشتر نشان می‌دهد.

زرق و برق با کوله‌های آبی و قهوه‌ای

شاید تعجب کنید و با خودتان بگویید دو رنگ آبی و قهوه‌ای در لباس هیچ زرق و برقی به شما نمی‌دهد اما این دو رنگ برای کوله (خصوصا در طیف رنگ تیره) شما را برجسته‌تر و خاص‌تر می‌کند. خصوصا اگر ظاهر ساده‌تر و با جزئیات کمتر داشته باشد.

استایل با کوله پشتی

پوشیدن شلوارهای لی با طیف رنگ‌های آبی تیره هم برای خوش پوشی رد خور ندارد.

خاکستری را با جیغ ست کنید

اگر کوله پشتی خاکستری را انتخاب می‌کنید، روی رنگ‌های شادتر برای لباس‌هایتان تمرکز کنید. چون این موضوع باعث به وجود آمدن تعادل رنگی در شما می‌شود.

استایل با کوله پشتی

اگر هم که کلا پوشش رنگی دارید؛ کوله خاکستری را بردارید و به پروسه خریدتان پایان دهید.

روش‌هایی برای انداختن کوله پشتی

بهترین نوع کوله‌پشتی‌ها، دسته هستند که قابلیت تبدیل دارند و می‌توانید آن‌ها را به روش‌های متعددی – نه فقط بر روی پشت خود – استفاده کنید.
کوله پشتی که بتواند کیف شانه‌ای باشد و به راحتی روی یکی از شانه‌های شما پرتاب می‌شود.

استایل با کوله پشتی

اما از این مدل مهمتر خصوصا اگر می‌خواهید استفاده کاربردی از کوله داشته باشید، همان سبک کلاسیک انتخاب بهتری است چون اخلاق بهتری دارد و به اندازه کافی انعطاف و راحتی لازم را برای انجام کارهای روزانه به شما می‌دهد.

استایل با کوله پشتی

پوشیدن کوله پشتی کوچک به عنوان کراس بادی هم هرگز از مد و زیبایی نمی‌افتد. کیف‌های کراس بادی به شما این امکان را می‌دهند که وسایل خود را بدون استفاده از دستان خود حمل کنید.

استایل با کوله پشتی

مهمتر اینکه نزدیک بودن کیف به کنار دست شما این امکان را می‌دهد که دسترسی آسان و سریع داشته باشید به هر وسیله‌ای که ممکن است در طول روز به آن نیاز داشته باشید!

کوله با کفش پاشنه بلند؛ باقالی پلو با ژله؟

شاید بگویید نه این دیگر امکان‌پذیر نیست، ولی هم امکان‌پذیر است و هم زیبایی ظاهری به وجود می‌آید. کوله‌پشتی‌های کوچک‌تر و ترجیحاً کوله‌هایی با جزئیات کم و پیچیدگی در طراحی (مانند کیفی با طرح حیوانات، وسایل و…) حسابی با پیراهن، کفش پاشنه بلند و انواع کت، خصوصا کت چرم می‌آید.

استایل با کوله پشتی

این استایل یک راه بدون زحمت برای جذاب به نظر رسیدن است.

کوله پشتی، کیف می‌شود

من شخصاً عاشق انجام این کار هستم، به خصوص اگر کوله پشتی شما زیبا باشد و سزاوار آن باشد که در جلو قرار بگیرد و پشت سر شما مخفی نشود. زمانی که کت یا لباسی را می‌پوشید که زیر کوله پشتی راحت نیست و نظم لباس را بهم می‌زند و می‌تواند آن را چروک کند، این استایل بی‌نظیر می‌تواند باشد.

استایل با کوله پشتی

اما از آنجایی که بیشتر دیده می‌شود- به خاطر سبک انداختن کوله- بهتر است با رنگ کفش و یا حتی جنس آن ست شود.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :