این ساعت اصل است یا تقلبی؟

0

“این ساعت اصل است یا تقلبی؟” چقدر این سوال در هنگام خرید ساعت مچی ذهنتان را درگیر کرده است؟ همیشه دانستن چند نکته ساده اما اصولی باعث می شود انتخاب های بجا و درستی داشته باشیم. دانستن چند نکته برای انتخاب یک ساعت مچی باعث می شود تا مناسب ترین انتخاب را باتوجه به بودجه ای که در اختیار دارد انجام دهید. بهتر است قبل از تصمیم به خرید، مشخص کنید چه انتظاراتی از ساعتتان دارید، کجا می خواهید آن را استفاده کنید یا از کجا باید آن را تهیه کنید البته قبل از همه این موارد باید میزان بودجه تان مشخص باشد و با دانستن این موارد بهتر است به یک ساعت فروشی معتبر بروید. با تیم چی بپوشم همراه باشید.

 

این ساعت اصل است یا تقلبی؟

گسترش بیش از حد در تنوع برند و مدل‌های باعث سردرگمی خریداران شده است که در هنگام خرید با سوال این ساعت اصل است یا تقلبی؟ مواجه شوند. همچنین تنوع برندها به حدی شده که حتی نمی‌توان تشخیص داد که برندها مد نظر آیا اصالتی دارند یا خیر. بدین جهت بر آن شدیم تا اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار دهیم تا اصالت برند و محصولات خود را پیدا کنند.

در ابتدا چگونه یک برند با اصالت را از برندهای غیر اصیل تشخیص دهیم.

بهترین حالت اینکه در ابتدا نام برند مورد نظر را در اینترنت جستجو کنیم برای این کار پیشنهاد میشود از گوگل استفاده کنید. تعداد ریزالت (تعداد یافته ها) نمایش داده شده بسیار مهم است با یک نگاه ساده متوجه میشوید که این برند آیا اصالت دارد یا نه و در چند کشور جهان گسترش دارد و به فروش میرسد هر چه تعداد یافته‌ها بیشتر باشد قدرت و اصالت برند بیشتر مشخص میگردد.

توجه: بسیار حائز اهمیت است تعداد یافته های شما مرتبط با جستجوی شما باشد در جستجوی بالا حدودا ۱۵۰ یافته مرتبط وجود دارد.

  • برندهایی که در ایران با تبلیغات زیاد رو به گسترش هستند مانند (watches Trust) در این جستجو به دنبال نتایج مرتبط باشید.
  • حال اگر برند مورد نظر را یافتید میبایست به سایت آن مراجعه کنید هر چه برند مورد نظر شما گسترده تر باشد اطلاعات داخل سایت آن بیشتر خواهد بود برای مثال ساعت مچی جت ست یا ساعت مچی تراست؛ به صفحه نمایندگی‌ها مراجعه کنید ببینید آیا در ایران نماینده دارند یا خیر؟

مهم: قسمت درباره برند سایت مورد نظر میبایست پر محتوی و قانع کننده و از لحاظ تجاری میزان گسترش در آن مشخص باشد. ذکر نحوه ساخت محصولات و کشور سازنده آن و حتی مراحل ساخت از مشخصات برند قوی و با اصالت میباشد.

در صورتی که نماینده ایران آن مشخص گردد پس این برند دارای خدمات پس از فروش بوده و محصولات ارجینال آن را می‌شود با شرایط زیر تهیه نمود:

حال مرحله اصلی انتخاب شما: یک ساعت مچی می‌خواهید خرید کنید اما نمی‌دانید این مدل اصل است یا خیر چه باید انجام دهید؟

راه اول: تماس با نمایندگی اصلی ساعت در ایران است و پرسیدن نمایندگی‌های فروش در شهر مورد نظر و یا در صورت موجود بودن به سایت ایرانی برند مراجعه شود.

راه دوم: تمامی محصولات دارای مشخصات ظاهری میباشند که از روی همان مشخصات این تشخیص انجام می گیرد.

مثلا ساعت: کد پشت درب ساعت (رفرنس یا کد محصول) مچی است و معتبرترین راه جهت تشخیص اصل یا فیک بودن آن می باشد.

نکته ۱: پکیج ( پاکت؛ جعبه و دفترچه و یا کارت گارانتی) ارائه شده میبایست همانی باشد که شما در ایران از فروشنده دریافت می‌کنید.

نکته ۲: مقایسه قیمتهای دیگر کشورها و نیز مدت گارانتی نشان دهنده خرید مناسب شما خواهد بود.

توجه توجه: به تازگی تعدادی از برندهای ساعت مانند کاسیو با مشخصات کامل برند اصلی توزیع شده است که تشخیص اصلی یودن آن نیاز به تخصص دارد.

سوال مهم: چگونه یک ساعت با اطمینان اصل بودن از اینترنت خرید کنیم؟

بهترین راه همان تست کد ساعت است قبل از خرید کد مورد نظرتان را جستجو کنید در صورت اطمینان از کد با فروشنده به توافق برسید که در صورت عدم درج کد در پشت ساعت و یا کوچکترین اختلاف با عکس ساعت و یا عملکرد، ساعت را استرداد خواهید کرد.

مطالب مرتبط:

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :