نکاتی در مورد خرید عینک آفتابی برای کودکان

متخصصان درباره خطر تاثیر نورخورشید بر چشم کودکان هشدار می‌دهند و توصیه می‌کنند کودکان خود را بدون عینک آفتابی بیرون نبرید. سه چهارم والدین قدرت بینایی فرزندانشان را به علت عدم استفاده از عینک آفتابی مناسب به خطر می‌اندازند. بچه‌ها سه برابر بیشتر از بزرگسالان در معرض اشعه‌های خورشید، چه مفید و چه مضر قرار می‌گیرند. به همین دلیل عینک آفتابی برای بچه‌ها به اندازه پدران و مادران‌شان ضروری است. در این مقاله نکاتی در مورد خرید عینک آفتابی بچگانه در اختیار شما قرار می‌دهیم و جدیدترین مدل های عینک آفتابی بچگانه را خواهید دید.

ad banner

 

کودکان بیشتر در معرض نور خورشید هستند

کودکان به استفاده از عینک آفتابی برای شیک بودن به اندازه بزرگسالان علاقه نشان نمی‌دهد. ولی می‌توانیم به جرئت بگوییم چون کودکان نسبت به بزرگسالان زمان بیشتری را بیرون از خانه و در فضای باز می‌گذرانند، استفاده از عینک‌ آفتابی می‌تواند مقدار اشعه مضر ماورا بنفش تابیده شده به چشم را به مقدار زیادی کاهش دهد. چشم کودکان سه برابر بزرگسالان بیشتر از اشعه ماورای بنفش خورشید آسیب می‌بیند که این امر لزوم استفاده کودکان از عینک‌های آفتابی را آشکار می‌سازد.

عینک آفتابی بچگانه : نکاتی در مورد خرید عینک آفتابی برای کودکان

 

حساسیت بیشتر کودکان به نور خورشید

در مقایسه با افراد بزرگسال که تنها ۱۰ درصد اشعه ماورابنفش خورشید وارد چشم‌شان می‌شود، ۷۵ درصد این اشعه وارد چشم کودکان می‌شود. همچنین به دلیل اینکه کودکان مدت بیشتری نسبت به بزرگسالان در خارج از خانه به سر می‎برند و در معرض نور مستقیم آفتاب هستند، حفاظت در مقابل UV از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ضمن هر چه انسان در طول عمر خود بیشتر در معرض اشعه خورشید قرار بگیرد، بیشتر مستعد مبتلا به بیماری‌هایی مثل  آب مرواید و دیگر مشکلات چشمی خواهد شد، پس می‌توان نتیجه گرفت، برای کودکان هرگز استفاده از عینک آفتابی مناسب زود نیست.

عینک آفتابی بچگانه : نکاتی در مورد خرید عینک آفتابی برای کودکان

 

عینک آفتابی مناسب برای کودکان

برای تمام عینک‌ها چه برای بزرگسالان و چه عینک آفتابی بچگانه مهم است که عینک UV کاملی برای محافظت از چشم‌ها داشته باشد و برند و قیمت عینک، اهمیت چندانی ندارد. برای کودکان دو تا هشت سال، عینک‌های رنگی و شاد بخرید. لنز‌های پلی کربناته با طرح و رنگ شاد، جذابیت عینک و رغبت کودکان برای استفاده از آن را بیشتر می‌کند. بچه‌های ۹ سال به بالا، علاقمندند شبیه بزرگ‌ترها شوند و عینک‌های تیره را ترجیح می‌دهند. عینکی انتخاب کنید که تمام دور چشم فرزندتان از بالای ابرو تا انتهای خط ابرو و زیر چشم را بپوشاند. دسته عینک باید طوری باشد که نه فشار زیادی به پشت گوش وارد کند و نه خیلی شل باشد که عینک از روی صورت پایین بیاید. فریم‌های کائوچویی، نرم و انعطاف‌پذیر هستند، و برای استفاده کودکان بسیار مناسب است.

مدل عینک آفتابی بچگانه

جدیدترین مدل عینک آفتابی بچگانه 

جدیدترین مدل عینک آفتابی بچگانه 

جدیدترین مدل عینک آفتابی بچگانه 

جدیدترین مدل عینک آفتابی بچگانه 

جدیدترین مدل عینک آفتابی بچگانه 

جدیدترین مدل عینک آفتابی بچگانه 

جدیدترین مدل عینک آفتابی بچگانه 

جدیدترین مدل عینک آفتابی بچگانه 

 

مطالب مرتبط: 

۱- نکاتی در مورد خرید لباس کودکانه

۲- ۱۱ ست لباس پدر و پسر

۳- ست لباس مادر و دختر

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 02 مارس 2018

وای چه بچه های خوشگلی



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :