محمد رضا اهوارکی در
0

نکاتی که در انتخاب ساعت مچی باید بدانید

نکاتی که در انتخاب ساعت مچی باید بدانید

شما با هر سلیقه و هر گرایشی که دارید ساعت مچی مورد نظرتان را انتخاب می کنید و موضوع این پست ما در باره ی محدود کردن سلیقه ی شما در انتخاب ساعت مناسب و خوب نیست. در این مقاله قصد ما معرفی نکاتی است که به صورت اصولی تر بتوانید طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

نکاتی که در انتخاب ساعت مچی باید بدانید

۱- ساعت مچی رسمی

هدف از خرید این ساعت ها ست شدن با کت و شلوار و تیپ رسمی شما هستند. زیاد برای دقیق بودن طراحی نشده اند، چراکه می بینید در اکثر آن ها حتی عقربه ی دوم وجود ندارد. پس به چه چیزی دقت کنیم؟‌ سادگی و فقط سادگی

سعی کنید مدل هایی را انتخاب کنید که با مچ دست شما سازگاری داشته باشند. از طرفی تا حد زیادی باریک باشند که براحتی پیراهن شما که از زیر کت پوشیده اید لای بند آن برود و از آن خارج شود. برای ست کردن رنگ آن با پیراهن دقیقا قانون کمربند و کفش صدق می کند. یعنی باید با رنگ پیراهن تا جای ممکن ست باشد. همانطور که گفتیم در انتخاب آن به سادگی آن توجه کنید و به دنبال مدل های خاص و پر زرق و برق نباشید.

نکاتی که در انتخاب ساعت مچی باید بدانید

۲- ساعت مچی میدانی (ساعت مچی نظامی)

یک عملیات نظامی دقیق را تصور کنید که دقیقا ۸ دقیقه ی بعد قرار است بمباران رخ دهد و شما ۸ دقیقه، دقیقا ۸ دقیقه فرصت دارید تا ماموریتی انحام دهید. اینجاست که ساعت های دقیق میدانی به میان می آیند.

یک ساعت میدانی باید زخمت باشد. پس در انتخاب مدل آن دقت کنید. از طرفی باید شدیدا دقیق و قابل خواندن باشد. حتی در نور بسیار کم و یا در شرایط سخت. در نتیجه یک صفحه ی مشکی به همراه عقربه های سفید توصیه می شود. پس مدل های جدید طلایی که در آن مشاهده می کنید قابل خواندن سریع نیستند. از آنجایی که زود آسیب می بیند باید جنس آن باید از کرباس یا چرم باشد.

نکاتی که در انتخاب ساعت مچی باید بدانید

۳- ساعت مچی خلبانی 

این ساعت ها در تیپ خاصی نمی گنجند و با همه ی تیپ ها سازگارند. معمولا  با آخرین تکنولوژی و آخرین امکانات ساخته می شوند. تاریخچه ی آن به زمان جنگ جهانی باز می گردد که خلبان ها در جنگ از آن استفاده می کردند. لازم به ذکر است که این نوع ساعت هم باید شدیدا دقیق و خوانا باشد. همه ی مواردی که درباره ی ساعت های میدانی گفته شد در خرید آن ها هم باید رعایت شود.

این ساعت ها دو مدل ‌A و B دارند. نوع A که با اعداد معمولی و ‍۱۲ ساعته مزین شده و نوع B که با اعداد بزرگتری برای دقایق در صفحه ی مجزا ساخته شده است.

نکاتی که در انتخاب ساعت مچی باید بدانید

۴- ساعت مچی غواصی

از محبوب ترین نوع ساعت هاست. زمان دقیق هم علاوه بر ضد آب بودن آن و تحمل فشار آب بالای آن از ملزومات است. در فیلم های جیمز باند استفاده از این ساعت را زیاد مشاهده می کنیم.

این ساعت ها مخصوص رانندگان نیز هست. غواصان حرفه ای معمولا از استانداردهای  ISO 6425 استفاده می کنند که تا ۱۰۰ متر آب را تحمل می کند. قاب و بند این ساعت ها باید ضد آب و پوسیدگی باشد بنابراین استیل،‌ تیتانیوم،‌ سیلیکون‌ و پلاستیک از پرکاربردترین های آن هاست. بندها معمولا باید بلندتر از حالت معمولی باشند که با تجهیزات غواصی هم بتوان آن را به دست کرد.

نکاتی که در انتخاب ساعت مچی باید بدانید

۵- ساعت مچی مسابقه ای

این ساعت ها با هدف مد روز بودن و خوش تیپ تر کردن شما ساخته می شوند.  بهترین و جدیدترین ترکیب رنگ ها را در این ساعت ها مشاهده می کنید.

دو ویژگی اساسی برای تعریف آن ها وجود دارد. کرنوگراف و مسافت سنج. کرنوگراف ها ساعت هایی هستنند که قابلیت کرنومتر مجزا دارند و در یک صفحه ی مجزا به آن پرداخته شده است و دکمه ی آن نزدیک عدد ۲ تا ۴ در ساعت قرار گرفته.  مسافت سنج ها مدل هایی هستند که برای سنجیدن مسافت و زمان مورد استفاده قرار می گیرند. تعداد ثانیه ها را برای اندازه گیری مسافت می سنجند و بعضا سرعت را هم برای شما مشخص می کنند.

مطالب مرتبط:

1- راهنمای خرید ساعت طلا

2- بهترین ساعت های مچی ساخت ژاپن

3- راهنمای خرید ساعت مچی زنانه

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :