انتخاب صحیح عینک آفتابی متناسب با چهره شما

این روزها بسیاری از مردم برای محافظت از چشمانشان در برابر اشعه های مضر خورشید از عینک آفتابی استفاده می کنند. ولی متاسفانه درصد کمی از مردم از یک عینک استاندارد استفاده می کنند. انتخاب صحیح عینک آفتابی متناسب با چهره شما عنوان مقاله ای است که در ادامه به آن اشاره می کنیم. 

۱- از عینک آفتابی برای محافظت از چشم هایتان استفاده کنید

تعدادی از افراد هستند که توجهی به استاندارد های لازم برای عینک نمی کنند و فقط صرفا جهت زیبایی از آن ها استفاده میکنند. بهتر است بگویم این یکی از خطرناک ترین کار های ممکن برای حفاظت از چشمانتان است زیرا اگر لنز های عینک شما استاندارد نباشد در اثر قرار گرفتن در معرض بیش از حد اشعه UV ممکن است مشکلات زیادی اعم از آب مروارید،سوختگی و سرطان برای چشم به وجود بیاورد. بهترین نوع عینک آفتابی باید اشعه UVB را تا ۹۹% و اشعه UVA را تا ۹۵% کاهش دهد.

۲- از عینک های پلاریزه استفاده کنید

احتمالا واژه پلاریزه به گوشتان خورده باشد تفاوت بین عینک پلاریزه و غیر پلاریزه در این است که لنز های پلاریزه یک فیلتر چند لایه بر رویشان قرار دارد که مانع ورود نور های مستقیم می شود ولی لنز های غیر پلاریزه معمولا فقط یک ته رنگی دارند که آن هم نمی تواند مانع عبور نور خورشید شود و معمولا بعد از چند ساعتی چشم ها درد می گیرد.

۳- صرفا جهت زیبایی عینک نخرید

خیلی از عینک های موجود در بازار ها را فقط می توان برچسب زیبایی به آن ها زد و از نظر استاندارد های لازم عینک های خوبی نیستند. عینک خوب باید علاوه بر زیبایی در مقابل اشعه فرا بنفش خورشید مقاوم باشد تا مانع بیماری های ممکن برای چشم شود و دسته های عینک هم باید فرمی مناسب داشته باشند تا مانع سر درد های مکرر شود.

۵- پوشش کامل

سعی کنید عینک آفتابی را طوری انتخاب کنید که وزن متعادلی داشته باشد و علاوه بر این روی صورتتان که قرار می دهید تمام مژه ها و چشم هایتان را بپوشاند.

۵- رنگ لنز ها

توجه داشته باشید که رنگ لنز های عینک آفتابی شما فقط جهت زیبایی و تحت تاثیر قرار دادن دیگران نباید باشد. رنگ لنز تاثیر بسیاری در میدان دید و وضوح رنگ های اجسام دارد. به طور مثال رنگ خاکستری شدت نور را بسیار کاهش می دهد، لنز قهوه ای تا حدی اختلاف زیادی در بین رنگ های واقعی ایجاد می کند ولی رنگ آبی را به خوبی مسدود می کند برای همین این نوع لنز برای روز های برفی بسیار مناسب است. لنز های زرد برخی رنگ ها مانند آبی آسمانی را به طور کامل مسدود می کنند یعنی زمانی که شما به آسمان نگاه می کنید از پشت لنز ها اثری از رنگ آبی نمی بینید بنابرین برای شکارچیان بسیار مناسب است و میتوانند به راحتی شکار خود را در آسمان جست و جو کنند ولی برای سایر فعالیت ها مانند رانندگی که نیاز به تشخیص رنگ های متنوع است اصلا خوب نیست.

و اما تشخیص بهترین عینک با توجه به فرم صورت شما به چه شکل است؟ در عکس های زیر فرم های مختلف از صورت با نوع عینک مناسب آن مشخص شده شما می توانید با توجه به این عکس ها و بهره مندی از استاندارد های مهم برای انتخاب عینک، بهترین عینک آفتابی را برای خود انتخاب کنید.

انتخاب صحیح عینک آفتابی

برای صورت گرد عینک هایی که فریم قطوری دارند همراه با لنز های عریض و بلند و دارای پد بینی برای حفاظت از بینی مناسب است.

انتخاب صحیح عینک آفتابی

برای صورت های مربعی عینک های گرد با قاب نازک تر و رنگی مناسب است.

انتخاب صحیح عینک آفتابی

برای صورت های بیضی شکل، قاب های پر رنگ با بافت های مختلف و سایز متناسب با انداز صورت مناسب است.

انتخاب صحیح عینک آفتابی

برای صورت های قلب شکل، قاب های نازک و عریض تر از پیشانی مناسب است.

انتخاب صحیح عینک آفتابی

برای آقایان هم دقیقا به همین شکل که گفته شد با توجه به فرم های گفته شده همان نوع عینکی که در بالا ذکر شد برایتان مناسب است.

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب عینک آفتابی با توجه به فرم صورت

۲- ویژگی های یک عینک آفتابی مناسب چیست؟

۳- ظاهر خود را با این مدل عینک آفتابی متحول کنید

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

امید در تاریخ 05 نوامبر 2018

فوق‌العاده بود مطلب. کلی بهم کمک کرد برای همین خواستم تشکر کنمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :