محمد رضا اهوارکی در
0

چگونه در 40 سالگی لباس بپوشیم؟ قسمت اول

چگونه در 40 سالگی لباس بپوشیم؟ قسمت اول

آقایان در 40 سالگی هم به همان اندازه که در 20 یا 30 سالگی شاداب هستند، احساس خوبی دارند و هیچ گاه نباید شبیه به کسی که خسته و پژمرده و منتظر بازنشسته شدن است فکر کنند و لباس بپوشند. نکته ی جالب اینکه شما در 40 سالگی پول بیشتری برای خرید لباس دارید و این یعنی باید خوشتیپ باشید. این مقاله برای شماست. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

در 40 سالگی پوشیدن لباس از نکات خاصی برخوردار است اعم از: دیگه پوشیدن سوئیشرت و شلوار جین پاره مناسب سن شما نخواهد بود و باید کمی محافظه کارانه تر لباس بپوشید

چگونه در 40 سالگی لباس بپوشیم؟قسمت اول

1- اندازه ی صحیح

مهمترین معیار شما در هر سنی به خصوص 40 سالگی همین است. بدن تغییر می کند، بعضا بهتر می شود و بعضا هم خیر ولی اگر شما کنترل آن را در دست بگیرید عالی است. یک مرد 40 ساله با ژاکتی کمی تنگ و اندازه ی بدنش و سرشانه های فیت و سرحال فوق العاده می شود.

نوع بدنتان مهم نیست، مهم این است که بهترین لباس را برایش انتخاب کنید. این روتین برای سن شما خوب است: یک خیاط ماهر پیدا کنید، بگذارید اندازه های شما را داشته باشد و هر چیزی می خرید به او بدهید تا برایتان اندازه کند. بله همه چیز، نه جوراب و شورت، بلکه هر چیزی که مردم قرار است ببینند. شلوار، پیراهن، کت و …

اگر پرداخت هزینه ی لباس برایتان راحت تر است سعی کنید بهترین برند و بهترین جنس را انتخاب کنید. یک کت و شلوار خیاطی شده ی مناسب باید سر و شانه های شما را بالا نشان دهد و استایل شما را کاملا متمایز کند.

چگونه در 40 سالگی لباس بپوشیم؟قسمت اول

2- شان و مقام

 40 سالگی فرصت داشتن موهای جو گندمی (حتی اگر هنوز موی جو گندمی ندارید) است و سال ها باید با این جاذبه زندگی کنید. این به این معنی نیست که کت های شش دکمه را همیشه بپوشید ولی سعی کنید رنگ ها را به سمت رنگ های تیره تر ، لباس ها را گران تر و اصیل تر کنید و در این بین سعی کنید کت های چاک دار انتخاب کنید.

کمی وقت و پول بیشتر خرج کنید که در جوانی نمی توانستید. پیراهنتان را بیشتر اوقات اتو بکشید، برای کت هایتان پوشت تهیه کنید. اگر حسش را دارید دستمال گردن زیبا تهیه کنید، همه ی این چیزهای کوچک استایل شما را در 40 سالگی معرکه می کند. و نیاز به گفتن نیست که نیاز نیست با مد پیش بروید. مثلا شاید یک فرد مد گرا در 40 سالگی کتانی های قرمز Converse و کت وشلوار به تن نکند ولی نیازی به این همه ریخت و پاش نیست، سعی کنید سنگین تر بگردید و برای فشن نبودن زیاد غصه نخورید.

چگونه در 40 سالگی لباس بپوشیم؟قسمت اول

3- سرمایه گذاری

خوشبختانه به سنی رسیدید که بدن شما در سایز  و انداره تغییر زیادی نخواهد کرد و شاید کمی وزن کم کنید و در آینده آب بروید ولی مطمئن باشید لباسی که در 40 سالگی می خرید در 60 سالگی هم قابل پوشیدن است. و این یعنی باید روی آن ها سرمایه گذاری بلند مدت کنید. کمتر و انحصاری تر از 20 یا 30 سالگیتان خرید کنید و با این کار تا 60 سالگی یک جنتلمن با لباس های مارک دار خواهید ماند.

مطالب مرتبط:

1- خوشتیپ ترین مدل مرد ایران کیست؟ 

2- 8 مدل پوشت یا دستمال جیبی

3- لباس مناسب بازی گلف چگونه است؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :