پانته آ توتونچیان در
0

عینک تان را حرفه ای تمیز کنید!

عینک تان را حرفه ای تمیز کنید!

اگر نگران خش افتادن بر روی شیشه یا فریم عینک تان هستید، به شما 8 مرحله ی ساده را یاد می دهیم تا بدون دغدغه شیشه ی عینک تان را برق بیندازید.

مرحله ی اول 

قبل از اینکه شروع به تمیز کردن عینک تان بکنید ابتدا با آب و صابون یا مایع ظرفشویی دست هایتان را کامل بشویید و آنها را از هر گونه آلودگی و چربی تمیز کنید. تا از انتقال این آلودگی ها به شیشه ی عینک تان جلوگیری کنید.

مرحله ی دوم

عینک تان را زیر شیر آب ولرم با فشار متوسط بگیرید تا گرد و خاک آن شسته شود. با این کار از خش افتادن بر روی شیشه ی عینک تان جلوگیری می کنید. هرگز آب داغ روی شیشه ی عینک نریزید چون این کار باعث خراب شدن برخی شیشه های خاص و پوشش روی آنها می شود.

مرحله ی سوم 

بر روی هر کدام از شیشه های عینک تان یک قطره مایع ظرفشویی یا مایع دستشویی بریزید. برخی از مایع های ظرفشویی خیلی غلیظ هستند بنابراین در صورت استفاده از این نوع مایع یک قطره ی خیلی خیلی کوچک اکتفا می کند. اگر از مایع دستشویی استفاده می کنید به هیچ عنوان از مایع هایی که در ترکیبات شان از مواد نرم کننده ی دست دارند، استفاده نکنید.

مرحله ی چهارم 

به آرامی هر دو شیشه ی عینک را به مدت چند ثانیه با دستتان ماساز دهید. از گوشه های عینک که می تواند محل تجمع چربی و ذرات گرد  است، غافل نشوید.

مرحله ی پنجم

بطور کامل شیشه ی عینک را با آب ولرم آب کشی کنید. اگر مایع ظرفشویی یا دست شویی برروی شیشه ی عینک تان باقی بماند باعث ایجاد لک می شود.

مرحله ی ششم

به آرامی عینک را تکان دهید تا ذرات آب از آن جدا شود. اطمینان حاصل کنید که عینک تان بطور کامل تمیز شده است.

عینک تان را حرفه ای تمییز کنید!

مرحله ی هفتم 

با یک دستمال یا حوله ی تمیز بدون پرز شیشه ها و دسته ی عینک را خشک کنید.

اگر از دستمال آشپزخانه استفاده می کنید از دستمالی استفاده کنید که قبلا با مایع نرم کننده ی لباس شسته نشده باشد. زیرا این مواد می توانند باعث ایجاد لکه های همیشگی بر روی شیشه های عینک شوند. بهترین انتخاب،یک حوله ی بدون پرز نخی و تمیز است.

دستمالی که عینک تان را با آن خشک می کنید باید کاملا تمیز و عاری از گرد و خاک باشد. زیرا ذرات گرد و خاک می توانند خش های عمیقی را بر روی شیشه ی عینک تان ایجاد کنند.

مرحله ی هشتم

مجددا شیشه های عینک تان را بازبینی کنید. اگر هر نوع لکه ای روی شیشه های عینک تان باقی مانده بود،با یک دستمال میکروفایبر به آرامی آنها را تمیز کنید.

اگر وقت انجام دادن تمام مراحل بالا را نداشتید می توانید از دستمال های مرطوب مخصوص پاک کردن عینک استفاده کنید.این دستمال های مرطوب دارای فرمولاسیون ویژه مخصوص شیشه ی عینک هستند.از هر نوع دستمال مرطوبی برای پاک کردن عینک استفاده نکنید.

مطالب مرتبط:

۱- کدام عینک طبی برای صورتم مناسب است؟

۲- راهکارهای عملی برای پیدا کردن عینک آفتابی مناسب

۳- انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورتدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :