سارا هنجنی در
0

راهنمای خرید ساعت مچی برایتلینگ اصل را بخوانید

راهنمای خرید ساعت مچی برایتلینگ اصل را بخوانید

ساعت مچی برایتلینگ یک کمپانی سوئیسی تولید کننده ساعت مچی است که در سال ۱۸۸۴ تاسیس شده است. این کمپانی ساعت سازی شهرت خود را مدیون دقت کرونومترهایی است که در صنایع هوانوردی کاربرد دارد. ساعت برایتلینگ اصل را چگونه تشخیص دهیم؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

 

ساعت برایتلینگ اصل

تاریخچه ساعت برایتلینگ ، کمپانی سوئیسی

ساعت مچی برایتلینگ (Breitling) یک کمپانی سوئیسی تولید کننده ساعت مچی است که در سال ۱۸۸۴ تاسیس شده است. این کمپانی ساعت سازی شهرت خود را مدیون دقت کرونومترهایی است که در صنایع هوانوردی کاربرد دارد. مالکان این کمپانی ساعت سازی سوئیسی در سال ۲۰۱۷ این برند ۸۰ درصد سهام خود را به شرکت سرمایه گذاری به مبلغ ۸۷۰ میلیون دلار فروخت.

 

ساعت برایتلینگ اصل

وارث لئون برایتلینگ مالک این برند تنها پسرش گاستون بود؛ وی با درک علاقه مردم به پرواز در آن بازه زمانی اقدام به ساخت ساعت مچی نمود که مورد توجه بسیاری از خلبانان قرار گرفت. یکی از افتخارات برایتلینگ این است که بیش از ۸۰ سال است که مورد توجه نیروی هوایی سلطنتی است. تولیدات این برند تنها برای هوانوردان و خلبانان نبوده و انواع ساعت ورزشی و غواصی در کنار استفاده روزمره تولید و عرضه می‌کند.

 

ساعت برایتلینگ اصل

چگونه ساعت برایتلینگ اصل را شناسایی کنیم؟

 

۱- به لوگوی ساعت برایتلینگ توجه دهید. در نمونه‌های اصل این ساعت مچی لوگو با ظرافت در بالاترین نقطه صفحه ساعت قرار گرفته و عبارت Breitling نیز در زی آن نقش بسته است. هرگونه نقش در نوشته برند و یا لوگو نشانگر نمونه فیک و غیر اصل ساعت برایتلینگ است.

 

ساعت برایتلینگ اصل

۲- نمایشگر تاریخ در ساعت برایتلینگ اصل بسیار شفاف بوده و عدد تاریخ در مرکز فضای خالی قرار می‌گیرد. همچنین در برخی مدل‌های ساعت فیک برایتلینگ نشانگر تاریخ و روز در یک بخش قرار دارد.

 

ساعت برایتلینگ اصل

۳- به املای کلمات و نوع چاپ در پشت ساعت مچی دقت کنید. نمونه اورجینال دارای کیفیت قابل توجهی است و فاقد هرگونه مشکل. معمولا پشت ساعت اصل برایتلینگ به زبان سوئیسی و یا فرانسوی؛ بنابراین برای درک بهتر آن بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید.

 

ساعت برایتلینگ اصل

۴- شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که قلب یک ساعت مچی و حرکت دنده‌های آن را در صفحه اصلی ساعت ببینید. تنها در این مدل Breitling for Bentley Mulliner چنین امکانی وجود دارد و اگر نمونه ای را جز این را دیدید که این ویژگی را داشت احتمالا غیر اصل (فیک) خواهد بود. البته این نکته تا زمان نگارش این مقاله است ممکن است در آینده نمونه‌های دیگری هم با این سبک تولید شود.

 

ساعت برایتلینگ اصل

۵- حرکت ثانیه شمار ساعت مچی برایتلینگ اصل بسیار نرم است؛ تقریبا می‌توان گفت حرکت ثانیه شمار برای مدل های مکانیکی بسیار آرام و پیوسته است اما در مدل‌های کوارتزی اینگونه نیست. بنابراین دقت کنید که کدام مدل را خریداری می‌کنید.

 

ساعت برایتلینگ اصل

۶- در نمونه های بند استیل شماره سریال در پشت بند ساعت حک می‌شود اما در نمونه های بند چرمی در قسمت داخلی پشت ساعت این سریال درج شده است؛ بنابراین دقت کنید کدام مدل ساعت را خریداری می‌کنید.

 

ساعت برایتلینگ اصل

۷- ساعت مچی را در برابر نور قرار دهید؛ نمونه های اصل این ساعت با پولیش‌های مخصوص به صورت ضد تشعشع درآمده و کمتر پرتوهای نور را از خود بازتاب می‌کنند؛ حال آنکه نمونه های غیر اصل اینگونه نیستند.

 

چگونه ساعت مچی برایتلینگ بخرم؟

۸- به وزن ساعت توجه کنید، ساعت برایتلینگ اصل معمولا وزنی بین ۹۰ تا ۱۲۰ گرم دارد اما نمونه‌های تقلبی اینگونه نبوده و معمولا سبکتر اند. البته توجه داشته باشید که برخی از متقلبین برای اینکه وزن ساعت فیک را بالا ببرند از قطعات غیر ضروری و سنگین در ساخت ساعت استفاده می‌کنند. بنابراین وزن ساعت نباید تنها معیار شما برای اصل یا غیر اصل بودن باشد.

 

ساعت برایتلینگ اصل

۹- حتما ساعت را با گواهینامه اصل خریداری کنید؛ نمونه‌های  اصل دارای گواهینامه ای هستند که قطعات تولید شده و زمان و مکان تولید را مشخص کرده‌اند.

 

مطالب مرتبط:

۱- راهکار تشخیص ساعت مایکل کورس اصل

۲- چگونه ساعت گس اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

۳- کرنوگراف چیست ؟ راهنمای ساده استفاده از ساعت کرنوگرافدیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 30 ژانویه 2018

این ساعت مچی واقعا شیک هستش
قیمت هاش چجوریه؟ گرونه؟

سارا هنجنی در تاریخ 30 ژانویه 2018

ساعت برایتلینگ اصل که فقط برای بچه پولدار هاست…

sahar در تاریخ 30 ژانویه 2018

شیک هستن ساعت های این برند

رضا حجاری در تاریخ 09 اکتبر 2018

لطفا مقاله ای بنویسید که منظور از انواع ساعت ها چیست . یعنی ساعت مچی کلاسیک چیه و به چه ساعت هایی کلاسیک میگن . همچنین اسپورت و فشن و …
بعد ساعت ها رو با قیمتشون معرفی کنید .ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :