راهنمای خرید عینک آفتابی

29 آوریل 2018 ساعت 12:23

توسط امید جعفری

راهنمای خرید عینک آفتابی

زمان خرید کردن عینک آفتابی گزینه‌های زیادی وجود دارد که باعث سردرگمی شما در خرید می‌شود، از جمله فریم عینک، شیشه‌ها و طراحی کلی عینک. قبل از اینکه برای خرید به بازار بروید، بهتر است در مورد هر یک از این ویژگی‌ها اطلاعات اندکی داشته باشید تا راحت‌تر خرید کنید. همراه «چی بپوشم» باشید تا راهنمای خرید یک عینک آفتابی را باهم یاد بگیریم.

فریم

اگر عجله دارید، راهنمای کوتاهی که برای خرید می‌توانیم به شما بگوییم این است که به یک عینک‌فروشی بروید، فریم‌ها را یکی پس از دیگری به چشم بزنید و هرکدام که به نظرتان مناسب بود، بعدازاینکه از پولاریزه و ضد ماورابنفش بودنش اطمینان حاصل کردید، بخرید. اگر مدت‌زمان زیادی قرار است جلو آفتاب بمانید بهتر است لنزهای عینک پولاریزه هم باشند. اگر عینک آفتابی گرانی انتخاب کرده‌اید، کمی صبر کنید و بهتر بگردید زیرا در فریم و شیشه‌های مشابه، معمولاً در بازار عینک‌های ارزان‌تری می‌توانید پیدا کنید.

عجله ندارید؟ همراه ما باشید تا راهنمای جامعی برای خرید عینک داشته باشید.

انتخاب قاب عینک

قاب عینکی انتخاب کنید که با شکل صورت شما در تضاد باشد. عینک آفتابی شما باید زمانی که به چشم می‌زنید، تعادل صورت شما را به هم بزند. عینک‌هایی که با فرم صورت هماهنگی زیادی دارند، تقریباً روی صورت دیده نمی‌شوند و توجهی به خود جلب نمی‌کنند. برای مثال، اگر صورت شما گرد است، از عینک‌های مربعی، چندوجهی می‌توانید استفاده کنید. اگر صورت شما مربعی است می‌توانید از عینک دایره استفاده کنید که بتواند زوایای صورت شما را بهتر نشان دهد.

فریم

فریمی انتخاب کنید که به صورت شما بیاید. فریم پیشنهادی ما، فریمی است که کمی از عینک طبی بزرگ‌تر باشد. فریمی باشد که تقریباً بیشتر صورت شما را بپوشاند. بالای عینک باید ابروهای شما و پایینان تا روی گونه بالا بیاید و آن‌ها را بپوشاند.

قاب فلزی

قاب فلزی، پلاستیکی یا جنسی که مقرون‌به‌صرفه باشد انتخاب کنید. پلاستیک و فلز جنس‌هایی هستند که معمولاً در ساخت عینک‌ها بکار می‌روند. عینک‌هایی با این مشخصات فریم در طول زمان تغییر چندانی نمی‌کنند و شما می‌توانید مدت طولانی از آن استفاده کنید.

فریم چوبی

اگر عینک مد روز و یا فشن می‌خواهید، فریم چوبی انتخاب کنید. فریم‌های چوبی از دو قاب دیگر کمتر در بازار وجود دارند اما گران‌تر هستند. اگر بودجه خرید شما به عینک چوبی نمی‌رسد می‌توانید از فریم‌هایی استفاده کنید که در زوایای خاصی از این چوب بکار رفته است.

قاب‌های ضد حساسیتی

اگر به قاب‌ها حساسیت دارید. می‌توانید از قاب‌های ضد حساسیتی که در بازار وجود دارد خرید کنید. این قاب‌ها ارزان و همچنین سبک هستند که می‌توانید در طرح و رنگ مخالف خرید کنید.

انتخاب لنز عینک

انتخاب لنز عینک

اگر جنس بادوام می‌خواهید لنز شیشه‌ای انتخاب کنید. لنزهای شیشه‌ای دوام بسیار زیادی در مقابل زدگی و خراش دارند. لنزهای شیشه‌ای معمولاً از سایر لنزها گران‌تر هستند و شما بر اساس بودجه خودتان باید بگردید و لنز مناسب جیب خودتان پیدا کنید.

لنزهای طبی کربناتی

اگر عینک از دستتان همیشه لیز می‌خورد. اگر جز افرادی هستید که عینک بیشتر از صورتتان روی زمین است، لنزهای طبی کربناتی را پیشنهاد می‌کنیم که مقاومت زیادی در مقابل ضربه و خراش دارند. آن‌ها از شیشه سبک‌تر هستند و در مقابل خراش مقاوم‌تر. اگر عینک خودتان را داخل کیف قرار می‌دهید، لنز پلاستیکی گزینه بهتری برای شما می‌تواند باشد.

 پولارایز

اگر دوست ندارید که انعکاس نوری شما را اذیت کند از پولارایز استفاده کنید. اگر فعالیت شما، دوچرخه‌سواری، ماشین‌رانی و استخر در فضای باز است، بهترین گزینه برای شیشه‌های شما، لنزهای پولاریزی است که با استفاده آر مواد خاصی که روی شیشه آن قرار دارد، جلو انعکاس نور را می‌گیرد.

ضد ماوراءبنفش

اگر در مدت‌ زمانی که جلو آفتاب قرار دارید خیلی زیاد است از عینک ضد ماوراءبنفش استفاده کنید. این اشعه می‌تواند به چشم شما در طولانی مدت آسیب‌های بزرگی وارد کند. سعی کنید از لنزهایی که ۹۰ تا ۱۰۰ درصد امواج مختلف ماوراءبنفش را بلاک می‌کند، استفاده کنید.

عینک‌های دو رنگ

اگر رانندگی زیاد می‌کنید از عینک‌های دو رنگ استفاده کنید. رنگ لنز این عینک‌ها از بالا به پایین تغییر می‌کند و برای رانندگی گزینه مناسبی هستند چرا که قسمت بالا می‌تواند اشعه مضر را جذب کند و شما از پایین عینک دید کاملی به جاده داشته باشید.

عینک آفتابی طبی

اگر همیشه از لنزهای طبی استفاده می‌کنید، عینک آفتابی طبی بخرید. پس از اینکه فریم و شکل مورد علاقه خودتان را پیدا کردید از فروشنده بپرسید که لنز طبی برای این عینک وجود دارد یا نه. بیشتر عینک‌های طبی به صورت آنلاین قابل خرید هستند. اگر لنزی را آنلاین خریداری کردید مطمئن شوید که متناسب با قاب فریم شما باشد. اگر لنز طبی شما کلفت باشد باید یک فریم کلفت انتخاب کنید.

رنگ لنز

رنگ لنز عینک آفتابی. رنگی را انتخاب کنید که با بیشتر لباس‌هایتان هم‌خوانی داشته باشد، لنزهای مختلف با رنگ‌ها و دامنه مختلف دید وجود دارند. به یاد داشته باشید که لنزهای تیره به‌هیچ‌وجه نمی‌توانند اشعه‌های مضر بیشتر نسبت به لنزهای روشن‌تر دفع کنند.

  • لنز سبزرنگ را می‌توانید برای کارهای روزانه استفاده کنید. این لنز همه رنگ‌ها را به یک اندازه فیلتر می‌کند و تصویری واقعی به شما می‌دهد.
  • لنز خاکستری برای رانندگی انتخاب مناسبی هستند. همچنین می‌توانید از این عینک‌ها برای ورزش هم استفاده کنید.
  • لنز زرد و نارنجی برای اسکی و شکار خوب هستند.
  • لنزهای بنفش، قرمز رنگ‌های سبز و آبی را فیلتر می‌کنند، از این عینک‌های برای رانندگی طولانی و دوچرخه‌سواری می‌توانید استفاده کنید.
  • لنز آبی، نور سفید را فیلتر می‌کند و برای فعالیت‌هایی همانند ماهیگیری بسیار مناسب است.

عینک ترکیبی و اینترنتی

عینک ترکیبی و اینترنتی

در خریدهای اینترنی، برای این که بدانید عینک آفتابی چقدر می‌تواند از صورت شما را اشغال کند، با استفاده از متر، صورت خودتان را اندازه بگیرید.

عینک ترکیبی و اینترنتی

برای اینکه از خرید خودتان بیشتر اطمینان داشته باشید، به مغازه بروید و همانند همان عینک را روی صورت خودتان آزمایش کنید. همچنین می‌توانید از یک دید بیرونی مثل دوستتان کمک بگیرید.

عینک ترکیبی و اینترنتی

می‌توانید عینک ارزان همانند عینک گران پیدا کنید. برای اینکه عینکی که دوست دارید ولی گران است را با قیمت پایین‌تر خریداری کنید، به سراغ همان فریم و لنز با مشخصات کمتر بروید. همانند پولاریزه کمتر یا دفع اشعه فرابنفش کمتر می‌تواند قیمت را متعادل‌تر کند.

اگر دوست دارید که همه‌چیز قابل‌اطمینان باشد و بودجه کافی برای خرید عینک کمی گران‌تر ازآنچه در بازار معمولاً موجود است، دارید به سراغ عینک برند بروید.

مطالب مربوط:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

This site is protected by wp-copyrightpro.com