راهنمای کامل مراقبت از پارچه‌های کشمیر

لباس هایی که از پشم کشمیر با کیفیت و اصل تهیه می شوند بسیار گران و ظریف هستند و تفاوت اساسی با پشم معمولی دارند. این تفاوت باعث می شود که روش های نگهداری از این نوع لباس ها هم تا حدودی متفاوت باشد به همین دلیل باید این روش ها را یاد بگیریم و از این لباس های گران و زیبا به نحو احسن مراقبت کنیم. راهنمای کامل مراقبت از پارچه‌های کشمیر را در این مقاله بخوانید.

راهنمای کامل مراقبت از پارچه‌های کشمیر

پشم کشمیر از نوعی الیاف ظریف از نوعی بز تهیه می شود که در کوه های مغولستان و شمال چین پرورش می یابند. دمای این مناطق بین صفر تا ۳۰ درجه زیر صفر متغیر است  این پشم بزها را در مقابل سرما به خوبی محافظت می کند. بنابراین این الیاف خاصیت گرمادهی و کیفیتی عالی دارند که آن ها را به الیافی محبوب در سراسر جهان تبدیل کرده است. روش های صحیح مراقبت از پشم کشمیر برای جلوگیری از کوچک شدن و دون دون شدن یا خراب شدن به هر نحو دیگری به این ترتیب است:

شستشو و خشک کردن

هرگز پارچه‌های کشمیر را در ماشین لباس شویی نشویید و آن را به خشک شویی ندهید. تنها راه شستن این لباس ها شستشو با دست در آب سرد است. مواد شوینده قوی هم ممکن است به الیاف آسب برساند و بهترین تمیز کننده برای پشم کشمیر صابون معمولی یا شامپو است. لباس را مدتی در محلول آب و شوینده خیس کنید و بدون چنگ زدن و چلاندن به آرامی آب کشی کنید تا فرم خود را از دست ندهد. سپس روی یک حوله پهن کنید تا آب آن کشیده شود.

نگهداری

پارچه‌های کشمیر را در مکانی خشک و خنک نگهداری کنید و آن ها را تا کنید و بین تا ها دستمال کاغذی قرار دهید و در پوشش پارچه ای بگذارید. بهتر است داخل آن چند قرص ضد بی هم قرار دهید چون به دلیل طبیعی بودن الیاف احتمال بید زدگی در آن ها بالا است. هرگز لباس های پشم کشمیر را از چوب رختی آویزان نکنید چون فرم خود را از دست می دهد و گشاد می شود.

مطالب مرتبط:

۱- راهنمای خرید ژاکت بافتنی

۲- راهنمای خرید بلوز یقه اسکی

۳- سه لباس ضروری بانوان در فصل سرما

۴- راهنمای خرید و آشنایی با انواع پارچه ترگال

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :