فرم صورت و خرید عینک آفتابی

در واقع زمانی که تصمیم می‌گیرید یک عینک آفتابی جدید بخرید، علاوه بر طراحی، متعلقات زیبا و رنگ آن، باید به فریم عینک نیز توجه کنید؛ چون اگر مدل فریم برای فرم صورت شما مناسب باشد، زیبایی اجزای صورتتان را دوچندان می‌کند. خوشبختانه این روزها مدل‌های عینک آفتابی و ترندهای مرتبط با آن آنقدر متنوع و جذاب هستند که هر فردی با هر فرم صورتی می‌تواند بهترین عینک آفتابی را برای خود انتخاب کند. در مقاله امروز قصد داریم شما را با انتخاب و خرید عینک آفتابی مناسب فرم صورت آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

ad banner

 

انتخاب و خرید عینک آفتابی مناسب فرم صورت

عینک آفتابی از آن دسته زیورآلاتی است که نه تنها به شما کمک می‌کند چشمان خود را در برابر اشعه‌های مضر آفتاب (مثل اشعه ماورا بنفش) حفاظت کنید، بلکه باعث می‌شود بتوانید به استایل خود کمی زرق و برق هم بدهید. یک خانم یا آقای مدرن و اهل مد و لباس، حداقل باید یک مدل عینک آفتابی شیک داشته باشد تا در روزهای آفتابی، از آن استفاده کند. همه می‌دانیم که فرآیند انتخاب یک عینک آفتابی مناسب کار چندان آسانی نیست؛ چون علاوه بر اینکه ترندهای دنیای مد هر روز تغییر می‌کنند، مدل عینک آفتابی هم باید با سلیقه شما و مهم‌تر از همه فرم صورتتان هماهنگ باشد.

 

مدل عینک آفتابی مناسب فرم صورت گرد

متاسفانه خانم‌هایی که صورت گرد دارند با زدن عینک آفتابی به دو نتیجه می‌رسند: یا عینک به آن‌ها خیلی می‌آید، یا عینک اصلا بهشان نمی‌آید؛ درست مثل مشکلی که عینک‌های مد شده در سال ۲۰۰۰ داشتند! صورت‌های گرد هیچ زاویه‌ای ندارند و به همین دلیل، انتخاب عینک آفتابی مناسب برای این فرم صورت کار سختی است. اگر صورت گردی دارید، بهتر است برای اینکه صورت خود را کشیده‌تر نشان داده کمی به آن زاویه بدهید، عینک آفتابی‌ای انتخاب کنید قسمت بالایی یا پایینی آن نامتقارن است. عینک‌ آفتابی با فریم مستطیلی نیز برای افرادی که صورت گرد دارند مناسب است. البته این مساله را در نظر داشته باشید که عینک‌هایی که خطوط هندسی خاصی دارند، اصلا وجهه زیبایی روی صورت گرد ندارند. عینک آفتابی‌هایی که قسمت برآمدگی روی بینی آن‌ها صاف است هم برای افرادی که صورت گرد دارند مناسب است.

مدل عینک آفتابی مناسب فرم صورت گرد

مدل عینک آفتابی مناسب فرم صورت قلب شکل

فرم صورت قلب شکل یعنی اینکه شما چانه‌ای باریک داشته باشید و استخوان گونه‌تان نیز پهن باشد (مانند ریس ویترسپون، بازیگر مشهور). اگر فرم صورت شما هم اینچنین است، بهتر است به سراغ عینک آفتابی‌هایی که فریم ضخیم و سنگین دارند، یا خطوط هندسی آنها خاص است نروید.

مدل عینک آفتابی مناسب فرم صورت قلب شکل

مدل عینک آفتابی مناسب فرم صورت بیضی شکل

افرادی که فرم صورت بیضی شکل دارند بسیار خوش شانس هستند! آن‌ها به راحتی می‌توانند هر مدل عینکی که دوست داشته باشند را انتخاب کنند و زیبا دیده شوند. فرم صورت بیضی نیمه متقارن است، به همین دلیل تقریبا تمام مدل‌های هندسی برای آن مناسب است. البته از میان تمام مدل‌های عینک آفتابی، بهترین و مناسب‌ترین آن‌ها برای صورت بیضی شکل، مدلی است که سایز شیشه‌های آن بزرگ و قسمت برآمدگی روی بینی آن منحنی شکل و رو به پایین است. عینک‌های باریک، عینک‌هایی با فریم‌های نازک‌تر و ظریف‌تر و همچنین عینک‌هایی که شیشه مستطیل شکل دارند هم برای این افراد مناسب هستند. اگر صورت بیضی شکل دارید، ترجیحا از انتخاب عینک‌هایی که خطوط صاف دارند، مثل عینک‌های خلبانی، خودداری کنید.

مدل عینک آفتابی مناسب فرم صورت بیضی شکل

 

 

مدل عینک آفتابی مناسب فرم صورت مربعی

فرم صورت مربعی شکل یعنی زمانی که شما فک پُر و زاویه‌دار و خط موی مربعی شکل داشته باشید. اگر فرم صورت شما اینچنین است، سعی کنید عینک آفتابی‌ای انتخاب کنید سطح لبه‌های بالایی شیشه آن از سطح قسمت برآمدگی روی بینی بالاتر باشد. یادتان باشد عینک‌هایی که فریم کوچک دارند، ممکن است صورت شما را کشیده‌تر نشان دهند.

فرم‌هایی که برایتان شرح دادیم، فرم‌های متداول صورت هستند. اما کسانی هم وجود دارند که فرم صورتشان ترکیبی از این فرم‌هاست. به همین دلیل، در این حالت بهتر است چندین مدل عینک آفتابی را روی صورت خود امتحان کنید تا متوجه شوید کدام مدل بیشتر به فرم چهره‌تان می‌آید.

مدل عینک آفتابی مناسب فرم صورت مربعی

مدل عینک آفتابی مناسب صورت‌های کشیده و مستطیلی شکل

فرم صورت مستطیل شکل یعنی شما صورتی کشیده با خط گونه صاف داشته باشید. متاسفانه افرادی که فرم صورت مستطیلی شکل و کشیده‌ای دارند، همیشه به سختی می‌توانند یک عینک آفتابی متناسب با فرم صورت خود پیدا کنند. در این حالت شما باید کاری کنید تا صورتتان کمی پُرتر به نظر برسد، نه کشیده‌تر. بهتر است کسانی که کشیده‌ای دارند، مانند کسانی که صورت بیضی شکل دارند، به سراغ عینک آفتابی بزرگ بروند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، ترجیحا از عینک‌های آفتابی‌ای استفاده کنید که فریم نازکتری دارند و قسمت برآمدگی روی بینی آن‌ها نیز انحنای کمی دارد. یکی از بهترین مدل‌های عینک آفتابی برای شما، مدل گرد و حاشیه‌دار است. یادتان باشد که عینک خود را طوری به چشم بزنید که روی برجستگی گونه‌هایتان قرار بگیرد. در غیر این صورت، اندازه صورتتان به نسبت اندازه فریم عینک کوچک دیده می‌شود.

نکات دیگری در خصوص انتخاب عینک آفتابی مناسب

نکات دیگری در خصوص انتخاب عینک آفتابی مناسب

درست است که همه ما به یک عینک آفتابی با رنگ خنثی مثل مشکی یا قهوه‌ای نیاز داریم، اما ترندهای جدید نشان می‌دهند عینک‌هایی که فریم رنگی دارند (مثلا زرد کهربایی، قرمز، آبی لاجوردی و نارنجی) نیز در حال حاضر بسیار مد شده‌اند. قبل از اینکه یک عینک آفتابی با فریم رنگی بخرید، ابتدا تصمیم بگیرید که می‌خواهید رنگ آن با رنگ لباستان هماهنگ باشد یا متضاد.

اگر زیاد به شیشه‌های مشکی و یا آینه‌ای علاقه ندارید، رنگی انتخاب کنید که با رنگ موها، چشم‌ها، و تناژ رنگ پوست‌تان هماهنگ باشد. برای مثال، اگر پوست زردی دارید، عینکی که شیشه مشکی دارد ممکن است باعث شود که پوست‌تان رنگ‌پریده‌تر به نظر برسد. عینک آفتابی با رنگ قهوه‌ای، خاکی، سبز، هلویی، کرم و طلایی برای خانم‌هایی که پوست برنزه و تیره دارند مناسب است. عینک آفتابی با رنگ نقره‌ای، مشکی، آبی، قرمز، آلویی، خاکستری، کهربایی و زرد/قهوه‌ای نیز برای افرادی که تناژ رنگ پوست سردی دارند مناسب است.

علاوه بر مدل و رنگ عینک آفتابی، در هنگام خرید مطمئن شوید که درصد UVA  و UVB  شیشه عینک‌تان ۱۰۰ درصد باشد و حداقل چند اشعه آبی را فیلتر کند.

اگر اهل ورزش هستید و می‌خواهید در هنگام ورزش کردن عینک آفتابی بزنید، عینکی انتخاب کنید که سبک وزن، پلاستیکی، و ضد ضربه باشد. در آخر هم اگر می‌خواهید کاملا از شر نور آفتاب در امان باشید، علاوه بر زدن عینک آفتابی، از کلاه با لبه حداقل ۸ سانتی‌متری استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

۲- خرید عینک آفتابی و نکات مهمی که باید بدانید

۳- چند نکته برای ست کردن عینک آفتابی با لباس

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

حسین در تاریخ 06 آوریل 2019

مرسی واقعا عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :