مصی روشن در
2,028

غول‌های دنیای مد از کجا آمده‌اند؟ بهترین مدارس و دانشگاه های مد دنیا را بشناسید!

غول‌های دنیای مد از کجا آمده‌اند؟ بهترین مدارس و دانشگاه های مد دنیا را بشناسید!

دنیای مد در این روزها نه تنها از جذابترین و پر طرفدارترین زمینه‌های کاری به حساب می‌آید که یکی از رشته‌هایی است که می‌تواند از پولسازترین‌های مشاغل دنیا هم باشد. اما واقعیت این است که در این رشته مهارت یک سوی داستان است و خلاقیت یک سوی دیگر. اگر شما خودتان را دارای ویژگی دوم می‌دانید؛ حتما به این رشته‌ها فکر کنید.

بهترین مدارس مد و فشن

مطلبی که در ادامه می‌خوانید، درباره بهترین مدارس و دانشگاه‌های دنیای مد در دنیاست. اشاره هم داشته‌ایم به آدم‌های معروف و موفقی که از این مراکز آموزشی فارغ التحصیل شده‌اند و توانسته‌اند برند خود را طراحی کنند و دنیای مد و پوشاک را رنگ و رویی دیگر ببخشند.

پارسونز، مدرسه جدید طراحی

مدرسه طراحی پارسونز، یک کالج خصوصی هنر و طراحی است که در محله گرینویچ ویلج شهر نیویورک است.این مدرسه برنامه‌هایی را در زمینه طراحی مد، علم مد و بازاریابی مد ارائه می‌دهد.فارغ التحصیلان معروفی زیادی را هم به این دنیا توانسته اضافه کند.

بهترین مدارس مد و فشن

تام فورد یکی از آنهاست که الان؛ خانه مد لوکسی به نام خودش دارد که در سال 2005 تأسیس شده است. خط تولید آن شامل محصولات آماده و سفارشی، و همچنین کفش، اکسسوری و کیف‌های دستی است.

بهترین مدارس مد و فشن

مارک جیکوبز دیگر دانش آموخته پارسونز بوده. او هم اقلام مجللی طراحی می‌کنند که نسبتا قیمت مقرون به صرفه‌ای دارد.

بهترین مدارس مد و فشن

الکساندر وانگ که برندی با نام خودش دارد و طراح و تولید‌کننده کیف است و دونا کاران هم روزگاری در این مدرسه بوده‌اند.

بهترین مدارس مد و فشن

دونا کاران، که با نام «دی کی» هم شناخته می‌شود، طراح مد آمریکایی و خالق برچسب‌های لباس دونا کاران نیویورک و DKNY است. برخی افراد DKNY را به دلیل محصولات باکیفیت، به ویژه کالاهای چرمی، یک برچسب لوکس می‌دانند. این برند و البته در اصل این طراح مجموعه لباس‌های مردانه و زنانه از جمله لباس شنا، لباس‌ راحتی و لباس خواب تولید می‌کند.

جیسون وو؛ هنرمند و طراح مد تایوانی-کانادایی هم طراحی مد را در دانشکده طراحی پارسونز خواند و امروز یکی از موفق‌های این عرصه است.

بهترین مدارس مد و فشن

موسسه فناوری مد

این موسسه برنامه‌هایی را در زمینه طراحی مد، تجارت، بازاریابی، تصویرسازی و مدلینگ را ارائه می‌دهد و فارغ التحصیلان برجسته‌ای مانند کالوین کلاین، مایکل کورس و کارولین هررا را داشته است.

دانش‌آموزان می‌توانند از میان 43 رشته و هشت برنامه یکی را انتخاب کنند و در مقطع کارشناسی و مد؛ کسب و کار و طراحی مد درس بخوانند، آنها همچنین می‌توانند تجربه‌های فراوانی در زمینه تجربه‌های واقعی در جهان؛ همزمان با تحصیل داشته باشند.

کلویین ریچارد کلاین که نیاز زیادی به توضیح ندارد و بارها از او نوشته‌ایم. او طراح مد آمریکایی و بنیانگذار شرکت کلوین کلاین (۱۹۶۸) است و علاوه بر پوشاک در زمینه تولید عطر، جواهر و ساعت هم فعالیت دارد و یکی از برندهای لوکس به حساب می‌آید.

بهترین مدارس مد و فشن

مایکل کورس هم شرکت و برندی به نام خودش دارد و برای افراد سرشناسی چون میشل اوباما، جنیفر لوپز، گوئینت پالترو و آلیشا کیز به طراحی لباس پرداخته است.

سن سنت مارتینز

دانشگاه هنر لندن (UAL) سنترال سنت مارتینز برنامه‌هایی در زمینه مد، منسوجات و طراحی جواهرات ارائه می‌دهد. این دانشگاه تا حدی دولتی است و از دانشجویان با استعداد استقبال می‌کند. رنکینگ این دانشگاه بالاترین امتیاز را برای کاریابی دانشجویی پس از فارغ التحصیلی بدست آورده است.

شخصیت‌های مشهوری مانند الکساندر مک کوئین و استلا مک کارتنی فارغ التحصیل این دانشگاه بوده‌اند.

بهترین مدارس مد و فشن

الکساندر مک کوئین، طراح اصلی ژیوانشی بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ بود و بعد هم برندی به نام خودش تاسیس کرد. او چهار بار برنده جایزه طراح مد سال بریتانیا و همچنین طراح مد برتر جهان در سال ۲۰۰۳ شد.

استلا نینا مک کارتنی هم که دختر پل مک کارتنی خواننده و ترانه سرای بریتانیایی و لیندا مک کارتنی عکاس آمریکایی است. او فعال حقوق حیوانات است و این مورد را در تهیه و دوخت لباس‌های‌اش هم در نظر می‌گیرد. او بارها درباره لباس‌هایی که بازیافت می‌شوند صحبت کرده و سعی داشته در این زمینه آگاهی‌سازی کند.

بهترین مدارس مد و فشن

تیلور سویفت و استلا مک کارتنی باهم دوست هستد و استلا بارها برای او لباس طراحی کرده است.

کالج مد لندن

در کالج مد لندن، دانشجویان می‌توانند از بین رشته‌های بازاریابی مد، روزنامه‌نگاری مد، بازرگانی مد، علوم آرایشی مد، زیبایی مد، نقد مد و حتی دوره‌های تخصصی در زمینه کفش و لوازم جانبی یکی را انتخاب کنند.
فارغ التحصیلان برجسته این کالج شامل جیمی چو و روپرت ساندرسون هستند.

بهترین مدارس مد و فشن

جیمی یک خانه مد لوکس بریتانیایی در زمینه کفش، کیف دستی، لوازم جانبی و عطر تاسیس کرد که بسیار هم موفق بود. البته زمینه بسیار تخصصی او کفش است که به همین دلیل هم بسیار معروف شد. طراحی‌های او خیلی زود در هفته مد لندن در سال 1988 مورد توجه قرار گرفت و پس از دیدن خلاقیت‌های او، مجله معتبر مد؛ووگ مدل‌های کفش هایش را در 8 صفحه منتشر کرد.

بهترین مدارس مد و فشن

روپرت ساندرسون هم اتفاقا در زمینه طراحی کفش بسیار معروف شد. کفش‌های او به راحت‌ترین کفش‌ها معروف هستند.

کالج سلطنتی هنر

این کالج سلطنتی، یکی از گرانترین کالج هاست، اما در مقابل فرصت کسب تجربه و کار در بزرگترین خانه‌های مد را برای دانشجویانش فراهم می‌کند و آنها را به برندهای پرادا، لویی ویتون، جیوانچی و باربری می‌برد.

دانشگاه انستیتو مارانگونی

ایتالیا کشوری است که گرایش‌های اصلی مد ِاروپا در آن متولد شده است. فلورانس، رم، ناپل، جنوا و ونیز بدون شک مراکز مد جهان هستند، اما در این میان به لطف خانه‌های مد دهه 80، میلان پایتخت مد جهان شده است.

بهترین مدارس مد و فشن

پس عجیب نیست که بهترین مدارس و دانشگاه‌های مد هم در این کشور باشند. یکی از دانشگاه‌ها‌ها انستیتو مارانگونی است. که در میلان؛ پاریس و لندن هم شعبه دارد و تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.فرانکو موسکینو و دومنیکو دولچه از این دانشگاه فارغ التحصیل شدند.

بهترین مدارس مد و فشن

فرانکو موسکینو طراح مد ایتالیایی؛ بنیانگذار خانه مد ایتالیایی موسکینو بود که به دلیل طراحی‌های فوق‌العاده مشهور بود. این برند در حال حاضر در 86 کشور حضور دارد و دارای بوتیک‌هایی در مهم‌ترین پایتخت‌های مد جهان است.

بهترین مدارس مد و فشن

موسیکینو که دیگر زنده نیست؛ طراحی‌های غیر معمول و ابزوردی داشت. کیف‌های چرم از نظر جنس و طرح رقیب کمی دارند. او لباس‌هایی طراحی می‌کرد که بیشتر روی فرش قرمزهای هفته‌های مد می‌شد؛ می‌پوشید. لباس‌هایی از نظر طراحی درخشان و از نظر کاربرد مخصوص آدم‌های کره مریخ.

پلیتکنیک میلان

این دانشگاه در سال 1863 تاسیس شده و بزرگترین دانشکده معماری، طراحی و مهندسی در ایتالیا است. حدود 42000 دانشجو دارد و مزیت بزرگ Politecnico di Milano هزینه نسبتا پایین آموزش است.

بهترین مدارس مد و فشن

مدارس مد؛ پاریس

غیرقابل انکار است که پاریس هم عنوان پایتخت مد اروپا را به خود اختصاص داده است و اگرچه نیویورک، لندن و میلان اکنون در موقعیتی برابر با پاریس هستند، پایتخت فرانسه مرکز دنیای مد بوده و خواهد بود.

دو مدرسه مد در پاریس جزو بهترین‌های دنیا هستند؛ یکی از آنها مدرسه Chambre Syndicale de la Couture Parisienne است.

بهترین مدارس مد و فشن

این مدرسه تعداد کمی دانش‌آموز در دوره‌های طراحی و تکنیک‌های مد می‌گیرد و کلاس‌های معروف بین‌المللی مد لباس و برنامه‌های کارشناسی دارد.فارغ التحصیلان مشهور این مدرسه ایو سن لورن؛ والنتینو و آندره کورژه بوده‌اند که هر کدام برای خودشان غولی هستند.

بهترین مدارس مد و فشن

آندره کورژه را می‌توانی یکی از مهمترین‌های عصر «فشن آرت» به حساب آورد. او همیشه ایده‌های عجیب داشت و از زمانه‌اش هم الگو می‌گرفت. عصر او عصر سفر به فضا بود و در لباس‌های او هم دیده می‌شد.

بهترین مدارس مد و فشن

ایو سن لورن که با نام سنت لوران شناخته می‌شود؛ سال 1961 تأسیس شد و یکی از برجسته‌ترین خانه‌های مد در جهان به شمار می‌آید. بیشترین شهرش هم به خاطر کارهای مدرن و نمادین خود، مانند کت‌های تاکسیدو برای زنان است.

بهترین مدارس مد و فشن

محصولات ولنتینو یکی از گران ترین‌های دنیای مد و فشن است و از حدود 1000 دلار شروع می‌شود و تا 30 هزار دلار بالا می‌رود.

بهترین مدارس مد و فشن

مدرسه مد‌؛ ای.اس مد

مدرسه بین‌المللی ESMOD نه تنها در بسیاری از شهرهای فرانسه که در جهان شعبه دارد و به دانش‌آموزان برنامه‌هایی در زمینه طراحی مد و تجارت ارائه می‌دهداین مدرسه، اولین مدرسه مد فرانسوی است و در سال 1841 تأسیس شده است.

بهترین مدارس مد و فشن

مدرسه مد بونکا گاکوین

مدرسه مد دانشگاه Bunka Gakuen در توکیو است و یکی از محبوب‌ترین مدارس مد در آسیا است. تحصیل در توکیو، یکی از 10 پایتخت برتر مد جهان، به این معنی است که می‌توانید به بهترین‌های نسل طراحان آوانگارد توکیو و سبک هنر معاصر منطقه دسترسی داشته باشید.

بهترین مدارس مد و فشن

دوره‌های مد در این دانشگاه از طراحی مد تا تحقیق و ایجاد فناوری مد را شامل می‌شود.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

F.kh در تاریخ 29 نوامبر 2022

سلام.. مطالب سایتتون بسیار عالی و کاربردی و البته به روز هستن.من واقعا از مطالعه تمام مقالات لذت میبرم و برای تیم حرفه ایتون آرزوی موفقیت دارم.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :