محمد رضا اهوارکی در
0

۳ اشتباه رایج در انتخاب لباس ساقدوش عروس

۳ اشتباه رایج در انتخاب لباس ساقدوش عروس

همانطور که می دانید ساقدوش های عروس خانم باید لباسی یک رنگ و طرح داشته باشند. از این رو لباس مخصوصی که برای آن ها انتخاب می شود باید به نوعی تک و منحصر به فرد باشد. انتخاب این لباس نیازمند رعایت اصول خاصی استکه شاید خیلی از افراد از آن آگاه نباشند. امروز به ۳ اشتباه رایج در انتخاب لباس ساقدوش عروس اشاره می کنیم. 

۱- پرسیدن سوالات اشتباه از ساقدوش ها

همیشه با اینکه شما ساقدوش ها را انتخاب می کنید و شاید از صمیمی ترین دوست های شما باشند ولی شاید شما سلیقه ی آن ها را به طور دقیق نمی دانید. بهترین کار این است که از آن ها در این مورد سوال کنید و سلیقه‌شان را بیابید. شاید دوست جان جانی شما از رنگ نارنجی متنفر است و شاید خواهر شما از لباس های بدون آستین خوشش نمی آید. پس باید حتما لیستی از انتخاب های آن ها تهیه کنید. خوشبختانه لباس های ساقدوش ها در همه ی سایزها ارایه می شود و شما نگران سایز نخواهید بود.

۳ اشتباه رایج در انتخاب لباس ساقدوش عروس

۲- دادن انتخاب های زیادی به ساقدوش ها

شاید دادن انتخاب های زیادی در زمینه ی انتخاب لباس برای ساقدوش ها آنقدرها هم خوب نباشد. مخصوصا اگر شما از آن دسته افرادی نباشید که با پیام های هر ساعته با مضمون “این چطوره؟” و یا “نظرتو راجع به این بگو” بتوانید کنار بیایید. یک پیشنهاد : اگر خیلی اهل دموکراسی هستید می توانید مدل و میزان تنگ یا گشاد بودن لباس را خودتان تعیین کرده و در انتخاب رنگ یا خانواده ی رنگی برای لباس نظرسنجی بگذارید.

۳ اشتباه رایج در انتخاب لباس ساقدوش عروس

۳- فراموش کردن اندازه بودن لباس ها

فرض کنید که با کلی ذوق و شوق لباس ساقدوش ها را انتخاب و تهیه کرده اید و در روز عروسی ناگهان لباس ها دچار مشکل شده و یا پاره می شوند. این اتفاق زیاد خوشایندی نیست و بدتر آن که باید تا انتهای عروسی با دستتان آن قسمت ها را نگاه دارید. به همین دلیل بهترین کار این است که حتی الامکان از لباس های مجلسی ریسک پذیر مثل لباس های بدون شانه یا خیلی تنگ و چسبان دوری کنید. لباس هایی انتخاب کنید که با سینه بندهای معمولی به راحتی قابل پوشیدن باشند و یقه های معمولی داشته باشند.

ساقدوش های شما مدل نیستند و این به این معنی است که کاملا با هزینه ها و پشیمانی های بعد خرید بد آشنا هستند. خودشان بارها و بارها لباس مجلسی خریده اند و روال کار را می دانند. از این رو بعد از انتخاب لباس از آن ها بخواهید کاملا در آن ورجه وورجه کنند و برقصند و همه ی شرایط عروسی را با آن ها بسنجید.

مطالب مرتبط:

1- ساقدوش داماد باید چی بپوشه؟

2- به عنوان ساقدوش عروس باید چی بپوشم؟

3- چگونه یک کراوات خوب انتخاب کنیم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :