روش ساده برای از بین بردن الکتریسیته ساکن لباس‌ها

0

در فصل زمستان با پوشیدن لباس‌های پشمی و الیاف مصنوعی در کنار هم  یک مشکل جدی و اعصاب خوردکن برای همه ایجاد می کند، الکتریسیته ساکن روی لباس‌ها است که نه تنها باعث می‌شود وقتی به چیزهای فلزی دست می‌زنید دچار برق گرفتگی شوید بلکه این الکتریسیته ساکن روی موهای شما نیز اثر بدی می‌گذارد و باعث می‌شود موها به سر شما بچسبند و حجم خود را از دست بدهند. در این مقاله روش ساده برای از بین بردن الکتریسیته ساکن لباس‌ها را به شما آموزش خواهیم داد.

البته مشکل الکتریسیته ساکن فقط محدود به زمستان نیست و با الیاف ابریشمی نیز این مشکل پیش می آید. برای حل این مشکل چه باید کرد؟ یک راه این است که در انتخاب جنس لباس ها دقت کنید و از الیاف مصنوعی استفاده نکنید. اما این کار معمولا ممکن نیست و بیشتر لباس ها درصد کمی الیاف مصنوعی و پلاستیکی دارند که باعث دوام بیشتر الیاف لباس می‌شود و در لباس ها الکتریسیته ساکن ایجاد می کند.

روش دیگری نیز برای حنثی کردن این الکتریسته مطرح شده است که استفاده از یک دستمال مرطوب برای خنثی کردن الکتریسیته ساکن است که تاثیر آن موقتی است و همیشه نمی‌توان از آن استفاده کرد.

روش ساده برای از بین بردن الکتریسیته ساکن لباس‌ها

اما یک روش ساده و بسیار کاربردی که در همه شرایط قابل استفاده است این است که از یک سنجاق قفلی فلزی استفاده کنید. اما چطور؟ کافی است این سنجاق قفلی را در قسمت داخلی لباسی که شما را گرفتار این مشکل می‌کند متصل کنید. فلز موجود در این سنجاق جریان الکتریسیته را از خود عبور می دهد و از تجمع و تخلیه ناگهانی آن جلوگیری می‌کند. به این ترتیب و به همین سادگی از شر این مشکل خلاص می‌شوید.

مطالب مرتبط:

1- چگونه لکه زیر بغل را از روی پیراهن سفید پاک کنم؟

2- مشکلات لباس پوشیدن خانم ها در زمستان

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :